top of page

AZORAI - NARDYMAS SU RAJOMIS IR RYKLIAIS „EUROPOS HAVAJUOSE“

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

9-10 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2024 rugsėjo 14-23 d.

KAINA

2190 EUR

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Vidutinis

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

10 d. nardymo kelionė į Azorų salas, kur ieškosime rajų, ryklių, banginių ir kitų nuotykių

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

AZORAI - NARDYMAS SU RAJOMIS IR RYKLIAIS „EUROPOS HAVAJUOSE“
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Leidžiamės į netikėtą ir kitokį nuotykį į patį Europos pakraštį, vidury Atlanto vandenyno panardyti su rykliais, rajomis ir daugybe kitų jūros gyvūnų. Ši Explorway kelionė subalnsuota laisviesiems nardytojams ir „snorklintojams“, tačiau puikiai tiks ir giluminiams nardytojams su deguonies balionais.

Per šią kelionę:

 • aplankysite dvi arba tris Azorų salas

 • pagyvensite Azoruose kaip vietos žmonės

 • plaukiosite su rajomis ir rykliais, pamatysite dešimtis rūšių kitų žuvų

 • su laisvojo nardymo instruktoriais išmoksite savais plaučiais nardyti į gylį, išbūti po vandeniu apie 2 minutes nekvėpavę 

 • esant norui išsilaikysite AIDA2 laisvojo nardymo kursus

 • turėsite galimybę užkopti į aukščiausią Azorų kalną arba stebėti banginius, delfinus

Patyrusiems nardytojams rengiame vieną didesnių gyvenimo nuotykių su smagiomis treniruotėmis, įspūdingais nėrimais ir daug gyvūnijos. Reikia atsiminti, kad Atlanto vandenynas - kaprizinga vieta ir dėl netinkamo oro dalis suplanuotų veiklų gali susikeisti vietomis ir būti atidėtos. Visgi rugsėjis - pats geriausias laikas tyrinėti Azorus ir ant žemės, ir vandenyje. 

1 diena. Skrydis Vilnius-Lisabona 

Tiesioginis skrydis į Lisaboną. Keliaujame ilsėtis į viešbutį. 

2 diena. Lisabona - Ponte Delgada

Priklausomai nuo skrydžio laiko į Azorų salas patyrinėjame Lisaboną arba grįžtame į oro uostą likusiam skrydžiui. Po pietų įsikuriame Ponte Delgadoje ar ramesnėje vietoje pagrindinėje San Miguelio saloje. Čia priklausomai nuo atskridimo laiko įsikuriame viešbutyje dviems naktims ir keliaujame į salos miestelius išbandyti maisto, pasižiūrėti saulėlydžių ir pirmos pažinties su Azorais. 

3 diena. San Miguelio sala

Visa diena įžangos į Azorus. Apsiprantame su laiko juosta. Autobusiuku tyrinėsime visą San Miguelio salą, kuri daugiau turi ką pasiūlyti ant žemės nei vandenyje. Tai ir arbatos, ananasų plantacijos, ir karštos versmės, įspūdingi ežerai ugnikalnių krateriuose, raižyta uolų pakrantė, geras maistas. O esant laikui ir norui - ir San Miguelio saloje yra vietų pirmą kartą įlįsti į Atlanto vandenyno vandenį bei patyrinėti rifus. 

4 diena. Ponte Delgada - Faialos sala

Dar vienas jau vidinis skrydis į nardytojų ir banginių stebėtojų rojų Faialos salą, Hortos miestelį. Čia įsikursime patogioje viloje arba svečių namuose netoli uosto, iš kurio vyks išvykos į vandenyną. Susitiksime savo ateinančių dienų vietos gidus, nardymo instruktorius, valčių kapitonus. Nardymo kelionių aptarimas, instruktažas. Esant reikalui ir norui teorinė ir praktinė treniruotė. Vakarienė miestelyje. Nakvynė Hortoje kotedžuose su sodeliu. Giluminiams nardytojams - susitikimas su nardymo gidais ir instruktoriais, nardymo įrangos pasitikrinimas ir pasimatavimas.

5 diena. Nardymas aplink Faialos salą

Po lengvų pusryčių keliausime į Hortos prieplauką, pasimatuosime nardymo kostiumus, ląstus, kitą įrangą ir trauksime į pirmą nardymo nuotykį. Pirmą dienos dalį atrasime rifus ir ramų užutekį pirmoms laisvojo nardymo treniruotėms. Čia besimokantys laisvojo nardymo mokiniai galės treniruotis AIDA2 laisvojo nardymo sertifikatui su instruktoriais. Pietūs ant kranto arba laive. Ir tolimesnis koralinių rifų tyrinėjimas aplink Faialos salą. 

6 diena. Koralinių rifų tyrinėjimas aplink Faialos salą

Panaši programa kaip ir praeitą dieną - ryte nardymo treniruotė gražiausiose vietose. Antru plaukimu - pakrančių koralų tyrinėjimas. Jų metu turėsime šansą pamatyti: papūgžuves, lūpažuves, doradines žuvis, koralinius ešerius, raguotines žuvis, kelių tipų rajas, morenas, jūrinius vėžlius. Be to, čia bus urvų, arkų, spalvotų koralų. Po tokios išvykos tesinorės gerai pavalgyti ir kristi ilsėtis. 

7 diena. Faialos sala - Nardymas su mėlynaisiais rykliais

Gerai apsipratus Azorų salose, pasitreniravus ir panardžius koraliniuose rifuose, pagaliau keliausime pasižiūrėti to, ko čia atvažiavome - mėlynųjų ryklių. (Atsiminkite, kad dėl orų prognozių šių veiklų seka gali keistis). Iki mėlynųjų ryklių nardymo vietos reikės plaukti valtimi apie 1,5 val. Ryklius nardymo komanda vilioja sardinių atliekų kvapu. Dažniausiai pasirodo vienas ar keli rykliai. Pasiruoškite kameras savo gyvenimo nuotykiui ir šokame į vandenį. Bendrai su rykliais praleisime 2 valandas. Vakare poilsis, sportas kieme, pasiruošimas dar vienai dienai Azoruose.

8 diena. Faialos sala - Princess Alice Bank (nardymas su rajomis)

Kelionei artėjant link pabaigos bus metas dar vienam įspūdingam nuotykiui. Tai susitikimas su didžiosiomis pelėdinėmis rajomis. Laukia dar ilgesnė kelionė link tinkamos rajų vietos - nuo 2,5 iki 3 val. laivu per vandenyną. Pakeliui turėsime galimybę pamatyti ne tik tunines žuvis, barakudas ar didesnes Atlanto žuvis, tačiau ir delfinus bei banginius. Tiesa, tam reikės žiūpsnelio sėkmės. Tai bus visos dienos ekskursija su pietumis laive. Nepamirškite pasikrauti kamerų!

9 diena. Laisva diena Faialos saloje

Šią dieną už papildomą kainą galima leistis į banginių ir delfinų turus. Antra vertus, jei banginius ir delfinus pamatysime pakeliui į nardymo vietas, šią dieną ir biudžetą verta paskirti kitiems nuotykiams. Faialos saloje yra vyndarystės ūkių, terminių versmių, žygių takų, fantastiškų kraštovaizdžių. Be to, skrydžiui į Europą kelsimės keltu į greta esančią Pico salą. Čia taip pat nauji horizontai ir net aukščiausias visos Portugalijos kalnas tuo pačių Pico pavadinimu. Norintys ir ištvermingiausi galės leistis į vienos dienos žygį link viršūnės. Pabaigtuvių vakaras Pico saloje, restoranėlyje ir viešbutyje. Poilsis prieš skrydį atgal į žemyninę Portugaliją. 

10 diena. Skrydis. Pico-Lisabona-(Ryga/Miunchenas)-Vilnius

Kelionės diena. Vėlai vakare turėtumėte būti namuose Lietuvoje. 

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Kelionių vadovas/nardymo instruktorius iš Lietuvos

 • Vietos nardymo instruktoriai, vandenynų gidai, laivų kapitonai

 • Valtis ir laisvojo nardymo treniruočių įranga

 • Ekskursijos į ryklių ir rajų buvimo vietas (pietūs laive, jei ilgesnė išvyka)

 • AIDA1 kursas ir pažintis su laisvuoju nardymu

 • Specialus freediving instruktoriaus draudimas galiojantis iki 15 studentų, kuriuo būsite apdrausti nardymo sesijose (pažengusiųjų laisvojo nardymo kursui - reikia atskyro draudimo)

 • Vidiniai skrydžiai ir keltai tarp salų

 • Kitas transportas numatytoms veikloms

 • Nakvynės viešbutukuose, svečių namuose arba vilose su sava virtuve su pusryčiais


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Skrydžiai iš Europos į Azorus ir atgal: Vilnius-Lisabona-Ponte Delgada (apie 400-500 EUR)

 • Asmeninis kelionių draudimas

 • AIDA2 arba AIDA 3 laisvojo nardymo kursai

 • Nardymo įranga - ląstai, nardymo kostiumas, svarsčiai, kaukė su vamzdeliu (apie 25 EUR d./žmog.). Jų reikės minimum keturias dienas. Galima atsivežti savo, bet reikia pasikonsultuoti su gidais dėl tinkamos įrangos.

 • Nardymo įranga giluminiams nardytojams (visa logistika ir gidai iki nardymo vietų įskaičiuoti į kainą, tereikės atskyrai išsinuomoti įrangos)

 • Pietūs, vakarienės - kelionės pradžioje susimesime biudžetą maistui ir kartu gaminsime įvairius patiekalus savo nameliuose. Bandysime ir vietos restoranėlius. Dienai turėtų užtekti - 20-30 EUR maistui ir gėrimams

 • Arbatpinigiai gidams, kelionių vadovams ir laivų kapitonams

 • Papildomos veiklos - banginių stebėjimas, lipimas į Pico viršūnę, vyno degustacijos, kitos į programą neįtrauktos veiklos

 • Išlaidos suvenyrams ir savoms reikmėms


SVARBU: 


 • SAUGUMAS. Ši laisvojo nardymo kelionė organizuojama pagal visus saugumo standartus, nardymo instruktorius turi papildomą draudimą galiojantį ir jo mokiniams sesijų metu. Nardymo treniruotės, sesijos ir nardymas savo malonumui vyks pagal AIDA standartus ir mokymų programas, kurios pirmiausiai ir akcentuoja nardytojų saugumą bei vienas kito priežiūrą. Išvykų ir nuotykių metu jus prižiūrės patyrę vietos gidai ir instruktoriai, kapitonai, nardymo instruktorius iš Lietuvos. 

 • NARDYMAS SU RYKLIAIS IR RAJOMIS. Tai viena iš labai nedaugelio vietų šalia Europos, kur įmanoma suorganizuoti tokį nuotykį. Mėlynieji rykliai žmogui nėra pavojingi, tačiau nuotykių metu vis tiek turėsite klausyti savo kelionės vadovų. Svarbiausiai - nepamiršti povandeninių kamerų ir geros nuotaikos!

 • MEDICININĖ PAŽYMA. Vykstant į šią kelionę reikalinga sveikatos pažyma, kurią keliautojai užpildo patys bei pasirašo šeimos arba sporto gydytojas. 

 • KELIAUTOJO ĮSIPAREIGOJIMAI. Taip pat prieš neriant reikės pasirašyti atsakomybės raštą, kuriuo patvirtinsite, kad nepaisant instruktoriaus, kelionių vadovo, laivo kapitono, kelionių organizatoriaus priežiūros pirmiausiai atsakomybę nardymo sesijų metu prisiimsite patys už save. Sesijų metu klausysite mokytojo instrukcijų ir nurodymų, nerizikuosite be reikalo, atsižvelgsite į sveikatos būklę ir savijautą kiekvieno nėrimo metu, gamtos sąlygas ir potvynių bei atoslūgių riziką, kitus gamtos veiksnius.

 • GRUPĖS DYDIS. Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai). Grupės dydis - iki 8 žmonių.

 • KALBA. Kelionė vyks LIETUVIŲ kalba, tačiau instruktoriai ir gidai taip pat kalbės angliškai, prancūziškai, portugališkai.

 • PLANO KOREGAVIMAS. Pasiliekame teisę koreguoti kelionės maršrutą ir planą pagal vietoje iškylančias netikėtas situacijas, orų prognozes. Nardymo vietų lankymas ir užsiėmimų eiliškumas Azorų kelionėje taip pat gali keistis pagal vietos gidų rekomendacijas. Esant force majore situacijoms kelionė gali būti atšaukta, atidėta ar pakoreguota.

 • NAKVYNĖ. Šiame nuotykyje visas akcentas sukoncentruotas į laisvojo nardymo treniruotes ir nuotykius Atlanto vandenyne su rykliais ir rajomis. Todėl gyvenimo vietą Faial saloje parinksime pagal gerą kainos ir kokybės santykį, su savo virtuve, kurioje kelionių vadovai ruoš vakarienes. Šis procesas bus dalis kelionės nuotykio, į kurį galės įsijungti visi norintys.

 • VIENVIEČIAI KAMBARIAI. Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais visą atostogų laiką tai galės padaryti su 300 EUR priemoka. Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, priemoka - nereikalinga.

 • NARDYMO ĮRANGA. Šioje kelionėje rekomenduojame turėti savo nardymo akinius ir vamzdelį. Labiau patyrę nardytojai gali atsivežti visą savo mėgstamą laisvojo nardymo komplektą. Dėl akinių, vamzdelio, lastų, nardymo kostiumo ir kitos įrangos prieš kelionę galite konsultuotis su kelionių vadovu ir kelionės instruktoriumi. Patarsime ir padėsime.

 • VAISTAI. Nardymo kelionėje rekomenduojame turėti būtiniausių vaistų vaistinėlę, nuskausminamųjų, dezinfekcinių skysčių, pleistrų ir bintų, vaistų nuo peršalimo, skrandžio problemų, jūros ligos ir kitų jums gydytojo paskirtų medikamentų.

 • KELIONIŲ VADOVAS. Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą, kelionių vadovo pakeitimą arba atidėsime kelionę.

Elvinas Stipinas
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Kviečiu kartu su manimi ir Explorway išmokti laisvojo nardymo pagrindų, atrasti spalvotą povandeninį pasaulį, praplėsti savo komforto zoną, fizines galimybes - nesvarbu, ar tai miesto baseinas, ar gražiausias pasaulyje koralinis rifas ar nardymas su rykliais ir rajomis. Planų daug - nuo nardymo su įvairių rūšių banginiais atvyrose jūrose iki stiprios laisvojo nardymo bendruomenės čia Lietuvoje. Šiuo kartu neriam į Atlanto vandenyną Azorų salose!

Elvinas Stipinas

Laisvojo nardymo istruktorius, Lietuvos asociacijos vadovas, nardymo gidas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

AR REIKIA BŪTI NARDŽIUS PRIEŠ TAI?

Natūralu, kad tokioje kelionėje reikia mokėti plaukti, tačiau nardymo įgūdžiai nebūtini. Jų čia ir atkeliaujate mokytis. Žinoma, jau anksčiau išbandytas paviršinis nardymas (snorklinimas), treniruotės baseine Lietuvoje, dalies AIDA 2 kurso išklausymas dar prieš kelionę, stipriai palengvins jums pirmas nėrimo treniruotes. Vis dėlto, kelionėje visi galės mokytis savo ritmu, saugioje aplinkoje ir su atostogų nuotaika. O mokantys ir turintys sertifikatus saugiai bendraminčių kompanijoje galės gilinti savo žinias, galimybių ribas ar tiesiog mėgautis pasakiškais vaizdais po Azorų salų vandeniu. Rykliams ir rajoms taip pat užtenka paviršinio nardymo įgūdžių, bet neabejojame, kad jei atkeliausite į Azorus ir treniruositės kartu AIDA programą - nersite giliau pas įspūdingas žuvis. 


AR PAVOJINGA NARDYTI SU MĖLYNAISIAIS RYKLIAIS IR RAJOMIS?

Ne. Nardymas pavojingas tik tiek, kiek rizikuosite ir neklausysite savo gidų ar instruktorių. O patys mėlynieji rykliai nors ir plėšrūs, tačiau žmonėms nepavojingi. Taip pat ir pelėdinės rajos - yra daug mitų apie nuodingas rajų uodegas, bet tiesa ta, kad ne visos jos elektrinės ir juo labiau beveik nė viena nenori jūsų specialiai pulti. Tai ramūs ir įspūdingi gyvūnai, o tokia patirtis paplaukioty būryje rajų viduryje Atlanto vandenyno gali pasitaikyti kartą gyvenime. 


ESU POVANDENINĖS MEDŽIOKLĖS MEGĖJAS, NARDAU PATS, AR VERTA KELIAUTI Į TOKIĄ KELIONĘ?

Tikrai taip. AIDA 1 kursas skirtas supažindinimui su laisvuoju nardymu - taigi net ir pradedantieji Azoruose galės prisiliesti prie nardymo meno. Antra vertus, labai rekomenduojame AIDA 2 ir AIDA 3 kursus išklausyti ir pereiti mėgstantiems povandeninę medžioklę, banglenčių, jėgos aitvarų ir kitus vandens sportus, o ir visiems kitiems koralų mėgėjams. Tai programa mokanti kaip saugiai ir efektvyiai nardyti savais plaučiais. Svarbiausiai šioje veikloje daryti viską atsakingai ir nesukelti grėsmės sau ar aplinkiniams. Šioje kelionėje išmoksite kaip ilgiau išbūti po vandeniu ir nepanikuoti (pvz. virstant bangoms ir trūkstant oro), kaip gelbėti ir padėti skęstančiam, kaip saugiai pasisruošti nėrimams, ką žinoti po vandeniu ir daug kitų dalykų. AIDA 2 ir AIDA 3 kursai gelbėja gyvybes, ypač tų, kas užsiima šiomis veiklomis be pilno žinių ir įgūdžių bagažo. 


Be to, labiau pažengusiems laisvojo nardymo entuziastamas tikrai bus galimybė panaudoti savo įgūdžius. Atskirai suplanuosime jūsų veiklas ir nėrimus. Už papildomą kainą galėsite su vietos povandeniniais žvejais leistis į žuvų medžiokles. Kaip atsakingai medžioti žuvį, kaip tinkamai elgtis su ginklais - tai taip pat visas mokslas. 


ESU GILUMINIS NARDYTOJAS, TURIU PADI SERTIFIKATĄ. AR LENGVA PEREITI PRIE LAISVOJO NARDYMO?

Nors iš pažiūros giluminis ir laisvasis nardymai atrodo panašios veiklos, tačiau jos skiriasi kaip diena ir naktis. Žinoma, jei esate pripratęs būti po vandeniu, mokate elgtis stresinėse ar netikėtose situacijose, tai pravers mokantis laisvojo nardymo. Tačiau laisvasis nardymas - tai sporto šaka, dar vadinama meditacija po vandeniu, čia veikia visai kiti principai nei giluminiame nardyme su balionais. Todėl visko reikės mokytis iš naujo. Bet geriausia šio mokslo dalis ta, kad taip praplėsite savo galimybių ribas, išmoksite pasinerti po vandeniu su mažiau įrangos, geriau kontroliuosite stresines situacijas kai trūksta oro ir prisijungiste prie jaunatviškos ir draugiškos lasivųjų nardytojų bendruomenės visame pasaulyje. 


AR TAI SAUGI VEIKLA?

Kaip ir daugelis nuotykių užsiėmimų - laisvasis nardymas taip pat yra iš dalies rizikinga veikla. Vis dėlto, nardydami savo komforto zonos ribose, esant geroms sąlygoms, kartu su patyrusiu instruktoriumi ir viską atidžiai stebinčiais kelionės draugais, nelaimingų atsitikimų rizikas sumažinsite iki minimumo. Laisvasis nardymas tampa oficialiu sportu, o Laisvojo nardymo pasaulio čempionatas 2024 m. birželį vyksta LIETUVOJE, KAUNE. Tai - reglamentuota aktyvi veikla, sportas su savo taisyklėmis ir rizikomis, apdovanojantis juo užsiimančius žmones ryškiausiais įspūdžiais. O jei žinote, kad jus prižiūri profesionalus treneris, laivo komanda bei aplinkui besisukiojantys delfinai - tai gali tapti įsimintiniausiu nuotykiu gyvenime.


AR VERTA KELIAUTI Į KELIONĘ, JEI NENORIU NARDYTI, ARBA NARDAU SU BALIONAIS, ARBA MĖGSTU TIK PAVIRŠINĮ NARDYMĄ?

Jei norite saulės, jūros, pažinti kelias Azorų salas kitaip ir šiek tiek pramokti dar geriau jaustis vandenyje - labai kviečiame prisijungti prie mūsų grupės. Vien jūros gėrybių maistas ir išskirtinis Azorų vynas vilioja į šias salas. O kur dar žygių takai, ugnikalniai, įspūdingi kraštovaizdžiai, atskyra salų kultūra. 


Giluminiams nardytojams su balionais taip pat galėsime įgyvendinti panašią programą už panašią kainą. Tikrai galėsite pasinerti su rykliais ir rajomis taip kaip ir laisvieji nardytojai, o ir prie pakrantės uolų bus kur panardyti su balionais. Be to, Azoruose yra daugybė kitų vietų ir veiklų pačiose salos, kuriomis galėsite užsiimti, kol laisvieji nardytojai mirks vandenyje. Neabejojame, kad dalis giluminių nardytojų su balionais užsimanys pabandyti ir laisvajį nardymą. 


KĄ PASIIMTI Į KELIONĘ?

Į Azorų nardymo kelionę galite pasiiti savo nardymo įrangą - nardymo kostiumus, ląstus, akinius, vamzdelį, netgi svorius. Tiesa, Atlanto vandenyno vanduo nėra pats šilčiausias, todėl nardymo kostiumai turi būti atitinkamo storio, kad nesušaltumėte. Antra vertus, visą nardymo įrangą būtent toms keturioms nardymo nuotykių dienoms galėsite išsinuomoti vietoje - Faialos saloje. 

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page