top of page

(IŠPARDUOTA) ISLANDIJA - TRUMPAS NUOTYKIS APLINK REYKJAVIKĄ IR ŠALIES PIETUOSE

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

7-8 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2024 birželio 10-17 d.

KAINA

1600 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Lengvas

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

7 d. trumpas nuotykis Islandijoje - ledynai, ugnikalniai ir islandiškas gyvenimo būdas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

(IŠPARDUOTA) ISLANDIJA - TRUMPAS NUOTYKIS APLINK REYKJAVIKĄ IR ŠALIES PIETUOSE
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Tai turas pirmą kartą keliaujantiems į Islandiją. Čia patirsime daugelį svarbiausių Vakarų ir Pietų Islandijos nuotykių. Net neabejojame, kad po šios kelionės norėsite į Islandiją sugrįžti dar kartą - visos salos ištyrinėjimui. Be to, šiame trumpame savaitės nuotykyje sužinosite daug daugiau apie Islandijos gyvenimo būdą, istorijos, mitų ir legendų. Apvažiuosime ir žymųjį Auksinį ratą. Išragausime visus svarbiausius Islandijos patiekalus - nuo omarų uodegėlių sriubos iki pūdyto ryklio. Nepamiršime ir karštųjų versmių - nuo natūralių karštų šaltinių trykštančių iš žemės iki malonių miesto baseinų su pirtimis ir karštomis sukūrinėmis voniomis, kur renkasi patys islandai. O už papildomą kainą galėsite pasilepinti žymiojoje Mėlynojoje lagūnoje. Nors laiko papildomoms savo veikloms kelionėje nebus daug, tačiau Islandijoje kiekvienas suras savo nuotykį - nuo nardymom tarp dviejų tektoninių plokščių iki banginių stebėjomo ar žvejybos.

1 diena. Skrydis

Atskrendame į Keblaviko oro uostą vakare. Važiuojame į Reikjaviką - pirma pažintis su miestu, įžanginė vakarienė, turo aptarimas Islandijos virtuvės ragavimas. Nakvynė viešbutyje miesto centre.

2 diena. Auksinis ratas

Keliaujame po žymųjį Auksinį ratą, kurio pagrindinės įžymybės Thingvelir nacionalinis parkas, įžymusis Geizeris ir Gullfoss - vienas didžiausių Islandijos krioklių. Šią dieną bus galima už papildomą kainą rinkti ypatingą nuotykį - paviršinį nardymas Silfroje - skaidriame ežero vandenyje tarp dviejų prasiskyrusių tektoninių Žemės plokščių. 

Islandiškame ūkyje valgysime pietus, o vakare, po žygių, maudysimės natūraliose karštosiose versmėse. Grįžimas į Reikjaviką nakvynei.

3 diena. Snaefelsnes pusiasalis

Paliekame Reikjaviką dar vienam nuotykiui. Snaefelsnes pusiasalis vietinių dar vadinamas „Miniatiūrine Islandija“. Čia rasime viską - dramatiškus kraštovaizdžius, vandenyno bangų talžomas uolas, snieguotus kalnus, mažą ledyną. Tarsi iš fantastinių romanų lesimės lavos urvais „į pasaulio centrą“. 

Tai pusiasalis su savita islandų kultūra ir tradicijomis, mažais miesteliais ir bažnytėlėmis. Diena prabėgs, kaip sapnas. Jos pabaigoje apsukę nemažą ratą priartėsime arčiau Reikjaviko. Nakvosime gražiame islandiškame kraštovaizdyje įsitaisiusiuose nameliuose.

4 diena. Pietinis pusiasalis

Keliausime link Pietinio pusiasalio. Tai jauniausia ir šiuo metu vulkaniškai aktuviausia Islandijos žemė. Pietiniame pusiasalyje 2021 m. prasidėjo Fagradalsfjall ugnikalnio išsiveržimas, kurį patogiai ir saugiai stebėti galėjo milijonai turistų iš viso pasaulio. Nors dabar ugniklanis prislopo, tačiau National Geographic mokslininkai tiki, kad tai tik pradžia naujo ugnikalnių aktyvumo šiame pusiasalyje. Be to, čia yra žymioji Mėlynoji Lagūna, kurioje kartu su visa grupe praleisime malonų pusdienį. Apvažiavę ugnikalnius ir atsigavę Mėlynojoje lagūnoje, pratęsime kelionę link Pietinės pakrantės.

5 diena. Pietinis pusiasalis - Vikas

Per šią dieną surinksime visą Pietų Islandijos grožybių vėrinį. Pakeliui stosime prie vaizdingų Skogafoss ir Seljalandsfoss krioklių, kurie spėjo tapti keliautojų numylėtiniais. Pats Viko miestelis ir juodieji paplūdimiai atsidūrė ne viename filme ir tapo Islandijos kraštovaizdžio ikona. 

Galingos jūros bangos čia kontrastuoja su kitoje pusėje po ledynu gulinčiu vienu didžiausių Islandijoje ir Europoje Katlos ugnikalniu. Galiausiai pasieksime Fjathrarglujfur kanijoną ir nakvynės vietą laukinėje Islandijos gamtoje - tarp jūros ir dramatiškų kalnų.

6 diena. Skaftafetlis ir ledynas

Visa diena skirta Skaftafetlio vietovei, kuri yra vartai į Vatnajokudlio ledyną. Su patyrusiu gidu lipsime ant ledyno, žygiuosime prie parko krioklių, esant geram orui pasieksime vieną iš parko viršūnių, nuo kurios atsivers magiškas vaizdas į kalnus, ledyną ir vandenyną. Tai žadą atimanti Islandija.

7 Diena. Jokulsarlon lagūna - Reikjavikas

Tai bus tolimiausias kelionės taškas. Po žygių per ledynus šią dieną pasieksime žymiąją Jokulsarlon lagūną, kurioje didžiuliai žydro ledo luitai plaukioja tirpstančio ledyno ežere ir po truputi slenka į jūrą. 

Grožėsimės ledo skulptūromis, norintieji už papildomą kainą galės išplaukti į lagūną su laivu ar net baidare. Galutinai sugėrę į save visą Islandijos grožį, grįšime link Reikjaviko, pakeliui stodami apžiūrėti dar kelių gamtos objektų, kurių nespėjome keliaudami į priekį. Vakaras Reikjavike.

8 diena. Reikjavikas - Skrydis

Tai skrydžio diena, tačiau prieš skrydį dar galėsime pasibūti Islandijos sostinėje, paieškoti suvenyrų, pasidaryti ekskursiją po jaukią Šiauriausią pasaulio sostinę. Iki popietės spėsite aplankyti ir kelis įdomius muziejus, ir jaukias parduotuvėles. Mūsų rekomendacijos jums padės pažinti miestą islando akimis. Vakare skrydis į Lietuvą.

(Ši diena esant galimybei gali programoje būti sumainyta su 4-ta turo diena, nes Keblaviko oro uostas yra tame pačiame Pietiniame pusiasalyje. Tuomet Mėlynoji Lagūna ir žygiai prie ugnikalnių būtų prieš skrydį namo, o 4-ta turo dieną būtų skirta Reikjavikui bei jo apylinkėms).

Nuotykiai dėliojami pagal grupės skrydžių laiką, poreikius ir galimybes. Taip pat ne paskutinėje vietoje ir oro prognozės, kurios Islandijoje jaukia planus. Bandysime ištaikyti Pietų pakrantei ir Skaftafellio parkui geriausią orą.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Transportas, vairuotojas ir kelionių vadovas Mykolas Vadišis

 • Auksinis ratas, ir visi kiti programoje įrašyti gamtos kampeliai

 • Visi viešbučiai ir svečių namai

 • Pusryčiai ir kelios vakarienės, vietos maisto ragavimas, susitikimai su vietos žmonėmis

 • Maudynės Mėlynojoje lagūnoje ir kitose karštosiose versmėse

 • Pasivaikščiojimas ant ledyno

 • Snaefelsnes lavos urvai


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Vilnius - Reikjavikas - Vilnius (tarp 120-250 EUR perkant iš anksčiau)

 • Asmeninis kelionių draudimas

 • Papildomas maistas kelionėje (iki 30 EUR dienai žmogui - stengsimės balansuoti tarp restoranų, užeigėlių, maisto gaminimo svečių namuose ir piknikų gamtoje)

 • Papildomi nuotykiai surašyti žemiau programoje

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms

 • Arbatpinigiai


SVARBU:


 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai).

 • Islandijoje labai daug priklauso ir nuo oro sąlygų, todėl dalyje vietų esame numatę atsarginius programos variantus, o kelionių organizatoriai esant būtinybei gali keisti programą.

 • Gegužės mėnuo - turistinio sezono pradžia, todėl viešbučiai ir svečių namai po truputi užsipildys turistais.

 • Balansuosime tarp patogių viešbučių ir paprastų gamtos namelių ar svečių namų su savo virtuve.

 • Kelionių vadovas Mykolas ruoš dalį vakarienių, kur nebus įskaičiuotas pilnas matinimas, pirksime maistą vietos supermarketuose ir turgeliuose. Šis procesas bus dalis kelionės nuotykio, į kurį galės įsijungti visi norintys.

 • Islandijoje klimatas nenuspėjamas net ir gegužę. Nuo pavasariškos šilumos saulėje iki žvarbaus vėjo ir sniego užslinkus audrai. Reikės atitinkamos aprangos.

 • COVID-19 situacija Islandijoje kaip ir visur - omikronas tampa sezonine liga - banga slūgsta. Vis dėlto, nuo vasario 25 d., 2022 m., į Islandiją nebereikia jokių testų ar net skiepų pažymėjimo.

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą arba atidėsime kelionę.


Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTI NUOTYKIAI


MĖLYNOJI LAGŪNA Islandijoje yra per 200 karštų versmių baseinų, vis dėlto Mėlynoji Lagūna išlaiko ypatingą statusą. Žydro vandens baseinas su sveikatai ir odai naudingais mineralais bei dumbliais yra visų Islandijos topų viršuje. Kelionėje lankysime daug įvairių natūralių ir žmonių sukurtų karštų baseiniukų, tačiau Mėlynoji lagūna taps puikiu Islandijos turo užbaigimo akordu prieš pat keliaujant į lėktuvą. Lietuvoje nusileisite po pirčių ir natūralių SPA procedūrų.


ŽYGIS ANT LEDYNO Pasaulyje, o ypač Europoje, nėra daug vietų, kuriose galima pasivaikščioti ant ledyno rievių. Su patyrusiu gidu lipsime ant mėlyno ir vis tirpstančio ledo. Pasižiūrėsime iš arti, kaip po truputi nyksta ir tirpsta didžiausias Europoje Vatnajokudlio ledynas. Nors į ledo urvus pavasarį lįsti per pavojinga, tačiau pasivaikščiojimas ant akimis vos aprėpiamos ledo karalystės bus vienas iš pagrindinių kelionės akcentų.


EKSKURSIJA Į LAVOS URVĄ 8000 metų senumo lavos urvas vienas ilgiausių Islandijoje (200 m ilgio ir 35 m gylio). Tai puikus žygis vėjuotai ir lietingai dienai, o ir saulėtą dieną 45 minučių ekskursiją link „žemės centro“ padės pasijusti kaip naujo pasaulio tyrinėtojams. Su informatyviais vietos gidais sužinosime apie lavos uolienas, urvo susidarymo subtilybes ir atrasime dar kitokią Islandijos pusę.NUOTYKIAI NEĮSKAIČIUOTI Į PROGRAMĄ (užsisakyti iš anksto prieš kelionę):BANGINIŲ STEBĖJIMAS (NUO 70 iki 150 EUR žmogui) Islandija - viena geriausių vietų stebėti banginius aplinkinėse jūrose, vis dėlto šio nuotykio malonumas labai priklauso ir nuo oro sąlygų. Vėjuotą, šaltą ir lietingą dieną ši patirtis gali būti išskirtinė visai kitaip :). Reikjavike, esant tinkamoms sąlygoms ir norui, būtinai suorganizuosime jums atskirą kelionę į susitikimą su didžiausiais pasaulio žinduoliais. Antra vertus, važiuojant pakrante, labai daug kur banginius galima išvysti ir nuo kranto.


JODINĖJIMAS ISLANDIŠKAIS ŽIRGAIS (apie 100 EUR žmogui) Islandiškas žirgas - tai labai unikali ir tik šiai salai būdinga ištvermingų žirgų veislė. Iš pažiūros mieli ir draugiški šie žirgai prisitaikę iškęsti net sunkiausias Islandijos žiemas. Norintiems Islandiją pažinti iš balno ir praleisti laiko su mielais gyvūnais suorganizuosime tokį nuotykį.


PLAUKIMAS BAIDARĖMIS (nuo 80 iki 120 EUR žmogui) Geru oru baidarė Islandijoj - viena smagiausių priemonių pažinti šalį. Organizuojami turai fiorduose, mažiau srauniose upėse, ežeruose ar net ledynų lagūnose. Norite iš arčiau patyrinėti uolas, ar ledo luitus, pasportuoti ir pajusti Islandiją iš kitos perspektyvos - padėsime jums suorganizuoti baidarių turą šioje kelionėje.


RAFTINGAS (PLAUKIMAS PLAUSTU) - (apie 100 EUR žmogui ir daugiau) Dar viena ekstremali patirtis Islandijoje - leidimasis žemyn upės slenksčiai su plaustu. Kolekcionuojantiems tokias patirtis, tikrai rasime laiko ir vietą Islandijos ture praplaukti plaustu - 3-4 lygio slenksčiais.


PAVIRŠINIS NARDYMAS SILFROJE (apie 100 EUR) Tai vienas įspūdingiausių nuotykių Islandijoje. Skaidrus ežero vanduo tarp dviejų tektoninių plokščių leidžia dugną įžiūrėti net iki 100 metrų gylyn. Gausime šiltus nardymo kostiumus ir kaukes, o valandos turas Thingvellir parke su patyrusiais instruktoriais patiks net pirmą kartą nardantiems paviršiuje su vamzdeliu. O dar Islandijoje, šaltame vandenyje ir ten kur atsiskiria Amerikos ir Eurazijos plokštės.

Mykolas Vadišis
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Organizuojant keliones - stengiuosi ieškoti balanso tarp puikaus nuotykio ir komforto, išskirtinių veiklų ir turistinių vietų, kurias visi norime išvysti.
Mano raktu į kelionių organizavimą tapo Kenija, tačiau vėjai nupūtė ir iki Islandijos. Tai ledo ir ugnies, atšiauraus klimato, mitų ir legendų pilna intriguojanti žemė. Trečius metus iš eilės pažįstu Islandiją ir jos žmones iš naujo. Vis atrandu naujų vietų ir veiklų, kuriomis noriu pasidalinti su jumis. Susitinkame čia!

Mykolas Vadišis

Žurnalistas, kelionių vadovas, EXPLORWAY įkūrėjas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KADA GERIAUSIA KELIAUTI Į ISLANDIJĄ?

Islandijoje turistinis sezonas labai trumpas - net mažiau nei trys vasaros mėnesiai. Tačiau gegužę ir birželį klimatas po truputi šiltėja, temperatūra laikosi aplink 7-18 C (kartais pakyla aukščiau, kartais naktimis nukrenta žemiau), o daugiametė saulės tikimybė daugelyje vietų siekia 50 proc. Vis dėlto šis mėnuo labai tinkamas kelionėms, nes aplinkui dar nedaug turistų, laisvesnės ir pigesnės apgyvendinimo įstaigos, kurių kainos vasarą pasiekia maksimalų piką. Birželį Islandijoje - sezonas tik prasideda, todėl čia geras kainos ir kokybės santykis. O saulė žeme ritinėjasi nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro - todėl šviesaus meto kelionėje bus gausu.

KĄ PASIIMTI?

Šilti žygio drabužiai, neperšlapanti ir neperpučiama kalnų striukė, žygio batai, megztinis, kepurė, pirštinės. Apsaugos nuo lietaus. Kelionėje maudysimės karštose versmėse, todėl rankšluostis ir maudymosi drabužiai bus labai naudojami ir būtini.

AR PAMATYSIME ŠIAURĖS PAŠVAISTES?

Šiaurės pašvaistės daugiausiai dangų Islandijoje puošia žiemos sezonu, tačiau... su labai dideliu žiūbsniu sėkmės ir giedrą naktį net ir vasarą teoriškai ir praktiškai galima išvysti žalsvų atšvaitų.

PRAKTINIAI DALYKAI?

Islandijoje patogu ir malonu keliauti. Pagrindinis nežinomasis - oras. Jis net vasarą kelia rūpesčių. Todėl keliaujant po Islandiją reikia nusiteikti atšiauriems orams ir džiaugtis gražiomis saulėtomis dienomis, kai jos išpuls kelionėje. Pagridinis pačių islandų priešnuodis blogiems orams - karšto vandens baseinai. Jų šalyje yra per 200!!! Nersime ir mes. Prie krioklių, ledynų ir kalnuose būtina nepamiršti saugumo, nelipti ten kur užtverta, žiūrėti, kur dedate žingsnius, ledynus tyrinėti tik su patyrusiu gidu. Kiekvienas neatsargus ir neatsakingas veiksmas žygiuojant po Islandijos gamtą gali baigtis labai skaudžiai.

AR GALIMA KELIAUTI INDIVIDUALIAI?

Taip. Islandijoje patogu keliauti individualiai. Vis dėlto tai labai labai turistų mėgstama bei brangi šalis ir automobilių nuomos kainos, nakvynių ir išskirtinesnių veiklų paieškos (ypač vasarą) gali virsti sunkiu uždaviniu. Explorway sudėliojo programą taip, kad patogiai, už geriausią kainą ir su išskirtiniais įspūdžiais pamatytumėte visą salą, bet jei nuspręsite leistis į kelią patys - kreipkitės - mielai padėsime susidaryti savo biudžetą ir maršrutą.

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

5 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS


Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page