top of page

FREEDIVING - LAISVOJO NARDYMO KELIONĖ Į KIPRĄ: NUO PAFOSO IKI LARNAKOS

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

7 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2024 gegužės 17-24 d.

2024 spalis

KAINA

1270 EUR

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Intensyvus

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

7 d. nuotykių kelionė į Kiprą - Viduržemio jūros grožiai, nardymo stovykla, maistas ir kultūra

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

FREEDIVING - LAISVOJO NARDYMO KELIONĖ Į KIPRĄ: NUO PAFOSO IKI LARNAKOS
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Freediving - laisvasis nardymas - tai sparčiai pasaulyje populiarėjanti sporto šaka ir aktyvaus laisvalaikio būdas, kai saugiai, savais plaučiais, vienu įkvėpimu neriama į jūrų gelmes. Explorway vieni pirmųjų Lietuvoje siūlo oficialią laisvojo nardymo kelionę su instruktoriumi ir nardymo gidu, kurios metu turėsite galimybę išsilaikyti AIDA 2 laisvojo nardymo sertifikatą ir prisijungti prie sparčiai besiplečiančios laisvųjų nardytojų bendruomenės visame pasaulyje.  Kelionėje griausime mitus apie šį iš pažiūros pavojingą sportą, plėsime savo galimybių ir komforto ribas (įstengsime išbūti 2 min. nekvėpavę po vandeniu, nersime į 10-ties ir daugiau metrų gylį), nersime pasižiūrėti povandeninių skulptūrų parko, laivų nuolaužų, ieškosime jūros vėžlių, koralinių žuvų, fotografuosime ir filmuosime, užsiimsime joga, pažinsime Kiprą ir smagiai lesime laiką jaukioje bendraminčių kompanijoje. Kiprą šį kartą pasirinkome dėl pigių skrydžių, šiltos jūros, fantastiško maisto, gerų nardymo sąlygų ir šiltų vietos žmonių, kurie padės suorganizuoti nepamirštamą nuotykį! Neriam kartu, tampame nardymo bičiuliais ir pažadame - po to atsivers visas naujas kelionių ir nardymo pasaulis!


1 diena. Skrydis Lietuva - Pafosas - Larnaka

Dabar patogiausias tiesioginis skrydis Kaunas- Pafosas. Į jį ir taikysime, tačiau galime susitikti ir Kipre. Anksti ryte išskridę iš Lietuvos, prieš pietus jau būsime Kipre. Sutvarkysime formalumus, pasiimsime visų dienų transportą ir per visą Kiprą trauksime link Larnakos bei Aja Napos. Pakeliui pasistengsime užgriebti kelias svarbias Kiprui veiklas ir vietas, o atvykę į savo vilą, kur gyvensime didžiąją dalį nardymo kelionės laiko, pradėsime įžangą į laisvojo nardymo užsėmimus. Tai bus teorijos ir baseino sesija kartu su Lietuvos laisvojo nardymo asocijacijos vadovu ir instruktoriumi Elvinu Stipinu. Tie, kas pasibaigė teorinę dalį Lietuvoje - galės prisijungti prie užsiėmimų arba mėgautis kiprietišku vakaru. Įžanginė vakarienė, susipažinimas su vietos gidais, ir poilsis prieš ateinančių dienų nardymą.


2 diena. Larnaka - Aja Napa (nardymas pakrantėse)

Priklausomai nuo to, kur gyvensime - anskčiau ar vėliau pabaigsime lengvus pusryčius ir rytinę mankštą, kvėpavimo, tempimo pratimus. Su instruktoriumi ir vietos gidais keliausime į pirmą sesiją atviroje jūroje, kurios metu susipažinsime su laisvuoju nardymu praktiškai. Vietos treniruotėms bus parinktos su gražiais vaizdais po vandeniu, kad net ir tie, kurie bus labiau patyrę ar - atvirkščiai - prisibijos pirmų nardymo patirčių, turėtų ką veikti, ir kur pasižvalgyti visos išvykos metu. Pietums gausesnis sveikas maistas. Poilsis. Po pietų laisvas laikas, kurio metu galėsime susipažinti su apylinkėmis, norintys galės toliau mokytis laisvojo nardymo ar užsiimti joga, tempimo treniruotėmis, gilintis į teoriją, kvepavimo praktiką. Vakarienės gamyba iš vietos produktų.


3 diena. Larnaka - Aja Napa (nardymas pakrantėse)

Priklausomai nuo to, kur gyvensime - ankstyvesni ar vėlyvesni labai lengvi pusryčiai, mankštos, kvėpavimo joga ir plaukimas laivu link kitų nardymo vietų. Ši Kipro pakrantė žymi savo povandeniniu skulptūrų muziejumi MUSAN, kuris tapo ne tik meno po vandeniu vieta, tačiau ir žuvų bei koralų namais. Tai projektas siekiantis ne tik pritraukti daugiau nardymo entuziastų, tačiau ir atkurti bei išsaugoti esamas žuvų buveines. 8-10 m gylyje susijungia žavus povandeninis pasaulis ir mistiškas menas. Čia ir treniruosimės, gilinsime (tikrąja to žodžio prasme) nardymo įgūdžius, ilginsime išbūnamą laiką po vandeniu, ir grožėsimės povandeniu pasauliu. Privalėsime pasidaryti gražių nuotraukų atsiminimui ;) Stiprūs pietūs. Poilsis. Ir dar viena nardymo sesija - kitoje įspūdingoje lokacijoje. Vakare - poilsis, šviežios jūros gėrybių vakarienės gaminimas ir ragavimas. Saulėlydis bent vieną iš vakarų taip pat bus įskaičiuotas.


4 diena. 20 d. Larnaka (Aja Napa) - ekskursijos pas vietos žmones ir į Kipro gilumą

Šią dieną šiek tiek atitrūksime nuo laisvojo nardymo ir nersime į Kipro salos gilumą, pas vietos žmones. Tai ir istorinis Antikos civilizacijos palikimas, ir senos ortodoksų bažnyčios, ir 6000 metų tradicijas skaičiuojanti Kipro vyno daryklų kultūra, ir sudėtinga šių dienų istorija (Kipras padalintas į europinę pietinę dalį ir turkišką - šiaurinę), o svarbiausiai - vietos žmonės. Pasistengsime susipažinti su kuo daugiau kipriečių, aplankyti jų namus, ūkelius, išmokti sveiko kiprietiško maisto gamybos ar tradicinių amatų, rankdarbių. Norintys, turės galimybę su vietos povandeninės medžioklės ekspertu pasinerti atgal į vandenį ir pabandyti sugauti mums vakarienę. Domėsimės, kaip atsakingai, laikantis visų taisyklių, ir saugiai medžioti žuvį po vandeniu. Ir galbūt, vakarienei žuvis bus ne nuo prekystalio, o tiesiai mūsų pačių sugauta iš jūros. Ši diena skirta Kipro pažinimui, todėl galėsime pasidalinti veiklas ir keliauti ten, kur norėsis labiau. 


5 diena. Larnaka - Aja Napa (AIDA2 egzaminas, laisvasis nardymas)

Priklausomai nuo to, kur gyvensime - ankstyvesni ar vėlyvesni labai lengvi pusryčiai, mankštos, kvėpavimo joga ir plaukimas laivu link nardymo vietų. Ryte - AIDA 2 įgūdžių egzaminas - teorija ir praktiniai užsiėmimai jūroje. Po oficialios egzaminų dalies - pietūs ir poilsis. Po pietų - laisvas laikas. Galimybė už papildomą kainą dar susiorganizuoti vieną nardymo sesiją, patobulinti įgūdžius, keliauti į žvejybą arba tiesiog ilsėtis, valgyti šviežią maistą, o norint, iškeliauti ir į netolimą ekskursiją. 


6 diena. Larnaka - Aja Napa (pakrantės tyrinėjimas)

Visa diena skirta - fun dive - nardymui savo malonumui. Pritaikysime įgytas žinias, pamatysime dar daugiau povandeninių rifų, laivų nuolaužų, uolų, žuvų, ieškosime vėžlių, norint sugrįšime gražiausiems kadrams ir į MUSAN muziejų. Kipro pakrantės gausios ir koralinių urvų, plyšių po vandeniu, kuriuos smagu kartu su instruktoriumi ir nardymo bičiuliais saugiai ištyrinėti. Vakaras su saulėlydžiu (tikimės), skania vakariene. Švesime naujai iškeptus laisvuosius nardytojus, dalinsime sertifikatus ir dalinsimės įspūdžiais. 

 

7 diena. Larnaka - Akamas parkas - Pafosas

Šį rytą atsikelsime jau ne į nardymą, o kelionei arčiau Pafoso. Po pusryčių ir vilos atidavimo pakeliui į Pafosą aplankysime vėsesnius kalnus, kurie Kipre net būna snieguoti ir su slidinėjimo kurortais. Mūsų šios dienos tikslas bus Akamos parkas netoli Pafoso - tai jau kitas salos galas ne mažiau žavintis savo gamtos kampeliais. Pirmiausiai, pasistengsime atsigerti iš šaltinio, kuriame gimė žymioji graikų deivė Afroditė - patys suprantate, kuo toks gėrimas gali pagelbėti. Jei spėsime, aplankysime jūrinių vėžlių saugojimo centrą, pažygiuosime gražiomis pakrantėmis ir kiparisų miškeliais. Vakare apsistosime Pafose. Vakarienei - vienas iš daugelio jaukių Pafoso restoranėlių. Kelionės uždarymo vakaras ir naujų laisvojo nardymo kelionių planavimas. Naujas pasaulis tik prasiveria!


8 diena. Larnaka - Akamas parkas - Pafosas

Anksti ryte atiduodame automobilius ir registruojamės skrydžiui atgal į Lietuvą ar namus, kad ir kur jie bebūtų.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Transportas visos kelionės metu

 • Profesionalus laisvojo nardymo instruktorius ir kelionių vadovas Elvinas Stipinas

 • Specialus freediving instruktoriaus draudimas galiojantis iki 15 studentų, kuriuo būsite apdrausti nardymo sesijose (pažengusiųjų laisvojo nardymo kursui - reikia atskyro draudimo)

 • 450 EUR vertės AIDA 2 laisvojo nardymo kursai (teorinę ir baseino dalį - galima pasibaigti dar prieš kelionę)

 • 6 nardymo sesijos atviroje jūroje su motoriniu laivu ir kapitonu (MUSAN muziejaus lankymas, nuskendę laivai, koraliniai rifai)

 • Laisvojo nardymo įranga - (pradedantiesiems rekomenduojame atsivežti tik savo kaukę su vamzdeliu, pažengę gali atsivežti visą reikalingą įrangą)

 • Vilos, svečių namai, viešbutukas

 • Pusryčiai, kultūrinė diena, vietos maisto ragavimas, susitikimai su vietos žmonėmis

 • Bilietai į suplanuotas archeologines, gamtos saugojimo ir turistines vietoves

 • Povandeninio skulptūrų parko lankymas


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Kaunas - Pafosas - Kaunas (apie 150-250 EUR perkant iš anksčiau)

 • Asmeninis kelionių draudimas

 • AIDA 3 laisvojo nardymo kursai

 • Papildomas maistas kelionėje (apie 20-30 EUR dienai žmogui - stengsimės balansuoti tarp restoranų, užeigėlių, maisto gaminimo viloje ir piknikų gamtoje/laive), gėrimai

 • Papildomos veiklos neįrašytos į programą (povandeninė medžioklė, žvejyba, giluminis nardymas, kiti vandens sportai, SPA ir ekskursijos)

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms

 • Arbatpinigiai


SVARBU:


 • SAUGUMAS. Ši laisvojo nardymo kelionė organizuojama pagal visus saugumo standartus, nardymo instruktorius turi papildomą draudimą galiojantį ir jo mokiniams sesijų metu. Nardymo treniruotės, sesijos ir nardymas savo malonumui vyks pagal AIDA standartus ir mokymų programas, kurios pirmiausiai ir akcentuoja nardytojų saugumą bei vienas kito priežiūrą. Laive bus reikalinga įranga ir medicinos reikmenys nenumatytiems atvejams. 

 • MEDICININĖ PAŽYMA. Vykstant į šią kelionę reikalinga sveikatos pažyma, kurią keliautojai užpildo patys bei pasirašo šeimos arba sporto gydytojas. 

 • KELIAUTOJO ĮSIPAREIGOJIMAI. Taip pat prieš neriant reikės pasirašyti atsakomybės raštą, kuriuo patvirtinsite, kad nepaisant instruktoriaus, kelionių vadovo, laivo kapitono, kelionių organizatoriaus priežiūros pirmiausiai atsakomybę nardymo sesijų metu prisiimsite patys už save. Sesijų metu klausysite mokytojo instrukcijų ir nurodymų, nerizikuosite be reikalo, atsižvelgsite į sveikatos būklę ir savijautą kiekvieno nėrimo metu, gamtos sąlygas ir potvynių bei atoslūgių riziką, kitus gamtos veiksnius.

 • GRUPĖS DYDIS. Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai). Grupės dydis - iki 10 žmonių.

 • KALBA. Kelionė vyks LIETUVIŲ kalba, tačiau instruktoriai ir gidai taip pat kalbės angliškai. 

 • PLANO KOREGAVIMAS. Pasiliekame teisę koreguoti kelionės maršrutą ir planą pagal vietoje iškylančias netikėtas situacijas, orų prognozes. Nardymo vietų lankymas ir užsiėmimų eiliškumas Kipro kelionėje taip pat gali keistis pagal vietos gidų rekomendacijas. Esant force majore situacijoms kelionė gali būti atšaukta, atidėta ar pakoreguota.

 • NAKVYNĖ. Šiame nuotykyje visas akcentas sukoncentruotas į laisvojo nardymo treniruotes, koralinių rifų, gyvūnijos tyrinėjimą Viduržemio jūroje ir į įgūdžių tobulinimą . Todėl gyvenimo vietą parinksime arčiausiai pakrantės, ramesnėje vietoje, pagal gerą kainos ir kokybės santykį, su savo virtuve, kurioje kelionių vadovai ruoš vakarienes. Šis procesas bus dalis kelionės nuotykio, į kurį galės įsijungti visi norintys.

 • VIENVIEČIAI KAMBARIAI. Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais visą atostogų laiką tai galės padaryti su 200 EUR priemoka. Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, priemoka - nereikalinga.

 • NARDYMO ĮRANGA. Šioje kelionėje rekomenduojame turėti savo nardymo akinius ir vamzdelį. Labiau patyrę nardytojai gali atsivežti visą savo mėgstamą laisvojo nardymo komplektą. Dėl akinių, vamzdelio, lastų ir kitos įrangos prieš kelionę galite konsultuotis su kelionių vadovu ir kelionės instruktoriumi. 

 • VAISTAI. Nardymo kelionėje rekomenduojame turėti būtiniausių vaistų vaistinėlę, nuskausminamųjų, dezinfekcinių skysčių, pleistrų ir bintų, vaistų nuo peršalimo, skrandžio problemų, jūros ligos ir kitų jums gydytojo paskirtų medikamentų.

 • KELIONIŲ VADOVAS. Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą, kelionių vadovo pakeitimą arba atidėsime kelionę.

Elvinas Stipinas
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Kviečiu kartu su manimi ir Explorway išmokti laisvojo nardymo pagrindų, atrasti spalvotą povandeninį pasaulį, praplėsti savo komforto zoną, fizines galimybes - nesvarbu, ar tai miesto baseinas, ar gražiausias pasaulyje koralinis rifas. Planų daug - nuo nardymo su įvairių rūšių banginiais atvyrose jūrose iki stiprios laisvojo nardymo bendruomenės čia Lietuvoje. Šiuo kartu neriam į Kiprą! Čia pamatysime ne tik povandeninį pasaulį, bet pajausime ir visą šalies gyvenimą iš vidaus.

Elvinas Stipinas

Laisvojo nardymo istruktorius, Lietuvos asociacijos vadovas, nardymo gidas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

AR REIKIA BŪTI NARDŽIUS PRIEŠ TAI?

Natūralu, kad tokioje kelionėje reikia mokėti plaukti, tačiau nardymo įgūdžiai nebūtini. Jų čia ir atkeliaujate mokytis. Žinoma, jau anksčiau išbandytas paviršinis nardymas (snorklinimas), treniruotės baseine Lietuvoje, dalies AIDA 2 kurso išklausymas dar prieš kelionę, stipriai palengvins jums pirmas nėrimo treniruotes. Vis dėlto, kelionėje visi galės mokytis savo ritmu, saugioje aplinkoje ir su atostogų nuotaika. O mokantys ir turintys sertifikatus saugiai bendraminčių kompanijoje galės gilinti savo žinias, galimybių ribas ar tiesiog mėgautis skaidriu Kipro vandeniu. 


ESU POVANDENINĖS MEDŽIOKLĖS MEGĖJAS, NARDAU PATS, AR VERTA KELIAUTI Į TOKIĄ KELIONĘ?

Tikrai taip. AIDA 2 ir AIDA 3 kursus pirmiausiai verta išklausyti ir pereiti mėgstantiems povandeninę medžioklę, banglenčių, jėgos aitvarų ir kitus vandens sportus. Tai programa mokanti kaip saugiai ir efektvyiai nardyti savais plaučiais. Svarbiausiai šioje veikloje daryti viską atsakingai ir nesukelti grėsmės sau ar aplinkiniams. Programoje išmoksite kaip ilgiau išbūti po vandeniu ir nepanikuoti (pvz. virstant bangoms ir trūkstant oro), kaip gelbėti ir padėti skęstančiam, kaip saugiai pasisruošti nėrimams, ką žinoti po vandeniu ir daug kitų dalykų. AIDA 2 ir AIDA 3 kursai gelbėja gyvybes, ypač tų, kas užsiima šiomis veiklomis be pilno žinių ir įgūdžių bagažo. 


Be to, labiau pažengusiems laisvojo nardymo entuziastamas tikrai bus galimybė panaudoti savo įgūdžius. Atskirai suplanuosime jūsų veiklas ir nėrimus. Už papildomą kainą galėsite su vietos povandeniniais žvejais leistis į žuvų medžiokles. Kaip atsakingai medžioti žuvį, kaip tinkamai elgtis su ginklais - tai taip pat visas mokslas. 


ESU GILUMINIS NARDYTOJAS, TURIU PADI SERTIFIKATĄ. AR LENGVA PEREITI PRIE LAISVOJO NARDYMO?

Nors iš pažiūros giluminis ir laisvasis nardymai atrodo panašios veiklos, tačiau jos skiriasi kaip diena ir naktis. Žinoma, jei esate pripratęs būti po vandeniu, mokate elgtis stresinėse ar netikėtose situacijose, tai pravers mokantis laisvojo nardymo. Tačiau laisvasis nardymas - tai sporto šaka, dar vadinama meditacija po vandeniu, čia veikia visai kiti principai nei giluminiame nardyme su balionais. Todėl visko reikės mokytis iš naujo. Bet geriausia šio mokslo dalis ta, kad taip praplėsite savo galimybių ribas, išmoksite pasinerti po vandeniu su mažiau įrangos, geriau kontroliuosite stresines situacijas kai trūksta oro ir prisijungiste prie jaunatviškos ir draugiškos lasivųjų nardytojų bendruomenės visame pasaulyje. 


AR TAI SAUGI VEIKLA?

Kaip ir daugelis nuotykių užsiėmimų - laisvasis nardymas taip pat yra iš dalies rizikinga veikla. Vis dėlto, nardydami savo komforto zonos ribose, esant geroms sąlygoms, kartu su patyrusiu instruktoriumi ir viską atidžiai stebinčiais kelionės draugais, nelaimingų atsitikimų rizikas sumažinsite iki minimumo. Laisvasis nardymas tampa oficialiu sportu, o Laisvojo nardymo pasaulio čempionatas 2024 m. birželį vyksta LIETUVOJE, KAUNE. Tai - reglamentuota aktyvi veikla, sportas su savo taisyklėmis ir rizikomis, apdovanojantis juo užsiimančius žmones ryškiausiais įspūdžiais. O jei žinote, kad jus prižiūri profesionalus treneris, laivo komanda bei aplinkui besisukiojantys delfinai - tai gali tapti įsimintiniausiu nuotykiu gyvenime.


AR VERTA KELIAUTI Į KELIONĘ, JEI NENORIU NARDYTI ARBA MĖGSTU TIK PAVIRŠINĮ NARDYMĄ?

Jei norite saulės, jūros, pažinti Kiprą kitaip ir šiek tiek pramokti dar geriau jaustis vandenyje - labai kviečiame prisijungti prie mūsų grupės. Vien Viduržemio jūros gėrybių maistas ir išskirtinis kiprietiškas vynas vilioja į šią salą.


Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page