top of page

KLASIKINIAI FILIPINAI - RYŽIŲ TERASOS IR KORALINIAI RIFAI

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

15-16 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2025 03-07 - 03-23

KAINA

2750 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Vidutinis

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

16 d. filipiniečių kultūros, koralinių rifų, maisto ir salų kelionė Filipinuose

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

KLASIKINIAI FILIPINAI - RYŽIŲ TERASOS IR KORALINIAI RIFAI
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

7000 salų valstybė Filipinai - tarsi visas mini žemynas su savo pakraščiais ir skirtumais. Tai šalis, kurioje susijungia Azijos, Okeanijos genčių kultūra su ispaniško kolonializmo palikimu bei JAV pokario įtaka. Nors būsime Tolimuosiuose Rytuose, tačiau vietomis pasijusime tarsi keliautume Lotynų Amerikoje. Filipiničiai - linksmi, įdomūs ir labai įvairūs žmonės. Per šią kelionę stengsimės užgriebti dvi Filipinų puses: 

1) kalnuotą, tradicinių ryžių terasų nuklotą ir kolonialinių miestų papuošą pagrindinę salą su sostine Manila 

2) atsipūtusį, fantastiškų paplūdimių bei saulėlydžių kraštą su spalvočiausiais koraliniais rifais, gausybe žuvų ir gyvenimo būdu aplink vandenyną. 

Keliausime į vietos vaisių ūkius, važinėsime motoroleriais, kitu transportu, esant norui žaisime krepšinį su aistringais krepšinio mylėtojais filipiniečiais, dalyvausime šventėse, ragausime, tyrinėsime ir, žinoma, nardysime spalvingiausiuose pasaulio koralų parkuose. 

1 diena. Skrydis

Skrydis per Stambulą į Manilą. Priklausomai nuo atskiridimo laiko - nakvynė viešbutyje.

2 diena. Manila - Skrydis link Vigano

Pirma aklimatizacijos diena Filipinuose prasidės nuo ekskursijos Maniloje. Filipinų sostinė susideda iš 16 atskyrų miestų, o daugelis į jį atkeliavusių sako, kad šiame mieste nėra ką pamatyti. Mes manome kitaip - tai tautų katilas, kuriame vyko svarbiausi Pietryčių Azijos įvykiai, buvo juntama kinų, ispanų, Ramiojo vandenyno genčių, amerikiečių, europiečių įtaka. Čia persipynusios religijos ir kultūros. Todėl eisime per naujausius Filipinų istorijos puslapius ir užkandžiausime gatvės maistu seniausiame pasaulyje kinų kvartale už Kinijos ribų. O antroje dienos pusėje sugrįšime į oro uostą skrydžiui į Luzono salos šiaurę, kur pradėsime savo neįtikėtiną kelionę per didžiuosius Filipinų kalnus. Pirma stotelė - Viganas. Į UNESCO paveldą įtrauktas kolonialinis ispaniškas Filipinų miestas, kuriame labiau pasijusite tarsi būtumėte Lotynų Amerikoje, nei Pietryčių Azijoje. 

3 diena. Viganas - Sagada

Viganas – vienas seniausių, gražiausių ir įdomiausių Filipinų kolonialinių miestų. Po pusryčiu senamiesčio autentiškame viešbutyje - ekskursijos mieste, susitikimai su vietos žmonėmis, amatai, maistas, turgus. 

Po pietų keliausime link mistinio, aukštai kalnuose ir pušynuose įsikūrusio miestuko - Sagados. Tai vieta žymi savo laidojimo tradicijomis urvuose ir pakabinant karstus ant uolų. Kalnų žmonių gentinės tradicijos persipynusios su krikščionybe, įdomus vietos gyvenimas, maloni gaiva - viskas, ko reikia kitokiai Filipinų programai. Iki Sagados lauks vienas ilgesnių kelių per įspūdingus Filipinų kalnus. 

4 diena. Sagada

Nuo ryto keliausime į nuotykį Sagadoje. Pradėsime nuo vieno didžiausių ir giliausių urvų Filipinuose. Leisimės į nuotykį gylyn į žemės centrą. Po žygių urvuose grįšime į dienos šviesą ir keliausime link kabančių karstų, bei domėsimės keistomis ir įdomiomis Sagados laidojimo tradicijomis. Be to, netoli lankytinų vietų auginama ir viena geriausių Filipinų bei visos Azijos kavų, tad lankysime kavos plantacijas bei ragausime vietos kavos. Vakarienė viename iš Sagados restoranų. Nakvynė tame pačiame viešbutuke, svečių namuose. 

5 diena. Sagada - Banavė

Nuo ryto keliausime link UNESCO pasaulio paveldo sąraše esančių ryžių terasų. Pakeliui stosime grožėtis vaizdais ir kalnų gyvenimu, apsipirksime imbiero ir ciberžolės šaknų vietos turguje. Atkeliausime į ryžių terasų sostinę Banavė – čia vietos Ifugao genties žmonės įspūdingose terasose ryžius augina daugiau nei 2000 metų! Banavė ryžių terasos dažnai dar pavadinamos Azijos Maču Pikču - dėl savo autentikos, atokių kalnų, akmeninių ryžių terasų konstrukcijų, unikalaus kalnų genčių gyvenimo būdo.

Po ilgos kelionės į kalnus žygiuosime pirmomis ryžių terasomis ir mausdysimės karštų versmių natūraliuose baseinuose įspūdingoje Filipinų Kordiljierų apsuptyje. Vakaras svečių namuose Banavė miestelyje.

5 diena. Banavė ryžių terasos

Visa diena skirta Banavė ryžių terasoms. Čia ne tik žygiuosime per įspūdingas ryžių terasas, tačiau ir viešėsime šeimoje. Kartu kepsime, virsime filipinietiškus patiekalus kartu su vietoje surinktais ryžiais. Jei bus galimybė padėsime vietos žmonėms tvarkytis ryžių terasose. Šiam UNESCO paveldui taip pat iškilo grėsmė, nes vis daugiau jaunų žmonių keliasi į miestus ir nebeprižiūri tūkstantmečių senumo terasų. Mes stengsimės ne tik terasas apžiūrėti, tačiau prisidėti ir prie vietos žmonių gyvenimo, tradicijų palaikymo, versliukų ir ūkininkavimo, o, galiausiai, tiesiog draugiškai pasibūti ir susipažinti su gana iš pažiūros rūsčia Ifugao gentimi. 

6 diena. Banavė - Manila

Visą šią dieną skirsime kelionei atgal link sostinės Manilos. Tai ilga kelionė, be kurios būtų neįmanoma nukakti ar pargrįžti iš atokių Luzono salos kalnų regionų. Pakeliui stosime ragauti tradicinio maisto, apsipirkti turguje, pramankštinti kojas ir pasigrožėti panoramomis. Vakare nakvynė Maniloje, jaukiame viešbutuke, kuriame atsigausime po intensyvios kalnų kelionės ir ypač šios dienos automobiliu. Turėsime laiko pasidairyti ir pavalgyti dangoraižių ir žvilgančių parduotuvių rajone Makatyje.

7 diena. Manila - Boholas

Anksti ryte keliaujame į oro uostą. Skrydis Manila – Boholas. Iš karto nusikelsime į Centrinius Filipinus, ir vieną gražiausių šalies salų su daug gamtos bei nuotykių. Bohole rinksimės ne visų išreklamuotą ir triukšmingą Panglao paplūdimį, tačiau atokų rojaus kampelį Andos pusiasalyje, kur mūsų lauks jaukus viešbutukas, balto smėlio paplūdimiai ir koraliniai rifai. Priklausomai nuo skrydžių laikų pirma keliausime į ekskursiją po žymiausias Boholo vietas arba tiesiai į Andos paplūdimius ilsėtis. 

8 diena. Anda pusiasalis

Poilsis Boholo saloje. Suplanuota pirmoji koralinių rifų kelionė, žygiai prie koraliniuose urvuose telkšančių vandens telkinių, apylinkių apžiūrėjimas ar tiesiog poilsis paplūdimyje, prie baseino. Vakaro išplaukimas saulėlydžio palydėjimui laive. 

9 diena. Boholo salos ekskursija

Nuotykis Boholo saloje – Šokoladinės kalvos, Bohol Habitat conservation centre, tarsyrai, Loboco upės valtelių ar net baidarių ir irklenčių turas pakeliui link Šokolado kalvų. Šalia visų gamtos ir turistinių objektų susipažinsime su salos gyventojais ir kartu praleisime neturistišką dieną. Dienos užbaigimas jaukiame restoranėlyje ir savo paplūdimio viešbutyje Panglao pusiasalyje. Galimybė pajausti Filipinų naktinio gyvenimo viename aktyviausių Filipinų kurortų.

10 diena. Boholas - Sikijoras

Ryte keliaujame link kelto ir keliamės link paslaptingos ir jaukiai laukinės Sikijoro salos. Čia praisidės dar vienas nuotykis. Atvykę į salą įsikursime viešbutyje prie paplūdimio. Ir pradėsime salos tyrinėjimus - motoroleriais ir kitomis transporto priemonėmis.

11 diena. Sikijoras

Lėtas rytas. Išsinuomojame motorolerius. Aplankome drakono ar mango vaisių plantaciją, mažus miestelius, apvažiuojame salą, apsiperkame turguje, panardome ir pasideginame paplūdimiuose, pažaidžiame su vietos jaunimu krepšinį, pasistengsime išsiurbti iš salos viską, kas įmanoma.

12 diena. Sikijoras

Tubodo jūrų rezervatas – atostogos paplūdimyje, kartu su poilsiu. Relaksacijos diena. Masažai, tradicinė medicina ir t.t. Praktikuosimės paviršinį nardymą su vamzdeliu, kad dar geriau jaustumėtės atviroje jūroje.

13 diena. Sikijoras - Dumagetė - Apo sala

Susikrauname daiktus ir pasiruošiame palikti jaukią Sikijoro salelę. Nuo ankstyvo ryto kelionė į Apo rifą – TOP 3 koralinių rifų parką visuose Filipinuose. Čia geriausia vieta nardyti su vėžliais, stebėti koralus, žuvų guotus, tropinių spalvų žuvis. Tai bus vienas įsimintiniausių kelionės momentų. Po visos dienos koralų rife ir Apo saloje, galiausiai atkeliausime link Dumagetės pakrantės. Įsikursime viešbutyje prie jūros kranto. Tai bus dviejų savaičių kelionės užbaigimas. Būsime aplankę didžiąją dalį svarbiausių Filipinų vietų, pamatę kultūrą, išragavę patiekalų, panardę rifuose, užkopę į kalnus ir ryžių terasas. Tie kas lieka kelionėje – toliau keliaus link Palavano salos ir El Nido.

14 diena. Dumagetė - Manila

Nuo ryto skrydis iš Dumagetės į Manilą. Čia keliaujame diena anksčiau prieš skrydį į Europą, kad būtume anksčiau ir arčiau tarptautinio Manilos oro uosto. Vietos skrydžiai tarp salų dažnai vėluoja, atidedami dėl blogų oro sąlygų, todėl turime pasilikti laiko netikėtoms situacijoms spręsti. Po pietų Maniloje keliausime į vieną iš daugybės Manilos restoranų šventinei kelionės užbaigimo vakarienei. Nakvynė Manilos Makati rajone arba arčiau oro uosto.  

15 diena. Manila - skrydis į Europą

Prieš skrydį į Europą (priklausomai nuo skrydžio bilietų) turėsite laiko suvenyrams, pirkiniams ir paskutiniams Filipinų nuotykiams. Skrydis iš Dumagetės per Manilą į Europą. Namai bus pasiekti kitą, 16 kelionės dieną.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Kelionių vadovas iš Lietuvos

 • Transportas visoje kelionėje

 • Vietos skrydžių bilietai

 • Koralų bei kitų parkų bilietai įrašyti į programą

 • Viešbučiai, svečių namai ir nameliai gamtoje

 • Dalinis maitinimas (pusryčiai, kai kur ir pietūs bei vakarienės)

 • Filipinų viza

 • Vietos gidai ir kultūrinė programa šeimose

 • Viena banglenčių pamoka (pakeitimas, jei netinka nuotykis), SPA cntras prie Manilos, paviršinio nardymo išvyka (pakeitimas, jei netinka nuotykis), visi programoje paminėti nuotykiai ir ekskursijos


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Europa - Manila - Europa (tarp 1000-1300 EUR)

 • Asmeninis kelionių draudimas

 • Papildomas maistas kelionėje, vakarienės atostogų metu, gėrimai

 • Papildomos pramogos Boholo, Sikijoro salose

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms

 • Arbatpinigiai vairuotojams, vietos gidams, kelionių vadovui/ei

 • Savaitės pratęsimas Palavano saloje su žymiuoju El Nido ir dar daugiau nardymo bei poilsio. Trijų savaičių kelionės teirautis per Individualių kelionių užklausą


SVARBU:


 • BENDRĄ KELIONIŲ ATMINTINĘ RASITE ČIA. Užtruksite tik 15 min. skaitydami, bet daug geriau mus pažinsite ir pasiruošite kelionėms.

 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai)

 • Per dvi savaites Filipinuose planuojame pamatyti tikrai nemažai, todėl reikia nusiteikti greitesniam tempui pirmą savaitę, o lėtesnės atostogos taps Bohole ir Sikijore.

 • Kelionėje pakeisime daugybę skirtingų aplinkų, todėl ir nakvynės vietos skirsis - nuo svečių namų iki paplūdimio lodžijų, nuo viešbutukų iki kotedžų.

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (400 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, tačiau aplinkybės susiklostė, kad vis tiek visą ar dalį kelionės esate viena/s kambaryje, priemoka nereikalinga.

 • Filipinai - tropinis ir labai įvairus kraštas. Aukščiau ryžių terasose gali būti vėsoka, kitur bus tropinis karštis. Reikia pasiruošti ir žygiams bei pasivaikščiojimams kalnuose, ir koralinių rifų tyrinėjimams.

 • Idealu, jei turėsite savo nardymo kaukę su vamzdeliu, nedideli ląstai telpantys į lagaminą taip pat pravers.

 • COVID-19 situacija Filipinuose stabili. Tačiau laisvai be karantinų ir vietoje daromų testų gali keliauti tik pilnai pasiskiepyje nuo šios ligos ir su sertifikatu (2022 metų duomenimis).

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą arba atidėsime kelionę.

Mykolas Vadišis
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Organizuojant keliones - stengiuosi ieškoti balanso tarp puikaus nuotykio ir komforto, išskirtinių veiklų ir turistinių vietų, kurias visi norime išvysti. ​Mano raktu į kelionių organizavimą tapo Kenija. Į ją nuvykęs dar 2010 metais pamilau šią šalį dėl jos įvairovės.
Dabar ir organizuoju, vedu turus tik ten, kur pačiam gera grįžti ir nuotykiauti. Filipinai buvo mano karantininiai namai pandemijos metu - čia išmokau nardyti, susigyvenau su vietos aplinka ir žmonėmis. Dabar nekantrauju visą gėrį parodyti Jums. Keliaujame kartu!

Mykolas Vadišis

Žurnalistas, kelionių vadovas, EXPLORWAY įkūrėjas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KODĖL BŪTENT TOKS MARŠRUTAS?

Filipinai - milžiniška šalis, su 7000 skirtingų salų. EXPLORWAY, kaip ir visuose nuotykiuose, stengiasi atrinkti geriausią kainos, kokybės ir patirčių derinį. Pagrindinė Lusono sala - susipažinimui su Filipinų šalimi, kultūra ir tradicijomis. Boholas garsina Filipinus Šokoladinėmis kalvomis, tarsyrais ir čia gyvenančiais bahau jūrų žmonėmis. Sikijoras - tai ramybės oazė dažnai aplenkiama keliautojų, tačiau turinti viską, kuo žymūs Filipinai - koralinius rifus, baltus paplūdimius, ugnikalnių suformuotus kalnus ir džiungles. Apo sala patenka tarp pačiu geriausių nardymo zonų Filipinuose.

AR GALIMA FILIPINUOSE KELIAUTI PAČIAM?

Kaip ir visa Pietryčių Azija - Filipinai tikrai tinkami individualioms kelionėms. Vis dėlto, logistika, viešbučių, koralinių rifų, salų ir veiklų įvairovė gali susukti galvą net ir daug ko mačiusiam keliautojui. EXPLORWAY Filipinuose ieško balanso - tarp šalies pažinimo ir pasidžiaugimo Filipinų koraliniais rifais. Tarp gamtos pažinimo ir ugnikalnių žygių, tarp lėkimo per šalį ir ramaus poilsio. Didelis šios kelionės išskirtinumas, kad kiekvienoje kelionės vietoje stengsimės pažinti vietos žmones, išbandysime naujas transporto priemones, išragausime šalies maistą ir mokysimės naujų nardymo ar kitų vandens sportų įgūdžių. Antra vertus, jei planuojate kelionę patys - mes taip pat esame pasiruošę jums padėti.

KĄ PASIIMTI KELIONĖJE Į FILIPINUS?

Filipinuos stengsimės pažygiuoti kalnuose ir ryžių terasose, urvuose ir džiunglėse, todėl lengvi žygių drabužiai, apsaugos nuo netikėtai užklupusio lietaus ar vienas kitas šiltesnis aprėdas aukštikalnėms tikrai pravers. Tačiau pagrindinis akcentas šioje kelionėje - vandens sportai, paviršinis nardymas (giluminis taip pat už papildomą kainą - jei tik bus noro), koraliniai rifai ir žydras vanduo. Plaukiojimo drabužiai apsaugantys nuo stipraus įdegio, nedideli ląstai ir jums tinkanti nardymo kaukė su vamzdeliu labai pravers kelionėje. Lygiai taip pat povandeninė kamera leis pasidžiaugti ne tik įprastomis kelionių nuotraukomis, bet ir povandeniniais tyrinėjimais. Koralų pasaulis Filipinuose toks gražus, kad norisi juo pasidalinti su visais.

KOKIOS LIGOS IR KAIP NUO JŲ SAUGOTIS?

Filipinuos privalomų skiepų apart COVID-19 ligos, nėra. Vis dėlto, reikia turėti geltono drugio skiepo sertifikatą atkeliaujant iš užkrečiamos šalies. Daugiau Filipinuose galioja standartinė keliautojo vaistinėlė - vaistai nuo sužeidimų, skausmo, peršalimo, skrandžio problemų ar individualūs reikalingi vaistai. Daugiau dėl ligų prevencijos ir skiepų keliaujant į Filipinus rekomenduojame pasikonsultuoti su savo šeimos ar infekcinių ligų gydytoju.

KOKIA COVID SITUACIJA?

Besivystančios, daug gyventojų ir griežtesnę valdžią turinčios Pietryčių Azijos šalys iki šiol taiko dažnai nepraporcingus COVID pandemijos suvaržymus. Filipinai ne išimtis. Kol kas į Filipinus daugiau mažiau laisvai (su patikromis) gali patekti keliautojai turintys vakcinacijos sertifikatus ir pasiskiepyje bent dviemis dozėmis. Kitiems keliautojams reikėtų karantinuotis viešbutyje ir laukti neigiamų kovid testų rezultatų (2022 metų duomenys). Po šalį būtų galima keliauti (esant neigiamam testui) su atskirai išduotu pažymėjimu. Vis dėlto, vakcinuoti keliautojai, užpildę visus popierius ir formas Filipinuose gali keliauti laisvai. Žinoma, su savimi nuolat reikėtų turėti vakcinacijos sertifikatus, o oro uostuose ir kitose vietose gali būti daugiau šurmulio, eilių, patikrų ir laukimo.

KADA KELIAUTI Į FILIPINUS?

Filipinai - tropinis kraštas, kuriame daugiau mažiau visada galima džiaugtis saulėtais paplūdimiais, šilta jūra, žygių takais. Antra vertus, tai ir šalis, kuri kartas nuo karto nukenčia nuo taifūnų, ugnikalnių išsiveržimų ar potvynių, todėl keliaujant Filipinuose nuolat reikia sekti naujienas. Maloniausias klimatas Filipinuose - gruodžio/vasario mėnesiais, karšta ir saulėta kovą ir balandį. Teoriškai nuo gegužės iki spalio - lietingesnis sezonas, tačiau ir jis labai nesutrukdys jūsų planų, tikrai užteks saulės ir šilumos, o turistų pavasario ir rudens mėnesiais netgi mažiau nei kitais metų laikais.

POLITINĖ SITUACIJA IR SAUGUMAS FILIPINUOSE?

Filipinai dažnai išgyvena politines turbulencijas. Ankstesnis Filipinų lyderis R. Duterte buvo pagarsėjęs kontraversiškais sprendimai. Naujasis lyderis Bongbong Marcosas - žymios Filipinų valdytojų giminės atstovas, su kurio atėjimu į valdžią yra daug vilčių, tačiau ir baimė Filipinams vėl paskęsti korupcijoje, autokratijoje ir stagnacijoje. Antra vertus, iš pavojingesnių kraštų Filipinuose galima paminėti Mindanao salą, kurioje vis dar veikia musulmonų sukilėliai, grobiami žmonės, kartas nuo karto išgirstama apie ginkluotus susirėmimus. Ten EXPLORWAY kelionėse kol kas kojos nekelsime. Atkreipti dėmesį į savo saugumą reikia ir Filipinų didmiesčiuose, tokiuose kaip Manila ar Sebu miestai. Kaip ir daugelyje besivystančių šalių - didelė atskirtis, daug benamių ar pajamų neturinčių žmonių sukuria palankią aplinką nusikaltimams. O šiaip Filipinai - saugi šalis, salų gyventojai draugiški ir linkę bendrauti bei padėti atvykėliams. Tikrai sudainuosite vieną kitą karaokę kartu su jais... kad ir pro šalį.

KOKIUS GYVŪNUS GALIMA PAMATYTI FILIPINUOSE?

Filipinai - koralų ir žuvų karalystė. Čia priskaičiuojama iki 2500 jūrinių žuvų rūšių, 500 koralų rūšių, tad tai tikras nardytojų rojus. Banginiai rykliai, jūriniai vėžliai, delfinai - tai tik kelios įspūdingiausios rūšys. Iš sausumos gyvūnų žinomiausi mažieji tarsyrai - naktiniai džiunglių gyventojai, kuriuos geriausia stebėti rezervatuose. Daugelį kitų sausumos gyvūnų buveinių užvaldė žmonės.

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

5 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS.


Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page