top of page

KLASIKINIS JAPONIJOS NUOTYKIS SU OKINAVOS SALŲ KURORTU

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

15-16 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2025 gegužės 09-24 d.

KAINA

4200 EUR

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Vidutinis

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

15-16 d. kelionė į Japoniją, kurioje gyvensime kaip japonai nuo Kijoto iki Okinavos, nuo Šikoku iki Tokijo

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

KLASIKINIS JAPONIJOS NUOTYKIS SU OKINAVOS SALŲ KURORTU
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Kaip jau tapo įprasta Explorway kelionėse - Japonijoje pirmiausiai veiksime, gyvensime japoniškai, ir stengsimės susipažinti su kuo daug vietos žmonių. Čia išlaikysime balansą tarp lėkimo per visą šalį, bei poilsio Japonijos Havajuose - Okinavos salose. Kiotas ir jo grožybės, nakvynės budistų vienuolyne Kojos kalne, neturistinė Šikoku sala, lankymasis vietos žmonių namuose, dirbtuvėse, virtuvėse, onesenuose, žymusis Okinavos jūrų akvariumas, Keramos Nacionlinio parko žydras jūrų vanduo ir koraliniai rifai bei įspūdingasis Tokijas. Viskas sutilps į dviejų savaičių nuotykį kartu su rašytoju Nariumi Kairiu, kuris Japoniją išvaikščiojo piligriminiais keliais, gyveno užstrigęs Japonijos salose pandemijos metu ir turi sukaupęs nemenką pluoštą fantastiškų istorijų apie šį kraštą. Visais kelionės patogumais, nuotykiais ir programa rūpinsis kelionių vadovas Mykolas Vadišis. Nepraleiskite progos!

1 diena. Skrydis iš Vilniaus

2 diena. Skrydis - Osaka - Kiotas

Priklausomai nuo skrydžio laiko ir nusileidimo Osakoje dėliosiome savo vakarą. Apsistosime viešbutyje, kuriame bus karštųjų versmių baseinas – tikra atgaiva po ilgos kelionės. Pirma japoniška vakarienė, kelionės plano aptarimas ir, žinoma, poilsis bei bandymas persijungti į 6 val. besiskiriantį laiką. Turintys jėgų, galės keliauti į garsųjį Dotombori rajoną, kuriame laukia įsimintinas japoniškų skonių, kvapų ir šviesų šou.

3 diena. Kiotas

Neabejojame, kad diena maišysis su naktimi, tačiau stengsimės kuo normaliau atsikelti anksti ryte ir keliausime į Kiotą. Čia, palikę daiktus viešbutyje, nieko nelaukdami leisimės į ekskursiją po vieną gražiausių pasaulio miestų. Kiyomizu dera šventykla, iš kurios atsiveria neįtikėtina panorama ir kurioje galėsite išbandyti jėgas kilnodami budistų vienuolių metalines lazdas. Nusileidę nuo šventyklos kalno, sudalyvausime sakės arba vietinio alaus degustacijoje senovinių amatų gatvėje. Pietūs viename iš tradicinių restoranų. Patyrę budistinę šventyklą ir jos apylinkes bei pavalgę, vyksime į šintoistinę – Fushimi Inari, kurioje fotografuosimės eidami pro šimtus raudonų vartų kalno link. Vakare – poilsis. Norintys galės prisijungti į sento – pirtį, kurioje prausiasi vietos žmonės.

4 diena. Kiotas - Kojos kalnas

Ryte vis dar turėsime laiko Kioto tyrinėjimams. Istorijomis ir mitais apipintas Geišų rajonas, Auksinio pavilijono šventykla ir daug kitų objektų (iš vakaro galėsime pasitarti ir pusdieniui išsiskirstyti į norimas pamatyti vietas). Po pietų traukiniais ir funikulieriumi keliaujame gilyn į kalnus – į Kojos kalną Vakajamos prefektūroje. Kojos kalnas ir šimtai šventyklų ant jo – tai savotiškas Japonijos budizmo Vatikanas. Mūsų laukia nakvynė viename iš vienuolynų ir ištaiginga budistų vienuolių paruošta vakarienė – tokia, kokią prisiminsite visą gyvenimą.

5 diena. Kojos kalnas - Šikoku sala

Ryte, po ugnies ceremonijos ir vienuolyne paruoštų pusryčių, vyksime į vienas garsiausių Japonijoje kapinių – Okunoin, kur stovi Japonijos šventojo Kobo Daishi mauzoliejus bei palaidota daugybė žymių žmonių. Apsilankę keliose pagrindinėse tūkstančio metų senumo šventyklose Kojos kalne, po pietų iškeliausime į Šikokų salą. Tai viena didžiausių Japonijos salų, tačiau daug mažiau lankomų turistų. Šioje saloje mes ne tik pabėgsime nuo turistų srautų, tačiau ir pasinersime į Japnijos kaimo, gamtos, miškų, kalnų gyvenimą. 

6 diena. Matsujama - Kamukogenas

Atsibundame Šikoku salos sostinėje Matsujamoje - vienoje įdomiausių bei mažiausiai lankomų Japonijos didžiųjų salų. Šią vietą geriau žino piligrimai, keliaujantys 88 šventyklų taku. Nuo ryto patyrinėsime salos sostinę Matsujamą: užkilsime į kalną, ant kurio stūkso viena įspūdingiausių Japonijos pilių, apsilankysime seniausiame Japonijos karštųjų versmių centre (jei jau bus restauruotas). Taip pat nuvyksime į 55-ą, čia verčiausia pamatyti Ishšiteji, šventyklą, kurioje Narius pasidalins savo pilgirimine patirtimi. 

Vėliau sėsime į autobusiuką ir kalnų takeliais keliausime link miškuose įsikūrusių šventyklų. Su norinčiais pažygiuosime vieną atkarpą (apie 9 km kalnais) tarp dviejų iš 88 šventyklų. 

Vakare atvyksime pas labai įdomią šeimą, gyvenančią Šikoku saloje ir atkuriančią vietinį mišką. Nakvynė japonų šeimoje toli nuo turistinių takų arba jaukiame vietos viešbutuke.

7 diena. Kamukogenas (diena šeimoje)

Pirmą savaitę Japonijoje užbaigsime įsimintina viešnage šeimos ūkyje Šikoku saloje. Tai bus įvairiausių patirčių ir lėto japoniško kaimo gyvenimo užpildyta diena. Kalnų augalų rinkimas, tekstilė, medžių sodinimas, keramika, maisto gaminimas ir bendravimas su tikrais Šikoku salos mylėtojais. Tai unikalus prisilietimas prie japoniško gyvenimo, kurio nerasite daugelyje kelionių organizatorių planų ir maršrutų - unikali istorija, kurią kursime kartu su Explorway. Miegame svečių namuose arba vietos viešbutuke.

8 diena. Kamukogenas - Matsujama - Okinava

Iš vieno nesantandartinio nuotykio traukiame į kitą. Tai bus kelionės diena. Keliaujame į Matsujamos oro uostą, iš kurio skrisime link Okinavos salų dar kartais pavadinamų Japonijos Havajais. Tai unikalią riukiu kultūrą turinčios salos, kurios iki XIX a. ilgą laiką buvo atskira karalystė. Iki Šanchajaus ar Pietų Korėjos iš Matsujamos ar aplinkinių miestų skristi būtų arčiau nei iki Okinavos salų, todėl per pusdienį dar kartą kardinaliai pakeisime Japonijos panoramas ir nusigausime toli į pietus. Dabar Okinava tai Japonijos atostogų vieta. Be to, Okinavos salos priskiriamos vienai iš nedaugelio pasaulyje Mėlynųjų zonų, kur gyvena daugiausiai šimtamečių. Pasistengsime ir mes atrasti šios salos žmonių ilgaamžiškumo receptą. Neabejotinai ragausime puikios žuvies.  Įsikuriame Okinavos sostinėje Nahoje ir pasiruošiame ateinančių dienų salų tyrinėjimams. 

9 diena. Naha - Keramos nacionalinis parkas

Dar ramesniam poilsiui ir fantastiškiems paplūdimiams bei koraliniams rifams išžvalgyti nusikelsime į Keramos nacionalinio parko salas. Čia įsikursime viešbutuke prie jūros kranto ir pradėsime tikras atostogas. Šiose salose visos veiklos bus susijusios su paviršiniu ar giluminiu nardymu, koraliniais rifais, baidarėmis, tačiau norintys galės žygiuoti salomis pėsčiomis. Ar ramiai leisti laiką pasakiškuose salų paplūdimiuose.

10 diena. Keramos nacionalinis parkas

Atostogos Keramos nacionaliniame parke. Paviršinio nardymo kelionė tarp salų. Išvalgysime koralinius rifus ir įvairias Okinavos pakrančių žuvis.

11 diena. Okinavos sala 

Ryte grįšime iš Keramos salų. Sėsime į automobilį ir trauksime aplankyti žymiausių Okinavos salos vietų. Garsiausia ši sala savo vandenynų muziejais, balto smėlio paplūdimiais bei žydru pakrančių vandeniu. Pasinersime į kitokią Japoniją ir galėsime paatostogauti taip, kaip atostogauja patys japonai. Nepamiršime maudymosi reikmenų, o į vandenyno lobius pasižvalgysime žymiajame Čuraumi akvariume - kuriame yra 7,5 mln. litrų vandens akvariumas su bangininiais rykliais, manta rajomis ir kitais jūros gyvūnais. Toliau grožėsimės Okinavos pakrančių keliais, stosime iškylauti ir piknikauti bei ragausime tradicinių Okinavos patiekalų. Apsistosime viename iš Okinavos kurortų ar jaukių svečių namų šalia vandenyno. 

12 diena. Okinavos sala 

Atostogos Okinavoje. Norintys už papildomą kainą galės leistis į giluminio nardymo keliones ar toliau tyrinėti salos objektus. O norintys galės tiesiog skaityti kyngą, miegoti, ir ilsėtis prie žydrų Okinavos vandenų ir baltų paplūdimių. Be abejo, nepamiršime skaniai pavalgyti jūros gėrybių ir kitų išskirtinių Okinavos patiekalų. Domėsimės salos gyvenimo būdu, kuris užtikrina ilgaamžiškumą ir šios vietos kitoniškumą. 

13 diena. Okinavos sala - Tokijas

Dar viena svarbi kelionės dalis. Grįšime į Okinavos sostinę Nahą, o iš jos skrisime į paskutinę savo stotelę Tokiją. Po tropinių atostogų grįšime į vieno didžiausių ir įspūdingiausių pasaulio didmiesčių šurmulį. Nors atrodytų Okinavos salos galėtų būti paskutinė atostogų stotelė, tačiau Tokiją pabaigoje planuojame dėl vietos skrydžių nestabilumo, kad tikrai turėtume laiko visoms ekstra situacijoms spręsti ir grįžti skrydžiui į Europą laiku. O Tokijas kelionės pabaigoje visaip kaip užtvirtins ir taip neišdildomą Japonijos įspūdį. 

14 diena. Tokijas

Pirmiausiai, pusryčiai žuvies turguje - čia ne tik pavalgysime, bet įsiliesime į Tokijo rytinį šurmulį. Po to prasidės visas Tokijo turas, keliausime metro, lankysime Asukusos šventyklą, Tokiojo dangoraižių centrą ir žymiąją Šibujos perėją, Imperatoriškuosius rūmus. Pietūs viename iš įvairių Tokijo užkandinių ir restoranų, o vakare keliausime į tradicinę izakaya - vietos barą, kur susijungia gėrimų ir valgio kultūra. Jei bus jėgų, keliausime pasižvalgyti po naktinį miestą ir ištyrinėti vieną iš milijono šio miesto užkampių.

15 diena. Tokijas

Puikiai suprantame, kad net ir dviejų dienų Tokijuje gerokai per mažai, tačiau šią dieną skirsime jūsų norams ir pagal galimybes pasistengsime aplankyti dar nematytas vietas. Bus laikas apsipirkti suvenyrų ir įdomių maisto produktų namams, bus laikas susitikti Tokijo gyventojus ir pasižiūrėti, kaip gyvena paprasti žmonės. Labai norintys - galės traukiniais pavažiuoti arčiau Fudži kalno ir Hakonės miestelio bei ežero. 

Vakare - šventinė vakarienė viename iš Tokijo restoranų aptariant visą įspūdingą kelionę ir planuojant lankyti naujus kraštus ir naujus Explorway nuotykius. 

16 diena. Haneda Tokijo oro uostas - skrydis į Europą

Susiruošiame ilgam skrydžiui namo ir keliaujame į Hanedos oro uostą Tokijuje.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Kelionių vadovai ir gidai - Narius Kairys ir Mykolas Vadišis

 • Visos nakvynės su pusryčiais

 • Transportas (vietos skrydžiai, autobusiukai su vairuotojais, keltai, traukiniai, viešasis transportas, dviračiai)

 • Japoniško maisto ir gėrimų degustacijos

 • Bilietai į parkus, lankomus objektus

 • Visos pogramoje įrašytos patirtys


Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Vilnius - Osaka/Tokijas - Vilnius (apie 1000 EUR vidutiniškai)

 • Asmeninis kelionių draudimas

 • Papildomas maistas kelionėje (apie 20-30 EUR dienai - valgysime nuo restoranų iki pikinikų)

 • Papildomos veiklos ir pasirenkami turai Kiote, Okinavoje, Tokijuje, neįrašyti programoje

 • Išlaidos SIM kortelėms, savoms reikmėms, suvenyrams

 • Arbatpinigiai kelionės vadovams ir vietos gidams


SVARBU:


 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai).

 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę koreguoti kelionės maršrutą ir planą pagal vietoje iškylančias netikėtas situacijas. 

 • Esant force majore situacijai gali keistis kelionės vadovas arba kelionės data.

 • Nors kelionė yra vidutinio intensyvumo ir tiks visiems daugiau ar mažiau aktyviems keliautojams, tačiau per dvi savaites keliausime traukiniais, laivais, lėktuvais, automobiliais, pėsčiomis ir dviračiais. Todėl stipriai rekomenduojame vietoje lagaminų susikrauti patogias kelionines kuprines (ne daugiau 15 kg svorio).

 • Japonijoje reikės prisitaikyti prie nemažo valandų skirtumo, todėl pirmos dienos bus sunkesnės, norėsis daugiau miego arba kankins nemiga.

 • Kelionėje pakeisime daugybę skirtingų aplinkų, todėl ir nakvynės vietos skirsis - nuo įprastesnių viešbučių iki tradicinių japoniškų gyvenamų namų. Dažnu atveju Japonijoje kambariukai yra maži, o vietoje lovų kambariuose paklojami tradiciniai čiužinukai. Mes taip pat juos išbandysime.

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (500 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje priemokos nereikės.

 • Kur nebus įskaičiuotas pilnas matinimas, pirksime maistą vietos turguose, ragausime gatvės maistą, organizuosimės piknikus arba valgysime restoranuose. Dienai vienam žmogui maistui verta atsidėti 20-30 EUR.

 • Japonijoje keliausime pilnai nuo mums įprastesnio Tokijo ar Kioto klimato iki tropinių Okinavos salų, todėl klimato įvairovė bus didelė. Nuo +25 C šilumos tropinėje pakrantėje iki +12-22 C centrinėje šalies dalyje ir kalnuose. Reikės atitinkamos lengvos aprangos.

 • Japonijoje už papildomą kainą pirmomis dienomis galima įsigyti turistinę SIM kortelę su didžiojoje šalies dalyje gerai veikiančiu internetu.

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą arba atidėsime kelionę.

Narius Kairys
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Esu keliautojas, rašytojas, kino kritikas, dabar ir jūsų gidas Japonijoje. Japonija - mano viena dažniausiai lankytų šalių: 2012 m. tris savaites gyvenau su ryžių augintojais ir padėjau jiems nuimti derlių; 2020 m., prasidėjus pandemijai, tris mėnesius ėjau 88 šventyklų keliu; 2023 m. organizavau pirmąją pažintinę kelionę kitiems. Nekantrauju kartu su jumis apvažiuoti, apiplaukti, apskristi, apeiti pėsčiomis ypatingąją Japoniją.

Narius Kairys

Keliautojas, rašytojas, gidas, kino kritikas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KADA GERIAUSIA KELIAUTI Į JAPONIJĄ?

Visi nedelsdami atsakytų, kad per sakurų žydėjimo šventę balandį. Vis dėlto, mes esame kitos nuomonės - balandis vienas turistiškiausių mėnesių Japonijoje, kai ne tik turistai iš viso pasaulio susirenka pasižiūrėti sakurų, tačiau ir vietos žmonės iki gegužės pirmos pusės švenčia ir atostogauja. Taigi siūloma išvengti šio šurmulio, didelių kainų ir keliauti į Japoniją gegužės antroje pusėje. Vasarą - Japonijoje taifūnų ir liūčių sezonas. Nors ir šilta, tačiau yra tikimybė patekti į dideles audras, kurios gali sutrukdyti visą kelionę, transporto eismą, skrydžius. Ruduo taip pat jaukus ir mielas metų laikas keliauti Japonijoje, o ir žiemą čia tikrai rasite ką veikti.

KĄ PASIIMTI?

Japonijoje verta keliauti skirtingais transportais, gerai išvystytas greitųjų traukinių tinklas, todėl rekomenduojame vietoje lagaminų imti kelionines kuprines. Būtina turėti šiltesnę aprangą, praverčia ir megztinis vėsesnį vakarą ar naktį. Neperšlampanti striukelė, patogūs batai ir priemonės nuo saulės - taip pat svarbu. Visa kita patogi kelioninė apranga.

Visada raginame neprisikrauti labai daug daiktų, nes Japonijoje daugelį smulkmenų (kaip adapteriai, kremas nuo saulės, kosmetika ar net apranga) galima įsigyti vietoje - čia veikia dideli prekybos centrai ir pasauliniai parduotuvių tinklai. Kadangi šioje spalvingoje kelionėje lankysime Okinavos salas ir koralų parkus bei balto smėlio paplūdimius - būtina turėti plaukiojimo reikmensi, jei norite - įsimeskite ir savo nardymo kaukę su vamzdeliu.

AR GALIMA KELIAUTI INDIVIDUALIAI?

Taip. Tačiau Japonija tokia didelė ir įvairi šalis, kad joje ir vieno kelionės vadovo gali būti maža. Norint patekti į vietos žmonių namus, pasižiūrėti, kaip gyvenama šioje pakankamai uždaroje kultūroje ir šalyje - verta pasiklausti pagalbos kelionių ekspertų ar jungtis į jau sudėliotą ir atrinktą nuotykį. Turite 6-12 keliauninkų kompaniją ir svajojote nukeliauti į Japoniją? Parašykite mums!

KAIP SU LIGOMIS IR VAISTAIS?

Japonija išsivysčiusi šalis turinti puikią sveikatos apsaugą. Turėkite kelionės draudimą ir daugelį negalvimų išspręsite vietoje. Nors tai nėra tropinis džiunglių kraštas, ir tropinių ligų nėra daug, tačiau vis tiek verta turėti bendrą vaistynėlę su vaistais nuo peršalimo, skrandžio problemų, sužeidimų, skausmo bei asmeninių ligų.

AR SAUGU JAPONIJOJE?

Japonija viena saugiausių šalių pasaulyje, žmonės malonūs ir mandagūs, net jei nesupranta jūsų kalbos. Vis dėlto, kaip ir visuose pasaulio didmiesčiuose - Tokijuje, Osakoje ar kituose verta pasikliauti kelionių vadovų patarimais, naktį išvengti atokesnių gatvių ir skersgatvių.
Kita vertus, tai labai skirtingos kultūros šalis, todėl, kad išvengtumėte nesusipratimų ir nemalonių situacijų prieš eidami į tradicinę pirtį, lankydami šventas vietas, žmonių namus ar restoranus bei viešbučius pasidomėkite vietos tradicijomis, papročiais ir tabu. Mes taip pat stengsimės patarti, kad nepapultumėte į nemalonias situacijas. 

PRAKTINIAI DALYKAI?

SIM korteles su interneto gigabaitais įsigyjame tik atvykę į Japoniją. Antra vertus, daug kur išsiversite ir su wi-fi ryšiu.

Japonijoje yra daugybės keistenybių ir mums neįprastų dalykų. Juos prieš, per ir net po kelionės stengsimės kuo daugiau išsiaiškinti, kad nekiltų didelių nesusipratimų - ar tai būtų modernus japoniškas tualetas, ar nežinomo patiekalo užsakymas.

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS GAMTOSAUGOS IR SOCIALINĖMS INICIATYVOMS.

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page