top of page

KLASIKINIS MAROKAS - NUO GIBRALTARO IKI SACHAROS PER KARALIŠKUS MIESTUS

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

11-12 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2025 pavasaris

KAINA

1690 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Lengvas

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

11 d. Maroko nuotykis - kelsimės laivu iš Ispanijos, keliausime į Fesą, per oazes į Marakešą ir galiausiai prie vandenyno

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

KLASIKINIS MAROKAS - NUO GIBRALTARO IKI SACHAROS PER KARALIŠKUS MIESTUS
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Tai kitoks nuotykis, nei jums pasiūlys daugelis kelionių organizatorių. Pradėsime savo kelią nuo Gibraltaro sąsiaurio miesto Tandžero ir perkirsime visą šalį iki pat Agadiro. 

 • seksime Ispanijos bei Andalūzijos pėdsakais iki mėlynojo miestuko Šefšuano, 

 • pakeliui aplankysime seną Romos imperijos miestą, 

 • klaidžiosime pirmojoje Maroko sostinėje Fese

 • galiausiai atsimušime į Atlaso kalnų grandinę ir pasieksime snieguotas višūnes

 • užčiuopsime dykumos ir senovinių smėlynų miestų 

 • derėsimės iki nukritimo Marakešo turguose ir grožėsimės pasakiškais sodais. 

 • poilsiausime ir valgysime jūros gėrybes prie Atlanto vandenyno ir Agadiro. 

Čia sutilps viskas - nuo Maroko Šiaurės iki Pietų, nuo dykumos iki vandenyno, nuo kalnų miestelių iki užburiančių karališkų miestų. Ruoškitės tikram Maroko nuotykiui!

1 diena. Skrydis į Tanžerą (per Barseloną dažniausiai)

Ši Maroko kelionė sudėliota taip, kad pravažiuotume visą šalį nuo Gibraltaro sąsiaurio iki Marakešo kalnų ir dykumų bei vandenyno. Todėl nuotykį pradėsime viename įdomiausių ir sparčiausiai atsigaunančių Maroko miestų - Tandžere. Priklausomai nuo skrydžio laiko - įsikūrimas viešbutyje ir poilsis. 

2 diena. Tandžeras - Šefšuanas

Gerai pailsėję ir pavalgę pusryčius sutiksime savo pirmąjį vietos gidą ir eisime pažinti atgimstančio Maroko miesto, nuo kurio tvirtovės sienų kitame krante matosi Europa. Tai vartai į Afriką, ilgą laiką tai buvo laisvasis miestas, kuriame rinkosi roko žvaigždės ir rašytojai, įžymybės ir benamiai iš viso pasaulio. Dabar Tandžeras atkutęs, išgražėjęs ir labiau primena multikultūrišką uostą ant Gibraltaro sąsiaurio krantų, nei apleistą miestą. Daugelis nustemba išvydę, kaip arti už jūros matosi Europa. Susitvarkę SIM kortelių, automobilių ir kitus kelioninius reikalus keliausime link Šefšuano - vieno gražiausių Maroko miestukų Atlaso kalnų pradžioje. Pavakare įsikūrimas mūsų pirmame riade (uždarame, kelių aukštų name, viešbutyje su vidiniu kiemeliu) Šefšuano miestuke. Dar ir šį vakarą turėsime laiko apžiūrėti šį Mėlyną fotogeniškiausią Maroko miestą.

3 diena. Šefšuanas - Volubilis - Fesas

Ryte po pusryčių leisimės apžiūrėti Šefšuano įdėmiau - tai miestelis mėlynomis sienomis, dažnai atsiduriantis žurnalų ir knygų apie Maroką viršeliuose. Šefšuane yra net keturi visiškai skirtingi kvartalai – andalūziškas, žydiškas, arabiškas ir berberiškas. Tai beveik visas Marokas sutelpantis mėlynose gatvelėse ir pusdienio ekskursijoje.

Toliau, po pietų, kelionė link Volubilio - vieno įspūdiniausių Romėnų architektūrinio palikimo ne tik Maroke bet ir pasaulyje. Senovės miestas garsus savo išlikusiomis mozaikomis. Ilgai čia neužsibūsime, tai bus dar vienas pasivaikčiojimas vietoje žygio.

Leidžiantis saulei pasieksime įspūdingąjį Fesą. Šalia senamiesčio pasistatysime automobilį ir eisime siauromis gatvelėmis į savo riadą nakvynei - pačiame Feso senamiestyje. Tai didžiausia medina (senamiestis) Maroke ir visame arabiškame pasaulyje. Fesas nepaliks abejingų – jis arba baugina ir glumina savo gatvelių šurmuliu, kvapais ir betvarke, arba žavi savo spalvomis, įvairove ir labirintais. Dažniausiai – viskas kartu.

4 diena. Fesas

Visa diena vien Fesui. Nakvosime viešbutyje dvi naktis, todėl daiktus paliksime viešbutyje. Ryte su vietos gidu keliausime į ekskursiją po didįjį siaurų gatvelių senamiestį, pasistengsime išlandžio kuo įdomesnių vietų. Čia bus pirma proga pasiderėti, apsipirkti marokietiškame turguje ar bent jau pasiruošti Marakešo turgui.

Vėliau su miestiečiais keliausime apsipirkti produktų į Feso turgų ir skaniai pavalgyti. Po pietų keliausime link tradicinių Maroko rankdarbių dirbtuvės, kur patys pabandysime vieną ar kitą amatą. Vakarą užbaigsime hamame - tradicinėje marokietiškoje pirtyje (jei bus noro išbandyti tikrą marokietišką pirtį) su mūsų draugų marokiečių palyda arba tiesiog turėsime laisvo laiko Feso senamiestyje. Grįšime į tą patį viešbutį nakvynei.

5 diena. Fesas - Imilčilas

Šią dieną bus tolimas kelias per Atlaso kalnus link Maroko priedykumių ir įspūdingų tarpeklių bei dykumų karavanų senovinių smėlio ir molio miestų. Pakeliui stosime pasižvalgyti į Atlaso kalnus, jie po žiemos dar tik įsileis šilumą. Pakeliui pravažiuosime Ifrano ir Azru miestus, kurie patiems marokiečiams atstoja prabangius kalnų kurortus. Beje, čia sezono metu galima net ir gerai paslidinėti. Vakare būsime berberiškame Imilčilo kalnų kaimelyje. Po dienos vaizdų ir kelionės tereikės gero maisto ir poilsio.

6 diena. Imilčilas - Dade kanjonas - Ait Benhadu

Tai įspūdžių pilna diena Maroko dykumų miestuose. Nors nepasieksime pačių smėlio kopų (jos dar už kelių šimtų kilometrų į šoną), tačiau jau ir šią dieną pamatysime kaip kūrėsi ir gyveno žmonės nuogų smėlėtų kalnų ir pusdykumių pašonėje, aplink upelius ir kitus vandens telkinius. Todos tarpeklis išgraužtas upių bus ryto nuotykiui. Vėliau keliausime į vietos šeimą gaminti tradicinių pietų, kartu domėsimės vietos gyvenimu. O po pietų keliausime link Urzazato - Maroko Holivudo, kuriame buvo nufilmuota daug įspūdingų pasaulio kino juostų susijusių su dykumomis. Pabaigai aplankysime vieną iš kasbachų - gynybinių smėlio miestų skirtų prekybai, poilsiui ir priešų iš Sacharos atmušimui.

7 diena. Ait Benhadu - Marakešas

Ait Benhadu - įspūdingiausias Maroko kasbachas, kuriame atsidursime ryte prieš visus turistų srautus. Čia turėsime progą pasijausti tarsi 18-19 a. Sacharos karavanų pirkliai užsukę į įtvirtintą smėlio miestą poilsiui ar prekybai.

O per pietus jau būsime pakeliui į Maroko kultūros ir turizmo sostinę – Marakešą. Įsikursime viešbutyje riade netoli senamiesčio, žymiojo turgaus. Nersime tiesiai į turgų, čia bus galimybė apsipirkti marokietiškų suvenyrų, vaisių, prieskonių, odinių dirbinių. Po praktikos Fese Marakešas gali atrodyti net jaukiai ir maloniai.

Vakare valgysime žymiojoje Jemaa el-Fnaa aikštėje - ji įtraukta į daugelį gatvės maisto dešimtukų pasaulyje. Nakvynė netoli viso šurmulio - viename iš daugelio miesto riadų.

8 diena. Marakešas

Laisvesnė diena Marakeše (jame nakvosime dvi naktis) - visi galės įgyvendinti savo planus šiame mieste ir už jo ribų. Tai ir Jardin Majorelle sodai bei puikiai įrengtas Yve Saint Laurent muziejus (į pastarąjį keliausime labai anksti iš ryto, kad nepatektume į turistų spūstis) ir tolesnis miesto tyrinėjimas - senovės sienos, pilys, rūmai, mečetės, Marakešo žydų kvartalas, SPA centrai, Maroko meno galerijos.

Tas pats Marakešo turgus, amatininkų dirbtuvės ar net šone medinos esantis Naujamiestis su gerais restoranais ir kavinėmis. Tik spėsite suktis. Bet gerai suplanavę dieną, visi puikiai ir kiekvienas savaip praleisite laiką. Kelionių vadovas visada bus pasiruošęs pagelbėti savo patarimais, transportu, gidavimu.

9 diena. Marakešas - Agadiras

Ir pagaliau trauksime į atostogas prie jūros. Ilsėsimės prie Agadiro esančiame Corniche Aglou. Iki jo bus paskutinis ilgesnis pravažiavimas. Visa popietė skirta poilsiui prie vandenyno. Gyvensime name prie vandenyno, su ilgais paplūdimiais ir saulėlydžiu. Vakare tradicinė jūros gėrybių vakarienė.

10 diena. Pajūris

Dar viena laisvesnė diena paplūdimyje - čia bus galima užsisakyti vandens sporto pramogas - banglentes, žvejybą. Norintys daugiau nuotykių galės nukeliauti link Rojaus slėnio esančio paskutinėje Atlaso kalnų atkarpoje. Šis slėnis žymus savo argano aliejaus spaudyklomis ir medumi. Vakare pirksime šviežią žuvį turguje ir užbaigsime savo kelionę šviežių jūros gėrybių vakariene, pasakojimais iš kelionės, naujų kelionių planavimu ir vandenyno brizu.

11 diena. Pajūris

Šią dieną keliausime į aplinkines Maroko pakrantės vietas, esant norui ir galimybėms aplankysime Legziros uolas ir paplūdimį. Tačiau norint, bus galima ilsėtis, degintis ir maudytis Atlanto vandenyne. 

12 diena. Corniche Aglou - Agadiras - Skrydis namo

Šią dieną, priklausomai nuo skrydžio laiko, keliausime link Agadiro. Galbūt dar turėsime laiko paskutinėms lauktuvėms ir suvenyrams. Galiausiai sutvarkę visus formalumus skrisime link Europos. Vėlai vakare, jei palankūs skrydžiai, atsidursime jau Lietuvoje.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Kelionių vadovas ir vairuotojas

 • Transportas

 • Viešbučiai (riadai), privatūs arba svečių namai

 • Dalinis matinimas (11 pusryčių, 3 pietūs, 1 vakarienė)

 • Vietos gidai ir muziejų bei kitų turistinių vietų lankymas su gidais

 • Kultūrinės programos šeimose ar pas amatininkus

 • Viena vandens sporto arba kitokia veikla vandenyno pakrantėje


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Europa - Marokas - Europa (tarp 200-500 EUR)

 • Asmeninis kelionių draudimas

 • Papildomas maistas kelionėje. Apie 10-15 EUR dienai žmogui + gėrimai pietų ir vakarienių metu. Iš bendrai sumesto biudžeto pirksime maistą turguose, supermarketuose, stosime tradicinio maisto restoranuose, o pakrantėje gaminsime žuvies patiekalus.

 • Papildomos pramogos (žvejybos, ilgesnės vandens sportų pamokos, meno galerijos, muziejai neįrašyti programoje)

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms

 • Arbatpinigiai gidams

SVARBU:

 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai).

 • Maroke priklausomai nuo metų laiko gali būti vėsiau arba labai karšta. Dėl to bus būtina atitinkamai pasiruošti aprangą. Verta turėti atitinkamus drabužius vėsesniam kalnų ar vandenyno orui.

 • Kelionėje pakeisime daugybę skirtingų aplinkų, todėl ir nakvynės vietos skirsis - nuo tradicinių riadų iki namų su virtuvėmis ir svetainėmis prie vandenyno. Riadu kambariai tradiciškai yra ne vienodi – vieni didesni, kiti mažesni, treti tamsesni, todėl kiekvienoje naujoje vietoje reikės būti lankstiems renkantis savo kamabarį.

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (300 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, tačiau aplinkybės susiklostė, kad vis tiek esate viena/s kambaryje, priemoka nereikalinga.

 • Kelionių vadovas ruoš dalį vakarienių, kur nebus įskaičiuotas pilnas matinimas ar nevalgysime restorane. Šis procesas bus dalis kelionės nuotykio, į kurį galės įsijungti visi norintys.

 • COVID situacija Maroke gera, pandemija po truputi pamiršta, daug dokumentų nereikalaujama, tačiau prieš kiekvieną kelionę dar tikslinsime situaciją ir reikalavimus.

Mykolas Vadišis
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Organizuojant keliones - stengiuosi ieškoti balanso tarp puikaus nuotykio ir komforto, išskirtinių veiklų ir turistinių vietų, kurias visi norime išvysti.
Mano raktu į kelionių organizavimą tapo Kenija. Į ją nuvykęs dar 2010 metais pamilau šią šalį dėl jos įvairovės. Tai tropikai, dykumos, savanos, kalnai, džiunglės, Indijos vandenynas ar net Baltijos šalis primenantys javų laukai. O Marokas tarsi vartai į visą spalvotą Afrikos žemyną, kuriuos privalu atverti kiekvienam norinčiam pasinerti giliau į Afriką.

Mykolas Vadišis

Žurnalistas, kelionių vadovas, EXPLORWAY įkūrėjas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KODĖL NĖRA DYKUMOS EKSKURSIJOS ŠIOJE MAROKO KELIONĖJE?

Dykumos, tikrai vienas labiausiai reklamuojamų Maroko gamtos kampelių. Dažnai net viskas, ką žinome apie Maroką yra susiję su dykumomis. Vis dėlto, Marokas turi karališkus didelius, spalvotus miestus, kvapą gniaužiančius Atlaso kalnus ir stulbinančią vandenyno pakrantę. O viskam aplankyti ture kartu su dykumomis reikėtų dviejų savaičių. Vieno vakaro ir nakties turui į dykumas reikia vairuoti vos ne visą dieną nuo Marakešo ar kitų centrų iki smėlynų ir dar ilgiau grįžinėti atgal. Taip gaunasi varginanti, su daug važiavimo ir su mažai malonumo kelionė. Be to, mes aplankysime didelę dalį įspūdingiausių kasbachų, smėlynų miestų, kurie įsikūrę ten kur susijungia Atlaso kalnai ir dykumos.

Explorway turuose mes visada ieškome balanso tarp kelionių nuotykių ir aktyvaus poilsio. Antra vertus, šioje kelionėje norėjom tiesiausiu keliu perskrosti Maroką nuo žalios šiaurės per kalnuotą vidurį iki smėlėtų pietų ir vandenyno. Surinkome įvairių kelionių patirtį ir sudėjome į šią vieną kelionę.

AR GALIMA MAROKE KELIAUTI PAČIAM?

Taip Marokas, tikrai dėkinga šalis keliauti savarankiškai. Antra vertus, daugelis Maroko miestų triukšmingi, turgūs išsunkiantys savo dėmesiu, o pramogos ir vietoje parduodamos turistinės kelionės – abejotinos kokybės. Todėl Maroke verta turėti gerai paruoštą planą, kreiptis į vietoje gyvenančius tautiečius, naudotis visomis įmanomomis kelionių planavimo programėlėmis. O jei vis dėlto norite Maroką pamatyti įvairiapusį, koncentruotą, keliauti subalansuotai, saugiai ir nepervargti – visada kviečiame susisiekti su EXPLORWAY. Pasiūlysime išskirtinį nuotykį.

KOKIOS LIGOS MAROKE IR KAIP NUO JŲ SAUGOTIS?

Marokas – gatvės maisto, turgaus kulūtros, įvairių valgių šalis. Čia keliaujant iš kalnų į dykumas, o iš dykumų prie vandenyno dažnai keičiasi klimatas ir temperatūra. Todėl verta Maroke pasisaugoti skrandžio problemų bei peršalimo. Turėkite visą būtiniausių vaistų vaistinėlę. Esant didesniam apsinuodijimui ar karščiavimui – kreipsimės į artimiausią patikimą ligoninę. Todėl būtina turėti bent jau minimalų kelionių sveikatos draudimą.

KADA KELIAUTI Į MAROKĄ?

Maroke vasarą labai karšta, be to daug turistų – todėl vasarą tikrai verta Maroką aplenkti. Žiemą Maroko orai gali būti mažiau prognozuojami ir bent jau šalies šiaurėje galima sulaukti žvarbaus oro, prie vandenyno – vėjų ir audrų. Todėl geriausias laikas keliauti į Maroką – pavasaris ir ruduo. Net ir vėlyvas ruduo bus malonus Maroke, kaip ir ankstyvas pavasaris po ilgos žiemos Europoje lepins pirmais šiltais Afrikos saulės spinduliais.

AR SAUGU MAROKE?

Nors tamsios ir klaidžios Feso ar Marakešo gatvelės gali atrodyti bauginančiai, tačiau Marokas ypač pastaraisiais metais daug investavo į keliautojų ir bendrai visuomenės saugumą. Todėl didelių nusikaltimų nepasitaiko daug. Politinė situacija taip pat rami. Tačiau kaip ir daugelyje turistinių, žmonėmis perpildytų vietų – Maroko turguose verta pasaugoti savo daiktus nuo kišianvagių. Derėdamiesi būkite atsargūs, kad nesumokėtumėte stipriai per didelių sumų. Fotografuodami žmones – atsiklauskite ir venkite įsivelti į nemalonias ginčų situacijas. Vairuojant nuomotą automobilį verta pasitikrinti, ar turite visus reikalingus dokumentus ir nuomos kompanijos žmogaus kontaktus, jei kartais jus sustabdytų policija. Nors policininkų keliuose daug ir dėl to jausitės saugiai, tačiau tai taip pat gresmė, kad iš jūsų gali būti paprašyta kyšio.

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page