top of page

KLASIKINĖ KENIJA - SAFARIAI, TROPIKAI IR NETURISTINĖ AFRIKA

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

14-15 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2024 11 23 - 12 07

KAINA

3090 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Lengvas

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

14 d. nuotykis Kenijoje - safariai, kultūra ir Indijos vandenynas - turistinės ir neturistinės vietos

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

KLASIKINĖ KENIJA - SAFARIAI, TROPIKAI IR NETURISTINĖ AFRIKA
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Šioje kelionėje išvysite ne tik safarius, tačiau viską, kas svarbiausia Kenijoje - miestai ir moderni šalies pusė, kaimo gyvenimas, civilizacijos pakraščiai, maratonininkų laukai, miškai, kalnai, savanos ir jose gyvenančios gentys, kavos ir arbatos plantacijos ir tropinė pakrantė. Per dvi savaites išragausite Kenijos vaisius ir maistą, susitiksite su dešimtimis Kenijos žmonių ir, aišku, vyšnia ant torto - laukiniai Afrikos gyvūnai. 

Dvi savaitės Kenijoje - tai minimalus laikotarpis tokiai kelionei. Per pirmas 10 d. intensyviau ištyrinėsime Žaliąsias Afrikos kalvas aprašytas E. Hemingway'jaus K. Blixen romanuose, o paskutines 3-4 dienas aktyviai ilsėsimės Indijos vandenyno pakrantėje, kur lauks koraliniai rifai, žvejybos, žydras vanduo, karštis ir daug skanaus maisto bei gėrimų. Kelionė subalnsuota įvairaus amžiaus ir aktyvumo keliautojams. Norintys daugiau nuotykių, žygių ir sporto - tikrai galės papildomai pagardinti šią kelionę aktyviomis veiklomis. O siekiantys lengvo nuotykio - turės atokvėpio valandėlių tarp veiklų, bei visą savo laiką atostogų pakrantėje metu.

1 diena. Skrydis

2 diena. Ol Pejeta

Ol Pejetos rezervatas - vienas žinomiausių visos Afrikos privačių rezervatų, kuriame veisiami ir į laisvę paleidžiami raganosiai. Kenijos kalno papėdėje įkurtas gamtos parkas nustebins savanomis ir gyvūnų gausa - nakvosime netoli laukinės gamtos įdomiose lodžijose. 

3 diena. Ol Pejeta - Nakuru

Po rytinio safario, per žaluojančias Kenijos kalvas traukisime toliau link Nakuru miesto. Tai centrinis Kenijos miestas kuriame susikerta visi keliai. Pakeliui iki Nakuru stosime prie Thompsono krioklio, ragausime Kenijos tradicinį maistą, pro langą bėgs žalių arbatos, kavos ir mango ūkių vaizdai, dideli slėniai ir kitos įdomybės. Nakuru mieste vėl grįšime į civilizaciją - puodelis kavos, jaukioje kavinėje, supermarketas mėgstamiems užkandžiams ir nakvynė viešbutyje pakeliui link Baringo ežero.

4 diena. Nakuru - Baringo (Bogoria) ežerai

Baringo ežeras - tai paukščių, krokodilų, begemotų ir vietos žvejų karalystė civilizacijos pakraštyje. Pastaraisiais metais Baringo ežeras išsiliejo iš savo krantų, tačiau čia vis dar yra daugybė įdomybių, o šalia slėnyje guli ir vulkaninės kilmės, geizerių pilnas Bogorijos ežeras. Nesvarbu, ar lankysime Bogorijos ar Baringo ežerus, tai bus vienas įsimintinesnių kelionės nuotykių. Pavakare eisime į žygį netoli Kenijos civilizacijos pakraščio, stebėsime pusdykumių gamtą ir kaip gyvena vietos žmonės.

5 diena. Baringo - Itenas

Po rytinio gamtos nuotykio ežere trauksime į pasaulio maratonininkų sostinę - Iteną. Čia ne tik susipažinsime su kalendžinų gentimi ir bėgikais, tačiau ir žygiuosime prie Kerio slėnio krioklių, tarpeklių ir grožėsimės Didžiojo Lūžio slėnio panoramomis.

6 diena. Itenas (diena šeimose)

Tai viena svarbiausių kelionės dienų - lankysimės paprastose kaimo šeimose, apžiūrėsime ūkius, kartu virsime naminį Kenijos valgį, bendrausime su vietos žmonėmis. Šią dieną svarbu būti atviriems, kalbiems ir daug šyspotis. Dažniausiai per šią dieną lankome vis skirtingas šeimas, kad būtų įdomu ne tik mums, bet ir šeimoms. Ryte, prieš visas išvykas, visi norintys galės pabėgioti su geriausiais pasaulio bėgikais kalendžinais ir susipažinti iš arčiau su Iteno apylinkėmis.

7 diena. Itenas - Keričas

Keričas - Kenijos arbatos sostinė. Kenija - trečia didžiausia juodos arbatos eksportuotoja pasaulyje, o Keriče pasitiks neaprėpiamos arbatos laukų žalumos. Su vietos gidais nersime į malonius, gaivinančius arbatos laukus ir sužinosime, kaip gyvena arbatos skynėjai ir kaip juoda arbata atkeliauja ant mūsų stalo.

8 diena. Keričas - Masai Mara

Nieko nelaukę iš žalumos lėksime į dulkinas Masai Maros savanas, kur per pietus įsikūrę lodžijose pradėsime savo safarį. Masai Mara - vienas žymiausių pasaulyje gamtos rezervatų, todėl nuotykių čia netrūks.

9 diena.  Masai Mara

Visa diena vien tik savanoms ir gyvūnijai - nuo ankstyvo ryto iki vakaro pasistengsime pamatyti kuo daugiau. Piknikausime gamtoje tarp laukinių žvėrių.

10 diena. Masai Mara - Nairobis

Paskutiniai ryto pasivažinėjimai po Masai Marą, susitikimas su masajų gentimi ir tiesus kelias per savanas atgal į civilizaciją. Grįžimas į akacijomis uždangstytą Nairobį, prekybos centrus ir restoranus, leis sugrįžti į civilizaciją.

11 diena. Skrydis į tropinę pakrantę

Apvažiavę Žaliąsias Afrikos kalvas, pailsėję Nairobyje, užbaigsime vieną kelionės dalį ir pradėsime tropines atostogas. Vietos lėktuvu skrisime į Dianio paplūdimį, kur mus pasitiks tikri tropikai, drėgmė ir karštis. Tai bus tarsi atskira kelionė, nes Kenijoje nusikelti į Dianį iš Nairobio, panašiai kaip iš Lietuvos nukeliauti į Kubą - taip stipriai viskas pasikeičia.

12-13 dienos. Diani paplūdimys

Nors ir atostogų rėžimu, tačiau nuotykiai Dianio paplūdimyje dar nesibaigia. Vietoje prabangių viešbučių renkamės vilas prie vandenyno (už papildomą kainą anksti prieš kelionę yra galimybė pasirinkti viešbučius, kuriuose viskas įskaičiuota), patys žvejojame, perkame jūros gėrybes iš žvejų, ruošiame maistą, plaukiojame buriniais laivais su vietos kapitonais. 

Čia kiekvienas keliautojas turi daugiau laisvės nuspręsti, kaip leisti laiką - su šalto gėrimo taure po palme, ar toliau ieškoti Indijos vandenyno pakrantės nuotykių. Nardymo turai, ekskursijos po džiungles, didžiųjų žuvų žvejybos turai, išvykos į Mombasą ar Vasini salą. Net ir dar vienas safaris Tsavo parkuose - viską už papildomą kainą galėsime suorganizuoti kartu su vietos partneriais.

14 diena. Grįžimas namo

Atsisveikiname su tropine pakrante ir traukiniu arba lėktuvu grįžtame į Nairobį. Pagal skrydžio į Europą laiką ilsimės viešbutyje arba keliaujame tiesiai į DEPARTURES oro uosto salę.

15 diena. Namai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Kelionių vadovas (Mykolas Vadišis)

 • Transportas ir patyręs safari vairuotojas

 • Vidiniai skrydžiai į pakrantę

 • Viešbučiai, svečių namai ir lodžijos gamtoje

 • Dalinis matinimas (pusryčiai, kai kur ir pietūs bei vakarienės)

 • Vietos gidai ir kultūrinė programa šeimoje

 • Gamtos parkų bilietai

 • Trumpos išvykos laivais Dianyje


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Europa - Nairobis - Europa (tarp 600-800 EUR)

 • Paraiška internetu beviziam režimui į Keniją - apie 35 EUR

 • Asmeninis kelionių draudimas Papildomas maistas kelionėje (iki 10 EUR dienai žmogui - daugiausiai Dianyje)

 • Papildomos pramogos Dianyje (jūrinė žvejyba, nardymas, Vasini sala ir kita.)

 • Priemoka už aukštesnės klasės viešbutį Dianyje (jei bus noro pasikeisti - reikia pranešti iš anksto)

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms Arbatpinigiai COVID-19 PGR testas


SVARBU:


 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai).

 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę koreguoti kelionės maršrutą ir planą pagal vietoje iškylančias netikėtas situacijas.

 • Esant force majore situacijai gali keistis kelionės vadovas arba kelionės data.

 • Kenijoje saulė teka 6 ryto, leidžiasi apie 7 vakaro - todėl stengsimės prisitaikyti prie šio ritmo.

 • Kelionėje pakeisime daugybę skirtingų aplinkų, todėl ir nakvynės vietos skirsis - nuo įprastesnių viešbučių iki didelių safari palapinių (lodžijų) įrengtų savanose, nuo svečių namų iki kotedžų su savo virtuve.

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (400 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, tačiau aplinkybės susiklostė, kad vis tiek esate viena/s kambaryje, priemoka nereikalinga. 

 • Kelionių vadovas Mykolas ruoš dalį vakarienių, kur nebus įskaičiuotas pilnas matinimas, pirksime maistą vietos turguose. Šis procesas bus dalis kelionės nuotykio, į kurį galės įsijungti visi norintys.

 • Kenijoje - klimato įvairovė. Nuo +30 C tropinėje pakrantėje iki +12 C naktį plynaukštėse ir savanose. Reikės atitinkamos aprangos.

 • Kenijoje už papildomą kainą pirmomis dienomis galima įsigyti SIM kortelę su didžiojoje šalies dalyje gerai veikiančiu internetu. Apie 10 GB duomenų kainuoja iki 20 EUR ir užtrunka šiek tiek afrikietiško laiko, kol vyksta SIM kortelės registracija.

 • COVID-19 situacija Kenijoje kol kas stabili, reikia tik neigiamo PGR testo rezultato ir skiepų paso skrendant į šalį. Daugiau nepatogumų 2022 m. duomenimis nėra. Norintiems apsisaugoti ir nuo kovido grėsmių, rekomenduosime papildomą kelionių draudimą.

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą arba atidėsime kelionę.

Mykolas Vadišis
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Organizuojant keliones - stengiuosi ieškoti balanso tarp puikaus nuotykio ir komforto, išskirtinių veiklų ir turistinių vietų, kurias visi norime išvysti.
Mano raktu į kelionių organizavimą tapo Kenija. Į ją nuvykęs dar 2010 metais pamilau šią šalį dėl jos įvairovės. Tai tropikai, dykumos, savanos, kalnai, džiunglės, Indijos vandenynas ar net Baltijos šalis primenantys javų laukai. Tokioje įvairioje aplinkoje gyvena dar įvairesni žmonės, o liūtai ir žirafos tampa tarsi vyšnia ant torto bet kuriam keliautojui.

Mykolas Vadišis

Žurnalistas, kelionių vadovas, EXPLORWAY įkūrėjas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KADA GERIAUSIA KELIAUTI Į KENIJĄ?

Kenijoje pavasarį - lietaus sezonas, o vasarą ir Lietuvoje bei aplinkinėse šalyse labai smagu, todėl keliones į Keniją organizuoju nuo rugsėjo pradžios iki vasario pabaigos. Jei nespėjote į artimiausią turą - renkamės Tau patogiausią datą.

KĄ PASIIMTI?

Kenijoje būtina turėti šiltesnę aprangą, praverčia ir megztinis vėsesnį vakarą ar naktį. Neperšlampanti striukelė, patogūs batai ir priemonės nuo saulės - taip pat svarbu. Visa kita patogi kelioninė apranga. Fotoaparato safariuose nori griebtis net ir nefotografuojantys, tačiau svarbu turėti ilgesnio nuotolio objektyvą, kad galėtumėte pritraukti gyvūnus. Žiūronai taip pat praverčia. Visada raginu neprisikrauti labai daug daiktų, nes Kenijoje daugelį smulkmenų (kaip adapteriai, kremas nuo saulės, kosmetika ar net apranga) galima įsigyti vietoje - čia veikia dideli prekybos centrai ir pasauliniai parduotuvių tinklai.

AR GALIMA KELIAUTI INDIVIDUALIAI?

Taip. Tačiau tai ne Pietryčių Azija, kur viskas pigu ir paprasta. O nenorintiems keliauti surinktose grupėse visada siūlau pasiplanuoti kelionę atskirai - sau ir savo draugams. Suderinsime jūsų lūkesčius atitinkantį turą. Turite 4-6 keliauninkų kompaniją? Pats tas Kenijai!!!

KAIP SU LIGOMIS IR VAISTAIS?

Dėl maliarijos ir kitų ligų visada rekomenduoju pasikonsultuoti su savo gydytoju/a, tačiau didelė dalis Kenijos, po kurią keliaujame, yra mažesnėje maliarijos rizkos zonoje dėl aukštikalnių ir vėsesnio oro. Tropinėje pakrantėje uodai pavojingesni, tačiau ir čia rizika susirgti maliarija yra mažesnė nei daugelyje kitų Vidurio Afrikos valstybių. Dažnas keliautojas turi antimaliarinių tablečių profilaktikai ir vietoje sprendžia ar jas gerti. Po kelionės verta kelis mėnesius pasekti savo sveikatą ir nenurašyti karščiavimo gripui.

Privalomų skiepų vykstant į Keniją iš Europos nėra, tačiau keliaujant tarp Rytų Afrikos valstybių reikalingas Geltonojo drugio sertifikatas. Verta pasiimti vaistų nuo skrandžio problemų ir peršalimo, nes ir viena, ir kita gali užklupti kelyje.

COVID-19 situacija Kenijoje stabili, apart ES standartinio COVID skiepų paso, kaukių dėvėjimo kai kuriose vietose - daugiau suvaržymų kol kas nėra. 

Kenijoje gausu ligoninių ir vaistinių, todėl ir šiuo atžvilgiu šalis patogi egzotiniams nuotykiams.

AR SAUGU KENIJOJE?

Kaip ir daug kur besivystančiame pasaulye gali pasitaikyti visko, tačiau didžioji dauguma Kenijos žmonių labai draugiški, paslaugūs ir smalsūs. Didžiuosiuose miestuose ir turistiniuose paplūdimiuose reikia pasikliauti rekomendacijomis ir patarimais dėl saugumo, nesipuikuoti brangiais daiktais bei juos prižiūrėti, gerbti žmonių tradicijas ir privatumą. Laukinėje gamtoje - verta klausyti gidų ir reindžerių. O paprastame Kenijos kaime jausitės jaukiau nei namie. Nebent išgirsite už nugaros linksmesnį ar kandesnį „muzungu“ kreipinį - svahili kalba - baltasis. Aš visada šypsodamasis atsakau - „mafrika“ - ei, afrikieti. Visiems viskas aišku ir išspaudžia nuostabos šypseną.

Politinė situacija Kenijoje stabili, nors per rinkimus gentys mėgsta protestuoti ir net sukelti riaušes, tačiau po 2008 metų pilietinių neramumų Kenija „pasiskiepijo“ nuo didesnės nesantaikos. Britiškos tradicijos ir moderni konstitucija užtikrina ramybę šalyje. Šalia Kenijos yra Somalis, kurio islamistiniai judėjimai taip pat kartas nuo karto pagraso geriau gyvenančiai Kenijai. Tačiau ir Somalis po truputi atsigauna, o teroristinės grėsmės nepastebimai nyksta.

PRAKTINIAI DALYKAI?

SIM korteles su interneto gigabaitais įsigyjame tik atvykę į Keniją. Arba galima pasikliauti viešbučių wi-fi bei kelionių vadovo gera valia dalintis internetu iš kortelės. Neabejoju, kad rasime geriausią variantą, priklausomai nuo poreikių.

Kenijoje pagrindinės dvi kalbos - anglų ir svahili (hakuna matata kalba), ir dar daug gentinių kalbų. Pinigus geriausia Kenijoje išsiimti iš bankomato arba esant galimybei mokėti bankine kortele. Verta turėti šiek tiek USD stambiomis naujomis kupiūromis (smulkius ir senus dolerius sunkiai iškeisite ar jais atsiskaitysite). Vienas USD svyruoja apie 100 KSH, todėl lengva skaičiuoti.

AR GALI KELIAUTI NEPASISKIEPYJE NUO COVID-19?

Taip. Nesiskiepijusiems nuo COVID keliautojams reikia pateikti PGR testo atlikto 72 val. prieš kelionę neigiamą rezultatą arba įrodymus, kad skiepytis negalėjo. Taip pat galimas persirgtos ligos pažymėjimas. Šią informaciją nuolat atnaujinsime.

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page