top of page

EGADI SALŲ IR LAUKINĖS GAMTOS DRAUSTINIŲ NUOTYKIS ITALIJOJE

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

8 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2024 balandis

KLAUSKITE INDIVIDUALIAI!

KAINA

1290 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Intensyvus

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

8 d. žygių ir gamtos kelionė po pasakiškas Egadi salas Sicilijoje

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

EGADI SALŲ IR LAUKINĖS GAMTOS DRAUSTINIŲ NUOTYKIS ITALIJOJE
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Ši kelionė bus apie retą smaragdinės jūros ir žaliuojančių kalnų kraštovaizdžio derinį. Viduržemio jūroje į vakarus nuo Sicilijos išsidėsčiusios Egadi salos sužavi savo laukiniškumu, ramuma, gamtiniu ir kultūriniu paveldu. Kiekviena sala turi savo išskirtines savybes, bet joms visoms būdingas vienas svarbus požymis: jų krantus skalauja kerinti krištolinė jūra, jau nuo 1991 metų tapusi didžiausiu Europos saugomu jūros rezervatu. Šioje kelionėje pėsčiomis apeisime Levanzo salą, dviračiais apvažiuosime gražiausias Favignana salos įlankas. Užkopsime į Marettimo salos aukščiausią viršūnę ir dvi kelionės dienas praleisime Riserva dello Zingaro draustinyje. Tai pirmasis Sicilijos draustinis, įsteigtas 1980 metais ir saugantis neįtikėtiną augalų ir gyvūnų įvairovę.

Ši kelionė skirta jūros ir kalnų entuziastams, žygių, botanikos, ornitologijos, geologijos megėjams ir tiems, kurie renkasi ekologinį keliavimą kaip sąmoningą ir subalansuotą būdą pasauliui pažinti.

1 diena. Skrydis į Sicliją

Atvykimas į Trapanio (arba Palermo) oro uostą. Pervežimas į Trapanio senamiestyje įsikūrusius svečių namus. Pasivaikščiojimas po vakarinį miestą. Bendra vakarienė - pirma pažintis su sicilietiška virtuve. Šis Sicilijos regionas ir jo kulinarinės tradicijos buvo labiausiai paveiktos arabų įtakos, todėl iki šiol pagrindiniu patiekalu čia laikomas kuskusas su žuvimi. Taip pat regionas garsėja savo nepakartojamo skonio baltais vynais ir saldžiuoju desertiniu vynu Marsala.

2 diena. Levanzo sala - ramybės uostas (15 km žygis, aukščio skirtumas 300 m.)

Iš Trapanio ousto keltu plauksime į Levanzo salą. Nors sala nutolusi nuo Trapanio tik 15 km., vien tik atplaukus į uostą pajuntama tylos ir ramybės palaima. Ši sala buvo apgyvendita dar paleolito laikais ir saugo neįtikėtinus lobius: priešistorės laikų uolų piešinius, vaizduojančius pirmykščių žmonių kasdienio gyvenimo scenas, įskaitant tunų žvejybą ir gyvulininkystę. Įsikūrę svečių namuose, leisimės į mūsų pirmąjį žygį aplink Levanzo salą. Aplankysime garsiąją Grotta del Genovese, Cala Tramontana įlanką.

Vakarienė šeimyniniame restorane.

3 diena. Favignana - Egadi salų sostinė

Iš ryto plauksime keltu į Favignana salą. Išsinuomavę dviračius, apvažiuosime gražiausias salos įlankas (15 km) ir  buvusius tufo karjerus, dabar apaugusius citrusų sodais, kaktusais ir žolelėmis. Pagrindinis salos pajamų šaltinis ilgus metus buvo tunų žvejyba. Nors saloje esanti garsiausia Sicilijos Tonnara Florio (tunų žvejybos ir perdirbimo vieta), pastatyta XIX a., jau dešimtmetį kaip uždaryta ir neveikia pagal savo tiesioginę paskirtį, ji apipinta žmonių istorijų, tradicijų, folkloro. Aplankysime buvusią gamyklą - muzieju, pasivakščiosime miestelio centre. Vakare keltu grįšime į Levanzo salą. Vakarienė šeimyniniame restorane.

4 diena. Marettimo - Dolomitai jūroje (12 km žygis, auskščio skirtumas 500 m. )

Iš ryto plauksime į Marettimo salą. Tai - labiausiai izoliuota Egadi sala, nutolusi nuo Trapani 40 km. Šios geografinės padėties dėka, savita salos ekosistema nebuvo pažeista masinio turizmo. Dėl savo  geologinės sandaros, atokios geografinės padėties, mikroklimato, šaltinių gausos ir nedidelio žmogaus poveikio gamtai, saloje išliko nepakartojama augmenijos ir gyvūnų įvairovė. Čia randama net 600 augalų rūšių, o kai kurie iš jų - endeminiai. Užtad labiausiai čia gerbiamas ir laukiamas gyvūnas - retas Viduržemio jūros Ruonis Vienuolis! Įsikūrę viešbutyje, žygiuosime vakarinės salos dalies link, mėgaudamiesi panoramomis ir augalais. Vakarienė miestelyje.

5 diena. Žygis į aukščiausią Marettimo salos virūnę (12 km. žygis, aukščio skirtumas 700 m.)

Šiandien kopsime į aukščiausią salos viršūnę Pizzo Falcone. Nors takas bus status, nuo jo nuolat versis nuostabūs vaizdai, gamtos laukiniškumas. Antroje dienos pusėje grupei panorėjus yra galimybė išnuomoti valtį: apiplaukti visą salą ir papalaukioti laukinėse įlankėlėse. Vakarienė miestelyje.

6 diena. Riserva dello Zingaro draustinis (14 km. žygis, aukščio skirtumas 240 m.)

Po pusryčių keltu grįšime į Trapanio uostą ir privačiu transportu būsime nuvešti iki mūsų tako pradžios. Daiktų neštis su savimi nereikės - juos vairuotojas nuveš tiesiai į viešbutį. Kerintys Sicilijos pakrantės vaizdai ir Zingaro gamtos rezervato laukinis grožis lydės mus visą dieną žygio metu. 1980 m. - tai svarbiausia data Sicilijos aplinkosaugai. Būtent tais metais tūkstančiai piliečių, susiėmę už rankų, pademonstravo nepritariantys pakrantės kelio tiesimui šiame, viename gražiausių Italijos krantų. Po šio tvirto pasipriešinimo prasidėjo parkų ir rezervatų sistemos kūrimas Sicilijoje, o Zingaro draustinis tapo gamtos atkūrimo simboliu! Šis takas leidžia atrasti vieną po kitos gražiausias Sicilijos įlankėles ir pažinti tipinius Viduržemio regiono augalus: žemaūgę palmę, ilgaamžius alyvmedžius, saldžiavaisius pupmedžius, kamštinius ąžuolus, migdolus, laukinius figmedžius  ir t.t. Pėsčiomis pasieksime Scopello miestelį. Tai - nedidelis miestelis ant kalno, įsikūręs aplink XVII a. fortą, apsuptą kelių namų ir jaukios aikštės. Vakarienė miestelyje.

7 diena. Poilsis

Lėta diena. Atsikėliame be žadintuvo, gyvename salos ritmu: maudomės, ilsimės, ragaujame, aplankome muziejus, fotografuojamės, medituojame ir t.t.

8 diena. Skrydis namo

Kelionė į oro uostą. Skrydis namo.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Kelionių vadovas/ė (lietuvių k.)

 • Visi pervežimai kelionės metu numatyti programoje

 • Visi keltų bilietai ir pervežimai numatyti programoje

 • Visi turai įrašyti kelionės programoje (žygiai, dviračių turas)

 • Lankytinų vietų, parkų bilietai paminėti programoje

 • Nakvynės viešbutukuose, svečių namuose

 • Dalinis maitinimas (lengvi pusryčiai)


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Lietuva (Europa) - Katanija ir atgal (apie 200-400 EUR)

 • Asmeninis kelionių draudimas

 • Papildomas maistas kelionėje, vakarienės, gėrimai.  Organizuojamiems bendriems piknikams žygių metu galima bus skirti apie 5 EUR dienai, o vakarieniems apie 30 EUR.

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms

 • Papildomi turai laisvu nuo programos laiku (Valtis Marettimo saloje. Trukmė 3-4 val., kaina 30 eu / asm. ir vakarienė Levanzo saloje pas vietinę šeimą jų namuose, kaina 30 eu /asm.)

 • Arbatpinigiai vietos gidams, aptarnaujančiam personalui

 • Arbatpinigiai kelionių vadovui/ei už visą kelionę (rekomendacija 3-7 EUR už dieną nuo žmogaus)

 • Kelionės pratęsimas Sicilijoje ilgesniam laikui. Teirautis Individualių kelionių užklausoje.


SVARBU:


 • BENDRĄ KELIONIŲ ATMINTINĘ RASITE ČIA. Užtruksite tik 10 min. skaitydami, bet daug geriau mus pažinsite ir pasiruošite EXPLORWAY kelionėms.

 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai)

 • Kelionė yra AKTYVI ir pritaikyta fiziškai aktyviems žmonėms. Žygiui specialaus techninio pasiruošimo ir techninių įgūdžių nereikia, tačiau svarbus geras fizinis pasiruošimas ir ištvermė. Tokio pobūdžio žygiui neturintiems patirties keliautojams siūlome pasiruošti iš anksto.

 • Šioje kelionėje nakvynės vietos bus trys: sodyba su baseinu ir sodu; eko-viešbutis su sodu; senovinis tipinis itališkas namas su sodu miestelio centre. Visos nakvynių vietos priklauso vietos šeimoms.

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (250 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, tačiau aplinkybės susiklostė, kad vis tiek visą ar dalį kelionės esate viena/s kambaryje, priemoka nereikalinga.

 • Yra galimybė, kad dėl oro sąlygų gali keistis programos dienų išsidėstymo tvarka.

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą arba atidėsime kelionę.

Margarita Ivaško
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Jau kelis metus, organizuodama žygių keliones, aš praeinu tūkstančius kilometrų per kalnus, miškus, ugnikalnius, dykumas, palei upes, jūras ir vandenynus... Nesiekiu užkopti ant aukščiausių viršūnių ar pamatyti gražiausias vietas iš kažkieno sudaryto sąrašo. Gamta mane išmokė, kad kartais pakanka tiesiog pakelti akis į žvaigždėtą dangų, susitikti žvilgsniais su laukiniais gyvūnais, įsiklausyti į tylą, paliesti augalus, susitikti šypsenomis su vietiniais gyventojais ar pagulėti ant veikiančio ugnikalnio žemės - atkurti ryšį su gamta ir savimi.

Margarita Ivaško

Kelionių ir žygių vadovė, gamtos gidė

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KOKIŲ DOKUMENTŲ REIKIA KELIONĖJE?

Sicilijos salos priklauso Italijai, kuri yra ES šalis, tad į kelionę galite važiuoti tiek su ID kortele, tiek su pasu, svarbu, kad tai būtų tas pats dokumentas pagal kurį nusipirkote bilietus.

KOKIO DRAUDIMO REIKIA ŽYGIŲ KELIONEI?

Keliaujant yra privalomas kelionių draudimas. Jeigu turite kreditinę kortelę su draudimu, pasitikslinkite jo galiojimo sąlygas. Italija yra EU šalis, tad galioja tas pats Valstybinis sveikatos draudimas, tik reikia turėti EU kortelę. Šis draudimas galioja tik pirminei pagalbai bei tik valstybinėse gydymo įstaigose. Toms dienoms, kuomet būsite kalnuose, yra reikalingas, vadinamasis, „kopinėjimo“ draudimas, skirtas specialiai trekingui (be jokios alpinistinės įrangos). Keliautojas turi pasirūpinti kelionės draudimu bent 2 dienos iki kelionės pradžios, ir pareikalavus, turi galėti pateikti Kelionės organizatoriui iki kelionės pradžios. Draudimo bendrovės siūlo įvairių rūšių neprivalomą draudimą, susijusį su turistinėmis kelionėmis, dėl konkrečių draudimo rūšių ir kitos informacijos apie neprivalomo draudimo rūšis reikia kreiptis į pasirinktą draudimo bendrovę. 

KOKIŲ VAISTŲ NEPAMIRŠTI ĮSIDĖTI Į ŠIĄ KELIONĘ?

Nors kelionės vadovė turės bendrą vaistinėlę, tačiau kiekvienas keliautojas turi nepamiršti ir pats pasiimti būtiniausių vaistų. Tai: vaistai nuo skausmo/temperatūros, pleistrų rinkinys, elastinis bintas, vaistai nuo viduriavimo ir kitų skrandžio problemų. Jeigu turite, įsidėkite vaistų nuo alergijos (specialiai pirkti nebūtina). Taip pat nepamirškite jums būtinų receptinių vaistų ir informuokite kelionių vadovą apie sveikatos problemas, galinčias atsiliepti žygių kelionėje.

KIEK PAPILDOMŲ PINIGŲ PASIIMTI Į KELIONĘ?

Savoms išlaidoms kelionėje turėkite apie 250 eurų. Visada galima daugiau;) Dalį pinigų galite pasiimti grynais eurais.

KOKIE ORAI BŪNA EGADI SALOSE?

Kelionę stengiamės organizuoti pavasarį ar rudeniop, kad Italioje ir ypač Sicilijoje išvengtume didelių karščių. Antra vertus, nors ir idealaus klimato salos balandžio-gegužės-birželio arba rugsėjo-spalio mėnesiais Egadi salos tikrai gali nustebinti vėju ar lietumi. Temperatūra tokiu metų laiku būna maloni žygiui tarp 20° - 27°, naktį tarp 15° -  20°. Atsižvelgiant į tai verta pasiruošti ir saulėtam orui, maudynėms ir karštam ėjimui ir lietui bei vėjui.

KĄ PASIIMTI Į KELIONĘ?

Higienos priemonės, vaistai, akiniai bei kepurė nuo saulės, kremas nuo saulės, rankšluostis ir maudymosi reikmenys, lengvi neperšlampami trekingo batai, lengva striukė nuo vėjo ir lietaus, skraistė nuo lietaus, lietui ir vėjui atsparios ėjimo kelnės, šortai, šiltesnis megztinis ar bliuzonas, lengvi marškiniai ilgomis rankovėmis, lengva kuprinė 20-40 l, sportbačiai arba sandalai, kiti jums reikalingi daiktai: marškinėliai, apatiniai ir t.t. Fotoaparatai, pakrovėjai ir kita jums reikalinga technika - taip pat pravers. 

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page