top of page

SICILIJOS VULKANAI - NUOTYKIAI IR ŽYGIAI PASLAPTINGAME EUROPOS PAKRAŠTY

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

10 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2024 rugsėjo 17-26 d.

LIKO 1 VIETA!

KAINA

1490 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Vidutinis

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

10 d. nuotykis su vynų degustacija, itališku gyvenimu, žygiais aplink Etnos ungikalnį Sicilijoje ir įspūdingas Eolijos salas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

SICILIJOS VULKANAI - NUOTYKIAI IR ŽYGIAI PASLAPTINGAME EUROPOS PAKRAŠTY
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Eolijos salynas - tai viena iš įspūdingiausių vietų Viduržemio jūros regione, įtraukta į Unesco pasaulio paveldo sąrašą dėl savo nepaprastos gamtos. Septynios salos yra išsidėsčiusios į šiaurę nuo Sicilijos, Tirėnų jūroje. Šioje kelionėje aplankysime keturias Eolijos salyno salas, iš kurių dvi - aktyvūs vulkanai. Taip pat pamatysime, kaip auga garsiosios Sicilijos vynuogių rūšys ir paragausime jų vyno.

Visi ugnikalniai labai skirtingi ir apdovanos mus unikaliais kraštovaizdžiais bei emocijomis: Etnos didybė, Vulkano ramiai rūkstantis krateris, Salinos žalieji miškai ir derlingi sodai, Alikudi tylus paslaptingumas, Stombolio kaimelių baltumas, elegancija ir raudona lava.. Kiekviena sala bus lyg nauja kelionė, bet giliausia patirtis čia vis dėlto bus kelionė į save - pulsuojantys, gyvi kalnai nepaliks abejingos nė vienos širdies.

1 diena. Skrydis iš Lietuvos į Siciliją. 

Atvykimas pirmoje dienos pusėje į Katanijos oro uostą. Pervežimas į Milazzo uostą, keltas į Salinos salą. Trumpas privatus pervežimas į vilą, kurioje nakvosime 5 naktis. Salinos salą apibūdina du užgesę ugnikalniai - aukščiausi Eolijos salyno kalnai bei derlingos žemės, kuriose gyvena apie 3000 gyventojų ir auga daugiau nei 400 rūšių augalų. Mūsų vila bus įsikūrusi mažame miestelyje dviejų ugnikalnių slėnyje tarp vynuogynų ir kaparėlių plantacijų. Poilsis. Savarankiška vakarienė miestelyje arba sodyboje.

2 diena. Salina - amžinai žaliuojanti kaparėlių karalystė (12 km žygis, pakilimas +800 m, nusileidimas -962 m)

Iš vilos pėsčiomis išeisime į mūsų pirmąjį žygį į Monte Fossa delle Felci - aukščiausią salyno viršūnę. Pakilimas tolygus, medžių pavėsyje, o status nusileidimas pareikalaus daugiau dėmesio ir jėgų. Senąjį ugnikalnio kraterį apžėlę kaštainių ir žemuogmedžių miškai trumpam leidžia pamiršti, kad esame saloje. Nusileisime nuo viršūnės Lingua kaimelyje, išsimaudysime ir paragausime granitos (sicilietiško deserto) garsiame kaimelio bare. Grįšime į vilą viešuoju autobusu. Vakare lauks vakarienė ir vyno degustacija vietinėje vyninėje.

3 diena. Žygis į Vulkano salos kraterį (10 km, +-400 m)

Iš vilos pėsčiomis nusileisime iki uosto, keltu plauksime iki Vulkano salos. Ugnikalnio krateryje bei jo šlaituose aptinkama daugybę fumarolių - garų ir dujų šaltinių. Nepaprastus raštus ant uolų kuria fumarolių aplinkoje susikristalizavusi gamtinė siera. Sala garsi gydomąja sieros purvo vonia ir karštais sieros srautais jūroje. Po žygio į ugnikalnio kraterį galėsime pasilepinti purvo vonioje ir pailsėti viename gražiausių juodojo smėlio paplūdimių Sabbie Nere. Vakare grįšime į Salinos salą. Savarankiška vakarienė miestelyje arba sodyboje.

4 diena. Žygis į Monte dei Porri ugnikalnį (8 km žygis, +-600 m)

Iš sodybos pėsčiomis išeisime į žygį iki nuostabaus Pollara miestelio per Monte dei Porri ugnikalnį. Nusileidę nuo viršūnės išsimaudysime ir pailsėsime miestelyje. Grįšime į vilą viešuoju autobusu.

Savarankiška vakarienė miestelyje arba sodyboje.

5 diena. Žygis į AliKudi - atokiausią ir ramiausią salą (8 km žygis, +-500 m)

Iš vilos nusileisime iki uosto, keltu plauksime iki Alikudi salos. Šioje nedidelėje saloje, apipintoje legendomis, gyvena vos kelios dešimtys gyventojų, čia nėra nei kelių, nei automobilių, o vienintelė transporto priemonė iki šiol - mulai. Ramybė, tyla ir gėlių kvapai lydės mus viso žygio metu. Savarankiška vakarienė miestelyje arba sodyboje.

*Jeigu šią dieną jūra bus nerami, vietoje Alikudi salos plauksime į Lipario salą.

6 diena. Žygis į Strombolį  - aktyviausią Europos vulkaną (8 km žygis, +- 300 m)

Iš Salinos plauksime į Strombolio salą. 900 metrų virš jūros lygio iškilęs Strombolis yra vienas iš kelių nuolatos aktyvių pasaulio ugnikalnių. Jau mažiausiai 2000 metų jis per dieną išsiveržia dešimtis kartų ir su nedideliais sprogimais išmeta į kelių šimtų metrų aukštį piroklastines bombas, pelenus ir šiek tiek lavos. Žygį į kraterį pradėsime vakare, kad galėtume pasigrožėti ugnikalnio spektakiu jau sutemus.

Po žygio vakarieniausime restorane su vaizdu į ugnikalnį.

7 diena. Poilsis Storombolio saloje

Lėta diena. Atsikeliame be žadintuvo, gyvename salos ritmu: maudomės, ilsimės, valgome, žavimės baltais kaimeliais, fotografuojamės, medituojame ir t.t. Vakarojant išnuomosime valtį ir plauksime į kitą salos pusę pasitikti saulėlydžio, o grįždami tamsoje, po žvaigždėtu dangumi, sustosime pasigrožėti Strombolio išsiveržimais. Savarankiška vakarienė miestelyje arba sodyboje.

8 diena. Kelionė į Etnos regioną

Iš ryto keltu plauksime atgal į Milazzo uostą, tuomet privačiu transportu važiuosime į Etnos regioną. Pietums užsuksime į vyno gamyklą papietauti ir padegustuoti vyno. Atvažiavę į sodybą pailsėsime ir pasivaikščiosime po apylinkes. Naminė vakarienė sodyboje.

9 diena. Žygis į Etną - didžiausią Europos ugnikalnį (7 km žygis, +-400 m)

Važiuojame į Etnos Nacionalinio parko Šiaurinę dalį Rifugio Citelli (1740 m.). Kopiant į vulkaną per beržų, pušų ir bukų miškus, mėgausimės unikaliu kraštovaizdžiu, gėrėsimės rytine Sicilijos pakrante, skalaujamą Jonijos jūros: tolumoje matysis garsusis miestas Taormina bei pietinė Italijos dalis. Pamatysime senovinius lavos srautus, uolą, didžiųjų kraterių viršūnes. Bekylant žalumą pakeis „mėnulio kraštovaizdis“ ir galiausiai atsivers vaizdas į garsųjį Bove slėnį Valle del Bove - lavos srautų dykumą (2.200 m.). Grįšime į sodybą. Paskutinė vakarienė sodyboje.

10 diena. Skrydis į Lietuvą

Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Jus į nuotykį Sicilijoje lydės kelionių organizatorė ir šios kelionės vadovė Margarita Ivaško, kuriai nuo 2010 metų Sicilija jau tapo antrieji namai.

 • Nakvynės dviviečiuose kambariuose autentiškuose ir jaukiuose svečių namuose (dalyje nakvynių pusryčius ruošimės patys iš grupės maistui surinktų pinigų). 

 • Dalinis matinimas (1 vakarienė, 1 pietūs, 2 pusryčiai).

 • Visos transporto ir vairuotojo išlaidos (pervežimai, keltai, autobusai).

 • Dvi vyno degustacijos skirtinguose Sicilijos vyndarių regionuose.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis iš Lietuvos į Kataniją ir atgal.

 • Papildomos išlaidos gėrimams ir maistui. Organizuojamiems piknikams žygių metu, pusryčių gamybai dalyje nakvynių skirsime apie 5 eurus dienai žmogui, o vakarienėms  apie 30 eurų žmogui.

SVARBU:

 • Grupė susidaro nuo 8 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai)

 • Kelionė yra aktyvi ir pritaikyta fiziškai aktyviems žmonėms. Žygiui specialaus techninio pasiruošimo ir techninių įgūdžių nereikia, tačiau svarbus geras fizinis pasiruošimas ir ištvermė. Tokio pobūdžio žygiui neturintiems patirties keliautojams siūlome pasiruošti iš anksto.

 • Yra tikimybė, kad dėl oro sąlygų gali keistis programos dienų išsidėstymo tvarka.

 • Šioje kelionėje nakvynės bus trys: 1) senovinė XVIII a. Baroko stiliaus vila miestelio centre su vidiniu kiemeliu ir terasomis; 2) Eolijos salų stlliaus namas su vidiniu sodu ir terasomis; 3) Ekologinis ūkis su sodyba - buvusia XVII a. vyno darykla Etnos papėdėje, apsupta vynuogynų, alyvmedžių sodų. Visi namai su vaizdu į jūrą. Visuose namuose bus virtuvė,  kuria galima naudotis. Visos nakvynių vietos priklauso vietos šeimoms.

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (400 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, tačiau aplinkybės susiklostė, kad vis tiek visą ar dalį kelionės esate viena/s kambaryje, priemoka nereikalinga.

 • Rekomenduojama pinigų suma. Savoms išlaidoms kelionėje rekomenduojame turėti apie 400 eurų. Verta turėti grynųjų pinigų.

 • Sveikata. Nors kelionės vadovė turės bendrą vaistinėlę, tačiau kiekvienas keliautojas turi nepamiršti ir pats pasiimti būtiniausių vaistų. Tai: vaistai nuo skausmo/temperatūros, pleistrų rinkinys, elastinis bintas, vaistai nuo skrandžio ir žarnyno problemų. Jeigu turite, įsidėkite vaistų nuo alergijos (specialiai pirkti nebūtina), taip pat nepamirškite jums būtinų ar išrašytų vaistų. 

 • Turėdami vieną ar kitą sveikatos sutrikimą galintį paveikti šią kelionę, praneškite apie tai kelionės vadovui dar prieš kelionę, kad kelyje jis galėtų reaguoti ir pagelbėti. Pavyzdžiui, alergijos, traumos, lėtinės ligos.

 • Konkretus kelionių vadovas taip pat tik žmogus. Dėl nenumatytų aplinkybių kelionių vadovui negalint keliauti su grupe užtikrinsime sklandų kelionės įgyvendinimą arba kartu su grupe spręsime dėl kelionės nukėlimo.

 • BENDRĄ KELIONIŲ ATMINTINĘ RASITE ČIA. Užtruksite tik 15 min. skaitydami, bet daug geriau mus pažinsite ir pasiruošite kelionėms.

Margarita Ivaško
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Jau kelis metus su savo keliautojais aš praeinu tūkstančius kilometrų per kalnus, miškus, ugnikalnius, dykumas, palei upes, jūras ir vandenynus. Aš nesiekiu užkopti ant aukščiausių viršūnių ar pamatyti TOP 10 gražiausių vietų. Gamta mane išmokė, kad kartais pakanka pakelti akis į žvaigždėtą dangų, susitikti žvilgsniais su laukiniais gyvūnais, įsiklausyti į tylą, paliesti augalus...
O Sicilija jau nuo 2010 m. mano tikrieji namai, todėl džiaugiuosi galėdama jums pristatyti išgyventą, unikalų ir labai jaukų Sicilijos nuotykį. Keliaukime kartu pažinti neatrastos Europos į Sicilijos ugnikalnius.

Margarita Ivaško

Žygių ir kelionių vadovė, Italijos gamtos gidė

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KODĖL SICILIJOS UGNIKALNIAI?

Tai visiškai nežinoma, tačiau šalia mūsų Europoje esanti pasakiška vieta. Magiški ugnikalniai, ypatingas salų gyvenimas, nepakartojami vaizdai ir gražiausi žygiai. Siciliją galima tyrinėti įprastai - keliaujant turistiniais takais, arba galima pamatyti šias mažytes vulkanų salas, kurių vyšnia ant torto yra vienas aktyviausių pasaulyhe Stromboli ugnikalnis. O ir Etnos papėdėje pagyvensime buvusioje vyno darykloje, su vaizdais į jūrą ir lėtu sicilietišku gyvenimu. Pilnas komplektas trumpam Europos nuotykiui. 

KOKIO KELIONIŲ DRAUDIMO REIKIA?

Keliaujant yra privalomas kelionių draudimas. Jeigu turite kreditinę kortelę su draudimu, pasitikslinkite jo galiojimo sąlygas. Italija yra EU šalis, tad galioja tas pats Sodros draudimas, tik reikia turėti EU kortelę. Šis draudimas galioja tik pirminei pagalbai bei tik valstybinėse gydymo įstaigose. Toms dienoms, kai būsite kalnuose, yra reikalingas, vadinamasis, „kopinėjimo“ draudimas, skirtas specialiai žygiams (be jokios alpinistinės įrangos). Turite pasirūpinti kelionės draudimu bent 2 dienos iki kelionės pradžios. Taip pat informuojame, jog draudimo bendrovės siūlo įvairių rūšių neprivalomą draudimą, susijusį su turistinėmis kelionėmis, dėl konkrečių draudimo rūšių ir kitos informacijos apie neprivalomo draudimo rūšis reikia kreiptis į pasirinktą draudimo bendrovę.

KAIP PASIRUOŠTI ŠIAI KELIONEI?

Būtiniausių daiktų sąrašas: 

Dokumentai, paminėti vaistai, higienos priemonės, akiniai bei kepurė nuo saulės, kremas nuo saulės, rankšluostis ir maudymosi reikmenys. Tvirtesni neperšlampami trekingo batai su tvirtu padu ir aulu, striukė nuo vėjo ir lietaus, skraistė nuo lietaus, lietui ir vėjui atsparios ėjimo kelnės. Šiltesnis megztinis ar džemperis. Žygiavimo lazdos (susiskleidžiamos). Sportiniai bateliai arba kita avalynė vakarams. Kiti jums reikalingi daiktai: marškinėliai, apatiniai ir t.t. Fotoaparatai, pakrovėjai ir kita jums reikalinga technika. Rekomenduojame daiktus susidėti į 40 -50 l žygio kuprinę.

KADA KELIAUTI?

Natūralus atsakymas - verta išvengti paties karščiausio ir labiausiai turistais užgrūsto vasaros sezono. Čia tokiu metu Sicilijoje visomis prasmėmis karšta. Todėl Explorway ir Margarita organizuoja keliones po Sicilijos ugnikalnius rudens arba pavasario mėnesiais. Vidutinė rugsėjo/spalio mėnesio temperatūra Sicilijoje - dieną 20° - 27°, naktį 15° -  20°. Orai labai nenuspėjami, yra lietaus tikimybė. Todėl būtinai pasiimkite lietui atsparius rūbus ir avalynę. Patikėkite, geriau šiek tiek lietaus, nei nuolatinis alinantis karštis. 

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page