top of page

FILIPINŲ NUOTYKIS - KVAPĄ ATIMANTYS SAULĖLYDŽIAI, DŽIUNGLĖS IR KORALAI

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

15-16 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2024 02.15 - 02.29

KAINA

2700 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Lengvas

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

16 d. kelionė į Filipinus atostogų ritmu – saulėlydžiai, paplūdimiai, povandeninis pasaulis

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

FILIPINŲ NUOTYKIS - KVAPĄ ATIMANTYS SAULĖLYDŽIAI, DŽIUNGLĖS IR KORALAI
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

7000 salų valstybė Filipinai - tarsi visas mini žemynas su savo pakraščiais ir skirtumais. Tai šalis, kurioje susijungia Azijos, Okeanijos genčių kultūra su ispaniško kolonializmo palikimu. Nors būsime Tolimuosiuose Rytuose, tačiau vietomis pasijusime tarsi keliautume Lotynų Amerikoje. Filipiničiai - linksmi, įdomūs ir labai įvairūs žmonės. Per šią kelionę stengsimės parodyti bent dalį to, kas garsina Filipinus – skirtingų salų gamtą, paplūdimius bei povandeninį pasaulį. Keliausime po skirtingas salas, važinėsime vietiniu transportu, ragausime, tyrinėsime ir, žinoma, nardysime spalvingiausiuose pasaulio koralų parkuose.

1 diena. Skrydis iš Lietuvos

Optimalios trukmės, vieno persėdimo skrydis per Stambulą į Manilą.

2 diena. Atvykimas į Manilą

Maniloje nusileisite vakare. Oro uoste jus pasitiks kelionių vadovė ir kartu keliausite link viešbučio netoli oro uosto. Laisvas laikas pailsėti po skrydžio apsiprasti su laiko juostų skirtumu.

3 diena. Skrydis į Palavano salą, El Nido miestelį

Po pusryčių skrisime į Palavano salos perlu vadinamą El Nido miestelį. Kadangi skrydis nėra ilgas, turėsime laisvą pusdienį pasimėgauti Pietų Kinijos jūra, El Nido paplūdimiu. Su aktyvesniais galėsime susipažinti iš arčiau su pačiu El Nido miesteliu, o vakare įsilieti į jo naktinį gyvenimą, išragauti jūros gėrybių, kitų vietinių patiekalų naktiniame maisto turguje.

4 diena. El Nido salelių turas

Po pusryčių išplauksime į dienos turą po El Nido saleles, jų paplūdimius, ne kiekvienam lengvai pamatomus urvus. Išgirsime ne vieną įdomią istoriją apie lankomų vietų pavadinimus, pasimėgausime paviršiniu nardymu, papietausime palmių apsuptyje. Esant galimybei paplaukiosime ir kajakais po lagūną. Laivelio įgula neleis nuobodžiauti ir grįšime prieš saulei nusileidžiant pilni geriausių emocijų.

5 diena. Kelionė į Port Barton

Po pusryčių atsisveikinsime su El Nido ir autobusiuku važiuosime link Port Barton miestelio. Šis miestelis dar tik kuriasi, tačiau sklando kalbos, kad taps naujuoju Palavano salos perliuku, todėl pats metas jį aplankyti dabar! Kelionė truks visą dieną, bet ji neprailgs, nes pakeliui sustosime apžvalgos aikštelėje pažiūrėti į ilgiausią Filipinų balto smėlio paplūdimį (jis tituluojamas ir antruoju pagal ilgį Pietryčių Azijoje), galėsime jame pasivaikščioti, netoliese ir papietauti.

6 diena. Laisvas laikas Port Barton

Vieni galės pailsėti ramiame, vis dar neperkrautame paplūdimyje, o aktyvesni galės keliauti į Port Barton vieną iš salelių turų, kurie savo grožiu nenusileidžia El Nido salelėms.

7 diena. Kelionė link Puerto Princesa – aplankant Subterranean nacionalinio parko povandeninę upę

Po pusryčių autobusiuku keliausime link Palavan provincijos sostinės – Puerto Princesa. Pakeliui aplankysime ir vieną iš UNESCO saugomų teritorijų – Puerto Princesa požeminės upės nacionalinį parką. Šiame parke yra vienas iš įspūdingiausių pasaulyje urvų sistemų, kurį galėsime pamatyti ir mes. Kelionė iki įspūdingos povandeninės upės truks ~30 min. vietiniu laiveliu, paskui šiek tiek pasivaikščiojant pėsčiomis bei ~1 val. vietine valtele plaukiant į pačius urvus.

Po šio pasiplaukiojimo papietausime ir toliau keliausime link Puerto Princesa. Atvykę į viešbutį vakarop – ilsėsimės arba kartu papildomai dar tyrinėsime Palavano salos sostinę.

8 diena. Skrydis į Panglao salą

Po ankstyvų pusryčių, išsiregistravus iš viešbučio, mūsų lauks skrydis (su persėdimu) į Panglao salą. Šioje saloje būsime šiek tiek po pietų. Kas norės galės pailsėti, pasimaudyti Bohol jūroje, susipažinti su nedideliu salos centru. Kam norėsis daugiau veiklos – Panglao tikrai turės ką pasiūlyti!

9 diena. Turas po saleles aplink Panglao

Anksti kėlesį bandysime pamatyti ir šalia laivelyje plaukti kartu su laukiniais delfinais. Aplankysime 3 saleles, kuriose stebėsime jūros žvaigždes, vėžlius ir visą gyvenimą po vandeniu paviršinio nardymo metu. Pietausime paplūdimyje, gaudysime saulę ant smėlio sankaupų. Į viešbutį grįšime kone saulei besileidžiant.

10 diena. Turas po Boholo salą

Iškart po pusryčių, autobusiuku keliausime į šalimais esančią Boholo salą. Joje iš arti pamatysime vienus įdomesnių nakties gyvūnų ilgakulnius (tarsius), kurie gyvena tik keliose Filipinų ir Indonezijos salose. Nors mūsų apsilankymo metu jie mėgausis miegu, tačiau net ir jiems miegant tikrai suprasite kodėl šie gyvūnai taip traukia dėmesį. Aplankysime ir žymiąsias „šokoladines“ kalvas – sužinosime ne vieną legendą bei istoriją, kodėl jos taip vadinamos. O dienos pabaigai – išsimaudysime viename iš keliolikos šioje saloje esančių krioklių!

11 diena. Kelionė į Sikijoro salą

Iš Boholo jūros uosto apie 2 val. keltu plauksime į nedidelę, bet jau pamiltą keliautojų Sikijoro salą. Iš uosto tradiciniu transportu keliausime link savo viešbučio paskutinėms atostogų dienoms. Įsikursime, plaukiosime šiltoje jūroje, grožėsimės saulėlydžiais, išbandysime vietos maistą. Po intensyvesnių kelionės dienų, bus šiek tiek poilsio. 

12 diena. Pažintis su Sikijoro sala

Keliausime į ekskursiją po Sikijoro salą. Sikijoras žymus savo šamanais ir gyduoliais, čia yra mango ir drakono vaisių plantacijos, Tubod jūrų rezervatas, kuris patiks ir nardytojams, ir tik pradedantiems atrasti vandens ir koralinių rifų grožį. Prie kranto, paplūdimyje esantis nedidelis rezervatas nustebins žuvų, koralų ir gyvėbės gausa. Vakarop laisvas laikas, poilsis žiūrint į vakaro saulėlydžius.

13 diena. Išvyka aplink Apo salą

Netoli nuo Sikijoro salos su vietos nardymo gidais valtimi keliausime link Apo salos. Tai dar viena žymi Filipinų koralinių rifų saugoma teritorija, kurioje galima išvysti daug laukinių jūros vėžlių. Mes bandysime ne tik juos pamatyti, bet ir su jais paplaukioti, pasigrožėti povandeniniais koralais. Pavakare  grįšime į Sikijoro salą.

14 diena. Kelionė link Manilos

Po pusryčių, susidėję paskutinius daiktus keliausime link Filipinų sostinės. Pirmiausia mūsų lauks plaukimas keltu iki netoliese esančio Dumagetės miesto Negros saloje, paskui skrydis į Manilą. Sostinėje būsime vakarop. Išeisime į didmiestį vakarienei - pasidžiaugti prabėgusios kelionės įspūdžiais.

15 diena. Turas Maniloje – skrydis į Lietuvą

Po pusryčių išsiregistravę iš viešbučio keliausime pasižvalgyti po Filipinų sotinę – Manilą. Per keletą valandų aplankysime kone įspūdingiausias kinų kapines, senąją sostinės dalį, į UNESCO paveldą įtrauktą San Augustino bažnyčią bei turėsime progos nusipirkti paskutiniuosius suvenyrus, vietinius užkandžius didžiausiame prekybos centre Filipinuose.

Skrydis į Lietuvą bus vėlyvo vakaro.

16 diena. Atvykimas į Lietuvą

Skrydis per Stambulą. Lietuvoje nusileisite iki pietų.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Kelionių vadovas/ė (lietuvių k.)

 • Visi pervežimai kelionės metu numatyti programoje

 • Visi skrydžių bilietai Filipinuose

 • Visi keltų bilietai numatyti programoje

 • Visi turai kelionės programoje

 • Lankytinų vietų, parkų bilietai paminėti programoje

 • Paviršinio nardymo įranga (vamzdelis, kaukė) vandens pramogoms paminėta programoje

 • Viešbučiai, svečių namai (2 naktys Maniloje, 2 naktys El Nido, 2 naktys Port Barton, 1 naktis Puerto Princesa, 3 naktys Panglao, 3 naktys Siquijor)

 • Dalinis maitinimas (pusryčiai, kai kur ir pietūs)

 • Kelionės dokumentų sutvarkymas

 • Vietos gidai, vairuotojai, lydintys asmenys


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Europa - Manila - Europa (apie 1 200 EUR)

 • Asmeninis kelionių draudimas

 • Papildomas maistas kelionėje, vakarienės, gėrimai

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms, masažams

 • Papildomi turai laisvu nuo programos laiku (nardymas, plaukiojimas laivais, žvejyba, gamtos išvykos ar miestų ekskursijos)

 • Triračių priemonių paslaugos laisvu nuo programos laiku

 • Arbatpinigiai vairuotojams, vietos gidams, vandens pramogų įguloms

 • Arbatpinigiai kelionių vadovui/ei už visą kelionę (rekomendacija 3-7 EUR už dieną nuo žmogaus)

 • Kelionės pratęsimas ilgesniam laikui. Teirautis Individualių kelionių užklausoje.


SVARBU:


 • BENDRĄ KELIONIŲ ATMINTINĘ RASITE ČIA. Užtruksite tik 10 min. skaitydami, bet daug geriau mus pažinsite ir pasiruošite EXPLORWAY kelionėms.

 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai)

 • Skrydžiuose Filipinų viduje (tarp salų) leidžiamas registruojamas bagažo svoris – 20 kg/1 asm.

 • Kelionėje pakeisime ne vieną nakvynės vietą ir pagal miestelių situacijas apsistojimo vietų lygis gali skirtis. Taip pat mažesniuose viešbutukuose kambariai gali skirtis dydžiu ar išdėstimu. 

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (400 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, tačiau aplinkybės susiklostė, kad vis tiek visą ar dalį kelionės esate viena/s kambaryje, priemoka nereikalinga.

 • Jeigu nenorite naudotis bendromis, kitų keliautojų naudotomis paviršinio nardymo kaukėmis, vamzdeliais – pasiimkite į kelionę savo. Mėgstantiems savarankiškai plaukioti verta turėti ir nedidelius ląstus. Būtina turėti nardymo marškinėlius, kad ilgai būdami vandenyje nenudegtumėte.

 • Vandens pramogoms labai pravers vandens batai bei sausasis krepšys (dry bag). Bus vietų, kur teks bristi per vandenį iki pusės. Jeigu neturite, vandens batus už papildomą mokesti galima išsinuomoti vietoje, sausą krepšį galima įsigyti vietoje už papildomą kainą.

 • Pakankamai įprasta, jog atokesnėse Filipinų salose kartais būna elektros sutrikimų, tam tikru metu išjungiamas elektros tiekimas, todėl turėkite su savimi nešiojamas įkroviklius (power bankus) arba šakotuvą, kad vienu metu galėtumėte pasikrauti daugiau įrenginių.

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą arba atidėsime kelionę.

Viktorija Panovaitė
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Nors ilgiau nei dešimtmetį gyvenu ir dirbu Indonezijoje, Balio saloje, Filipinus įsimylėjau nuo pačios pirmosios savo kelionės ir džiaugiuosi kaskart čia grįždama. Tai šalis turinti ką pasiūlyti įvairių pomėgių keliautojams - nuo skirtingų žmonių ir salų suformuotos kultūros iki europiečių skoniui tinkančio, bet egzotiško maisto. O vien ko verta Filipinų gamta bei koraliniai rifai! Filipinai dar nėra pasiekę keliautojų antplūdžio piko, kaip kitos kaimyninės šalys, todėl čia keliaujasi laisviau, patogiau, visuomet lydi atpalaiduojanti atmosfera. Noriu tiek daug jums papasakoti apie Filipinų įdomybes – keliaukim kartu!

Viktorija Panovaitė

Kelionių vadovė, planuotoja, tinklaraštininkė

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KODĖL BŪTENT TOKS MARŠRUTAS?

Nes Filipinuose galima nuveikti pamatyti daug ką. O ši programa sukurta tyrinėti mėgstantiems atostogautojams. Išlaikome balansą tarp poilsio, lėtesnio ritmo ir įtraukiančių nuotykių. Todėl ši kelionė tiks ir šeimoms su vaikais. Nors keliausime po keletą Filipinų salų (skrisime, plauksime, važiuosime), tačiau nemažai laiko būsime gamtos, vandens, paplūdimių apsuptyje. Palavanas garsus savo salelių grožiais, Boholas – gamta, Sikijoras ir aplinkinės salelės – ramybės oaze, povandeninio pasaulio grožiu, kaip ir vandens gyvūnų gausa.

AR GALIMA FILIPINUOSE KELIAUTI PAČIAM?

Kaip ir visa Pietryčių Azija - Filipinai tikrai tinkami individualioms kelionėms. Tačiau dėl didelio kiekio salų ir įvairių galimų keliavimo alternatyvų, veiklų, viešbučių pasirinkimų ir kt. gali susukti galvą net ir daug ko mačiusiam keliautojui. EXPLORWAY Filipinuose ieško balanso - tarp šalies pažinimo ir poilsio. Kai kur tempas bus greitesnis, kitur lėtesnis. Didelis šios kelionės išskirtinumas, kad kiekvienoje kelionės vietoje stengsimės pažinti vietos žmones, išbandysime naujas transporto priemones, ragausime šalies maistą, galbūt kažka naujo ir išmoksime. Antra vertus, jei planuojate kelionę patys - mes taip pat esame pasiruošę jums padėti.

KĄ PASIIMTI KELIONĖJE Į FILIPINUS?

Dėl tropinio klimato ir daug veiklos atviroje erdvėje, vandenyje – pirmiausia apsaugą nuo saulės (kremai, galvos apdangalai, plaukiojimo drabužiai apsaugantys nuo stipraus įdegio, saulės akiniai). Vandens pramogoms labai pravers vandens batai (ne šlepetės), sausasis krepšys (dry bag). Jeigu esate vandens žmogus – ir povandeninė kamera, nedideli lastai, nardymo kaukė su vamzdeliu (jeigu netinka bendro naudojimo, kuriuos gausite išvykų metu). Patogūs batai, laisvesni drabužiai tiks turams, kelionėms autobusiukais. Skrydžių metu, Filipinų oro uostose būna vėsu, todė skara, lengvas megztukas, neperpučiama lengva striukė kelionėje nepamaišys.

KOKIOS LIGOS IR KAIP NUO JŲ SAUGOTIS?

Filipinuos privalomų skiepų nėra (COVID-19 pandemija atslūgusi, situaciją apie ją patikslinsime prieš kelionę). Vis dėlto, reikia turėti geltono drugio skiepo sertifikatą atkeliaujant iš užkrečiamos šalies. Daugiau Filipinuose galioja standartinė keliautojo vaistinėlė - vaistai nuo sužeidimų, skausmo, peršalimo, skrandžio problemų ar individualūs reikalingi vaistai. Daugiau dėl ligų prevencijos ir skiepų keliaujant į Filipinus rekomenduojame pasikonsultuoti su savo šeimos ar infekcinių ligų gydytoju.

KADA KELIAUTI Į FILIPINUS?

Filipinai - tropinis kraštas, kuriame daugiau mažiau visada galima džiaugtis saulėtais paplūdimiais, šilta jūra, žygių takais. Antra vertus, tai ir šalis, kuri kartas nuo karto nukenčia nuo taifūnų, ugnikalnių išsiveržimų ar potvynių, todėl keliaujant Filipinuose nuolat reikia sekti naujienas. Maloniausias klimatas Filipinuose - gruodžio/vasario mėnesiais, karšta ir saulėta kovą ir balandį. Teoriškai nuo gegužės iki spalio - lietingasis ir taifūnų sezonas, tačiau ir jis tik nesėkmės atveju gali sugadinti atostogas. Filipinai dideli - tikrai užteks saulės ir šilumos įvairiose šalies vietose, o turistų pavasario ir rudens mėnesiais netgi mažiau nei kitais metų laikais.

POLITINĖ SITUACIJA IR SAUGUMAS FILIPINUOSE?

Filipinai dažnai išgyvena politines turbulencijas. Ankstesnis Filipinų lyderis R. Duterte buvo pagarsėjęs kontraversiškais sprendimai. Naujasis lyderis Bongbong Marcosas - žymios Filipinų valdytojų giminės atstovas, su kurio atėjimu į valdžią yra daug vilčių, tačiau ir baimė Filipinams vėl paskęsti korupcijoje, autokratijoje ir stagnacijoje. Antra vertus, iš pavojingesnių kraštų Filipinuose galima paminėti Mindanao salą, kurioje vis dar veikia musulmonų sukilėliai, grobiami žmonės, kartas nuo karto išgirstama apie ginkluotus susirėmimus. Ten EXPLORWAY kelionėse kol kas kojos nekelsime. Atkreipti dėmesį į savo saugumą reikia ir Filipinų didmiesčiuose, tokiuose kaip Manila ar Sebu miestai. Kaip ir daugelyje besivystančių šalių - didelė atskirtis, daug benamių ar pajamų neturinčių žmonių sukuria palankią aplinką nusikaltimams. O šiaip Filipinai - saugi šalis, salų gyventojai draugiški ir linkę bendrauti bei padėti atvykėliams. Tikrai sudainuosite vieną kitą karaokę kartu su jais... kad ir pro šalį.

KOKIUS GYVŪNUS GALIMA PAMATYTI FILIPINUOSE?

Filipinai - koralų ir žuvų karalystė. Čia priskaičiuojama iki 2500 jūrinių žuvų rūšių, 500 koralų rūšių, tad tai tikras nardytojų rojus. Banginiai rykliai, jūriniai vėžliai, delfinai - tai tik kelios įspūdingiausios rūšys. Iš sausumos gyvūnų žinomiausi mažieji tarsyrai - naktiniai džiunglių gyventojai, kuriuos geriausia stebėti rezervatuose. Daugelį kitų sausumos gyvūnų buveinių užvaldė žmonės.

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page