top of page

FILIPINAI NARDANTIEMS - ŠALIES KULTŪRA IR KORALINIAI RIFAI

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

15-16 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2023 lapkr. 14-28 d.

KAINA

2700 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Intensyvus

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

19 d. kelionių nuotykis FIlipinuose: koralų tyrinėtojams ir nardytojams, bet ir su šalies pažinimu

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

FILIPINAI NARDANTIEMS - ŠALIES KULTŪRA IR KORALINIAI RIFAI
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

7000 salų valstybė Filipinai - tarsi visas mini žemynas su savo pakraščiais ir skirtumais. Vieni keliauja į Filipinus dėl tropinių paplūdimių, kultūros, maisto, saulėlydžių, kiti - koncentruojasi į nardymą. Filipinai - tai nardytojų rojus, vos ne visos šalies salos dar vis aplipusios koralais, o skirtingose Filipinų vietose galima išvysti skirtingus gyvūnus - tokius kaip delfinai, banginiai rykliai, kitų rūšių rykliai, rajos, vėžliai, didžiosios žuvys ir nesuskaičiuojamas kiekis jūros gyvių rūšių. Antra vertus, norime, kad atvykę nardyti į Filipinus, pažintumėte ir šalies kultūrą, žmones, išragautumėte maistą, pažygiuotumėte žaliais pagrindinės Filipinų salos kalnais - UNESCO paveldo ryžių terasomis. O toliau lauks visa puokštė geriausių nardymo vietų: Mindoro sala su Puerto Galeros rifais ir (antru didžiausiu visame pasaulyje!) Apo rifu, salų, koralų karalystėmis. Už papildomą kainą bus galima pasilikti tolimesnėms nardymo atostogoms Koronos salose, Donsole, Bohole ar Palavane.

1 diena. Skrydis

Išskrydimas iš Vilniaus ar kito Europos miesto.

2 diena. Manila

Skrydis per Stambulą į Manilą. Maniloje būname vakare. Važiuojame į viešbutį ilsėtis.

3 diena. Manila - Viganas

Keliaujame link Vigano miesto. Viganas – vienas seniausių, gražiausių ir įdomiausių Filipinų kolonialinių miestų. Čia šiek tiek pasijusite kaip Lotynų Amerikoje. Pakeliui stosime apsižvalgyti paplūdymiuose. Vakarienė ir nakvynė Vigane.

4 diena. Viganas

Visa diena Vigane ir miesto apylinkėse. Tai bus viena iš ne daugelio miestietiškų patirčių kelionėje. Plius pilna diena niekur per daug nevažiuojant - nebent šiek tiek aplink miestą. Vigane domėsimės istorija, vietos maistu, architektūra, pajausime Filipinų kultūros dalelę. Kiek įmanoma daugiau pasistengsime susipažinti su žmonėmis.

5 diena. Viganas - Sagada

Iš ryto keliaujame apie 7 val. link Sagados. Kalnų miestas gausus įvairiausių įdomybių - nuo kabančių karstų ir urvų, iki vietinės kavos ar vietos alkoholinių gėrimų degustacijų. Čia prasidės didysis Filipinų kalnų kelias ir gyvenimas kalnų apsuptyje. Sagadoje matysime ir pušų, jausime vėsesnio oro - kitokie Filipinai nei daugelis pamato ir įsivaizduoja. 

6 diena. Sagada 

Visa diena Sagados miestuke - keliausime link krioklių, urvų, ant uolų kabančių karstų. Sagadoje taip pat galima paragauti vietoje užaugintos kavos. Diena pilna įspūdžių ir žygių ypatingoje Filipinų kalnų vietoje. Ir antra nakvynė tame pačiame viešbutyje Sagadoje.

7 diena. Sagada - Banavė

Į Banavė nors kelias bus apie 80 km, tačiau tai vienas labiausiai raitytų kelių, kokį kada būsite matę. Daug kur atsivers stebuklingos ryžių terasos ir miškai, kurie po lietaus sezono vis dar žaliuos. Perpiet atvyksime į Banavė. Vietinės tradicijos, žygiai tarp ryžių laukų kalnuose, genčių papročiai. Visa diena skirta kalnams, žygiams, pažintimi su UNESCO pasaulio paveldo ryžių terasomis, kurias vietos gyventojai priežiūri jau 2000 metų. Tai atokiausia kelionės vieta kalnų ir tradicinio vietos žmonių gyvenimo apsuptyje. Nakvynė tradicinėje kalnų gyventojų šeimoje, jaukiame viešbutuke. 

8 diena. Banavė - Manila (San Chosė)

Visa diena kelionės per kalnus ir slėnius atgal link Manilos. Ilgiausia kelionės diena transporte. Jei nepasieksime Manilos, nakvosime viešbutyje pakeliui į Filipinų sostinę. Čia svarbiausiai bus patogiai išsimiegoti po nuotykių kalnuose ir prieš naujus nardymo nuotykius. 

9 diena. Manila (San Chosė) - Puerto Galera

Net ne skrydžiu, o automobiliu keliaujame link Mindoro salos kelto ir pesikeliame ten. Iš Batangaso į Puerto Galerą. Ir čia jau būsime visai šalia antro didžiausio pasaulio rifo Apo rifo. Pati Puerto Galera yra labai gera vieta nardymui, lagūnose gausu koralinių sienų ir įvairaus gylio rifų. Apsistojame čia tyrinėjimams, nardymui ir atostogoms po kalnų kelionės - prasideda Filipinų nardymo ir koralų tyrinėjimo nuotykis.

10 diena. Puerto Galera

Puerto Galera - paviršinis ir giluminis nardymas geriausiuose pasaulio rifuose, tie, kas neneria į  gylį, galės nerti į džiungles ar kurorto miestelio gyvenimą. Tyrinėjime ir ilsimės puikiame kurorte šalia didelių kalnų, naujoje saloje. Norintys galės pramokti laisvojo nardymo paslapčių - tai nardymas savais plaučiais į gylį. Šis unikalus sportas gali taip užkabinti, kad ilgainiui pereisite tik prie šio nardymo būdo. Vakaras tame pačiame viešbutyje.

11 diena. Mindoro sala

Judame toliau link kelionės tikslo Apo rifo ir čia apvažiuosime visą salą (apie 300 km) arba sutrumpinsime kelią keldamiesi į kitą salos pusę laiveliu (vienoje vietoje Mindoro salos kelias nesusijungia - reikia apiplaukti). Tad apžiūrėsime šią įspūdingą tropinių kalnų, Mangyanų genties žmonių salą iš visų pusių. Pakeliui domėsimės vienos seniausių ir mistiškiausių Filipinų genčių Mangyanų gyvenimu, apsilankysime autentiškose bendruomenėse išsaugojusiose savo tradicijas ir gyvenimo būdą. Bus nemažai egzotinio keliavimo ir vienu, ir kitu atveju. Apsistosime Sabalyan kurorte aplink Pandano salą - kuri yra toli nuo visų turistinių Filipinų takų ir pasiruošime nardymui didžiajame Apo rife.

12 diena. Apo rifas (nardymo kelionė)

Jei viskas gerai ir oras leis, leisimės į nardymo ir paviršinio bei laisvojo nardymo žygį link Apo rifo. Čia pasirinksime geriausią nardymo operatorių, taip pat viskas jau bus užsakyta. Dažniausiai į Apo rifą vyksta kelionės su nakvyne rife esančioje mažoje salelėje. Viskas įskaičiuota ir įranga, ir maitinimas, ir rifų gidai, valtys, šeši pasinėrimai su balionais ir daug kitų pasinėrimų ar paviršinio nardymo. Nakvynė Apo rifo salytėje - robinzonkruziškai arba Pandano saloje. 

13 diena. Apo rifas - Mindoro sala (Pandanas)

Nuo ryto - Apo rifo tyrinėjimai toliau. Grįžimas į Sablayan miestuką, Pandan salytę. Poilsis viešbutyje po intensyvių nardymų. Pati Mindoro salos pakrantė pilna koralinių rifų, todėl net ir vakare poilsio metu galėsime pratęsti plaukiojima su akvalangais.

14 diena. Mindoro sala

Keltas į Koron salą būtų 8 val. ryto kitą dieną. Taigi toliau tyrinėjame Mindoro salą ir žygiuojame į kalnus, yra puikių parkų ir visko aplinkui labai daug laukinio. Net ir vietinių genčių kaimelių dar giliau kalnuose. O ir pakrantėje neišsemiami koraliniai rifai, balti paplūdimiai po palmėmis. Nakvynė tame pačiame viešbutyje dar vieną naktį. 

15 diena. Mindoro sala - Manila (atostogos Koron, Boholo, Palavano salose)

Šią dieną keliausime atgal į Manilą. Nors skrydis iš Manilos bus vėliau vakare, tačiau stengsimės į Filipinų sostinę atvykti anksčiau, kad liktų laiko miestui apžiūrėti, nusipirkti suvenyrų, pavalgyti, pasiruošti kelionei ir, kad būtume arčiau oro uosto artėjant skrydžiui. 

P.S. Tie kas tęsia atostogas Koronos salose anksti ryte išvažiuojame iš viešbučio, kad spėtume kelionei keltu iš San Juano į Koron salyną. Apie pusdienį kelsitės keltu ir pradėsite savo papildomų atostogų turą.

16 diena. Skrydis namo


Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Kelionių vadovas

 • Transportas visoje kelionėje

 • Vietos skrydžių, keltų bilietai

 • Koralų bei kitų parkų bilietai įrašyti į programą

 • Viešbučiai, svečių namai ir nameliai gamtoje/paplūdimyje

 • Dalinis maitinimas (pusryčiai, kai kur ir pietūs bei vakarienės)

 • Filipinų viza (jei reikės)

 • Vietos gidai ir kultūrinė programa šeimose ir vietos gentyse

 • Nardymas Apo rife, paviršinis nardymas Puerta Galeroje. 


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Europa - Manila - Europa (tarp 1000-1300 EUR)

 • Asmeninis kelionių draudimas (sportinis - skirtas nardymui)

 • Papildomas maistas kelionėje, vakarienės atostogų metu, gėrimai

 • Papildomos pramogos Luzono, Mindoro salose

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms

 • Arbatpinigiai vairuotojams, vietos gidams, kelionių vadovui/ei

 • Savaitės pratęsimas Koron, Palavano saloje su žymiuoju El Nido, Boholo saloje ar kitose vietose ir dar daugiau nardymo bei poilsio. 


SVARBU:


 • BENDRĄ KELIONIŲ ATMINTINĘ RASITE ČIA. Užtruksite tik 15 min. skaitydami, bet daug geriau mus pažinsite ir pasiruošite kelionėms.

 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai)

 • Per beveik tris savaites Filipinuose planuojame pamatyti tikrai nemažai, todėl reikia nusiteikti kalnams ir žygiams pirmą savaitę, intensyviems nardymo nuotykiams antrą savaitę, ir atostogų ritmui Koron salose.

 • Kelionėje pakeisime daugybę skirtingų aplinkų, todėl ir nakvynės vietos skirsis - nuo svečių namų kalnuose ir viešbučių miestuose iki paplūdimio lodžijų ar kotedžų nardymo vietose.

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (500 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, tačiau aplinkybės susiklostė, kad vis tiek visą ar dalį kelionės esate viena/s kambaryje, priemoka nereikalinga.

 • Filipinai - tropinis ir labai įvairus kraštas. Aukščiau ryžių terasose gali būti vėsoka, kitur bus tropinis karštis. Reikia pasiruošti ir žygiams bei pasivaikščiojimams kalnuose, ir koralinių rifų tyrinėjimams.

 • Idealu, jei turėsite savo nardymo kaukę su vamzdeliu, nedideli ląstai telpantys į lagaminą taip pat pravers. Nardymo turuose įranga bus parūpinta, tačiau Filipinuose beveik kiekviena pakrantė turi savo koralinį rifą - todėl su savo įranga galėsime lengviau nerti į vandenį bet kur ir bet kada.

 • COVID-19 situacija Filipinuose stabili. Tačiau laisvai be karantinų ir vietoje daromų testų gali keliauti tik pilnai pasiskiepyje nuo šios ligos ir su sertifikatu (2022 metų duomenimis). Informaciją atnaujinsime prieš kelionę.

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą arba atidėsime kelionę.

Mykolas Vadišis
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Organizuojant keliones - stengiuosi ieškoti balanso tarp puikaus nuotykio ir komforto, išskirtinių veiklų ir turistinių vietų, kurias visi norime išvysti. ​Mano raktu į kelionių organizavimą tapo Kenija. Į ją nuvykęs dar 2010 metais pamilau šią šalį dėl jos įvairovės.
Dabar ir organizuoju, vedu turus tik ten, kur pačiam gera grįžti ir nuotykiauti. Filipinai buvo mano karantininiai namai pandemijos metu - čia išmokau nardyti, susigyvenau su vietos aplinka ir žmonėmis. Dabar nekantrauju visą gėrį parodyti Jums. Keliaujame kartu!

Mykolas Vadišis

Kelionių vadovas, EXPLORWAY įkūrėjas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KODĖL BŪTENT TOKS MARŠRUTAS?

Filipinai - milžiniška šalis, su 7000 skirtingų salų ir vienais didžiausių koralinių rifų pasaulyje. EXPLORWAY, kaip ir visuose nuotykiuose, stengiasi atrinkti geriausią kainos, kokybės ir patirčių derinį. Pagrindinė Lusono sala - susipažinimui su Filipinų šalimi, kultūra ir tradicijomis. Mindoro sala dažnai aplenkiama turistų, tačiau būtent joje yra Puerto Galeros nardymo rifai ir didysis Apo Rifas. Be to Mindoro saloje gyvena senovinės gentys, yra užgesusių ugnikalnių, ir savitas gyvenimo ritmas. Tai unikali galimybė pamatyti kitokius Filipinus ir panardyti gražiausiuose ir turtingiausiuose koraliniuose rifuose pasaulye.  Ir jeigu po šios kelionės dar nebūsite iki galo sudėlioje savo Filipinų dėlionės - visada galėsite persikelti atostogoms į Koron, Boholą, Sikijorą, Dumagetę, Palavaną ir žymųjį El Nido. 

AR GALIMA FILIPINUOSE KELIAUTI PAČIAM?

Kaip ir visa Pietryčių Azija - Filipinai tikrai tinkami individualioms kelionėms. Vis dėlto, logistika, viešbučių, koralinių rifų, salų ir veiklų įvairovė gali susukti galvą net ir daug ko mačiusiam keliautojui. EXPLORWAY Filipinuose ieško balanso - tarp šalies pažinimo ir pasidžiaugimo Filipinų koraliniais rifais. Tarp gamtos pažinimo ir ugnikalnių žygių, tarp lėkimo per šalį ir ramaus poilsio. Didelis šios kelionės išskirtinumas, kad kiekvienoje kelionės vietoje stengsimės pažinti vietos žmones, išbandysime naujas transporto priemones, išragausime šalies maistą ir mokysimės naujų nardymo ar kitų vandens sportų įgūdžių. Antra vertus, jei planuojate kelionę patys - mes taip pat esame pasiruošę jums padėti.

KĄ PASIIMTI KELIONĖJE Į FILIPINUS?

Filipinuos stengsimės pažygiuoti kalnuose ir ryžių terasose, urvuose ir džiunglėse, todėl lengvi žygių drabužiai, apsaugos nuo netikėtai užklupusio lietaus ar vienas kitas šiltesnis aprėdas aukštikalnėms tikrai pravers. Tačiau pagrindinis akcentas šioje kelionėje - vandens sportai, paviršinis nardymas ir giluminis nardymas, koraliniai rifai ir žydras vanduo. Plaukiojimo drabužiai apsaugantys nuo stipraus įdegio, nedideli ląstai ir jums tinkanti nardymo kaukė su vamzdeliu labai pravers kelionėje. Lygiai taip pat povandeninė kamera leis pasidžiaugti ne tik įprastomis kelionių nuotraukomis, bet ir povandeniniais tyrinėjimais. Koralų pasaulis Filipinuose toks gražus, kad norisi juo pasidalinti su visais.

KOKIOS LIGOS IR KAIP NUO JŲ SAUGOTIS?

Filipinuos privalomų skiepų, apart COVID-19 ligos, nėra. Vis dėlto, reikia turėti geltono drugio skiepo sertifikatą atkeliaujant iš užkrečiamos šalies. Daugiau Filipinuose galioja standartinė keliautojo vaistinėlė - vaistai nuo sužeidimų, skausmo, peršalimo, skrandžio problemų ar individualūs reikalingi vaistai. Daugiau dėl ligų prevencijos ir skiepų keliaujant į Filipinus rekomenduojame pasikonsultuoti su savo šeimos ar infekcinių ligų gydytoju. Nardymo kelionėje būtina turėti ne tik kelionių draudimą, tačiau ir sveikatos bei draudimo apsaugą užsiimant nardymu.

KOKIA COVID SITUACIJA?

Besivystančios, daug gyventojų ir griežtesnę valdžią turinčios Pietryčių Azijos šalys iki šiol taiko dažnai nepraporcingus COVID pandemijos suvaržymus. Filipinai ne išimtis. Kol kas į Filipinus daugiau mažiau laisvai (su patikromis) gali patekti keliautojai turintys vakcinacijos sertifikatus ir pasiskiepyje bent dviemis dozėmis. Kitiems keliautojams reikėtų karantinuotis viešbutyje ir laukti neigiamų COVID testų rezultatų (2022 metų duomenys). Po šalį būtų galima keliauti (esant neigiamam testui) su atskirai išduotu pažymėjimu. Vis dėlto, vakcinuoti keliautojai, užpildę visus popierius ir formas Filipinuose gali keliauti laisvai. Žinoma, su savimi nuolat reikėtų turėti vakcinacijos sertifikatus, o oro uostuose ir kitose vietose gali būti daugiau šurmulio, eilių, patikrų ir laukimo.

KADA KELIAUTI Į FILIPINUS?

Filipinai - tropinis kraštas, kuriame daugiau mažiau visada galima džiaugtis saulėtais paplūdimiais, šilta jūra, žygių takais. Antra vertus, tai ir šalis, kuri kartas nuo karto nukenčia nuo taifūnų, ugnikalnių išsiveržimų ar potvynių, todėl keliaujant Filipinuose nuolat reikia sekti naujienas. Maloniausias klimatas su šiek tiek vėjo Filipinuose - gruodžio/vasario mėnesiais, karšta ir saulėta (tačiau ir ramu) kovą ir balandį. Teoriškai nuo gegužės iki spalio - lietingesnis sezonas (vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje taifūnų sezonas), tačiau ir jis dažnu atveju labai nesutrukdys jūsų planų. Filipinai dideli ir tikrai užteks saulės ir šilumos jei ne vienoje, tai kitoje saloje, o turistų pavasario ir rudens mėnesiais netgi mažiau nei kitais metų laikais.

POLITINĖ SITUACIJA IR SAUGUMAS FILIPINUOSE?

Filipinai dažnai išgyvena politines turbulencijas. Ankstesnis Filipinų lyderis R. Duterte buvo pagarsėjęs kontraversiškais sprendimai. Naujasis lyderis Bongbong Marcosas - žymios Filipinų valdytojų giminės atstovas, su kurio atėjimu į valdžią yra daug vilčių, tačiau ir baimė Filipinams vėl paskęsti korupcijoje, autokratijoje ir stagnacijoje. Antra vertus, iš pavojingesnių kraštų Filipinuose galima paminėti Mindanao salą, kurioje vis dar veikia musulmonų sukilėliai, grobiami žmonės, kartas nuo karto išgirstama apie ginkluotus susirėmimus. Ten EXPLORWAY kelionėse kol kas kojos nekelsime. Atkreipti dėmesį į savo saugumą reikia ir Filipinų didmiesčiuose, tokiuose kaip Manila ar Sebu miestai. Kaip ir daugelyje besivystančių šalių - didelė atskirtis, daug benamių ar pajamų neturinčių žmonių sukuria palankią aplinką nusikaltimams. O šiaip Filipinai - saugi šalis, salų gyventojai draugiški ir linkę bendrauti bei padėti atvykėliams. Tikrai sudainuosite vieną kitą karaokę kartu su jais... kad ir pro šalį.

KOKIUS GYVŪNUS GALIMA PAMATYTI FILIPINUOSE?

Filipinai - koralų ir žuvų karalystė. Čia priskaičiuojama iki 2500 jūrinių žuvų rūšių, 500 koralų rūšių, tad tai tikras nardytojų rojus. Banginiai rykliai, jūriniai vėžliai, delfinai - tai tik kelios įspūdingiausios rūšys. Iš sausumos gyvūnų žinomiausi mažieji tarsyrai - naktiniai džiunglių gyventojai, kuriuos geriausia stebėti rezervatuose. Daugelį kitų sausumos gyvūnų buveinių užvaldė žmonės.

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page