top of page

RUANDA IR UGANDA - GORILOS, RYTŲ AFRIKOS DŽIUNGLĖS IR ŽMONĖS

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

14-15 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2024 gruod. 9-23 d.

KAINA

4090 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Vidutinis

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

14-15 d. klasikinis nuotykis Ugandoje ir Ruandoje - kalnų gorilos, džiunglės ir draugiški žmonės

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

RUANDA IR UGANDA - GORILOS, RYTŲ AFRIKOS DŽIUNGLĖS IR ŽMONĖS
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Traukiame į Hemingvėjišką nuotykį!!! Važiuosime daug, bet ir nelėksime tik per nacionalinius parkus. Per 14 dienų: 

 • ištyrinėsime abi nuostabias Rytų Afrikos valstybes, 

 • susitikisme akis į akį su laukinėmis gorilomis, 

 • pamatysime laisvai džiunglėse gyvenančias šimpanzes, 

 • lipsime į vienus gražiausių ugnikalnių pasaulyje virš 3000 m, 

 • maudysimės trečiame giliausiame pasaulio ežere, 

 • turėsime laukinės Afrikos safarių, 

 • žygiuosime Kongo-Nilo baseino žygių taku palei Kivų ežerą

 • tradiciniais laivais su vietos žvejais plauksime į Kivu ežerą patyrinėti, 

 • skinsime ir skrudinsime Afrikos kavą, 

 • gyvensime bent vieną dieną kartu su kaimo ir miesto žmonėmis, mokysimės jų amatų, šokių, dainų, maisto gaminimo. 

 • lankysime Kigalio muziejus, genocido memorialą ir daugelį kitų Ruandos sostinės vietų.

Šalia visko lepinsimės tropiniais vaisiais ir šimtais rūšių egzotinių paukščių garsų. Nakvosime įvairiausiose vietose nuo svečių namų iki lodžijų ir namelių džiunglėse, nuo solidžių viešbučių iki kotedžiukų gamtoje. 

1 diena. Skrydis

Priklausomai nuo atskridimo laiko nakvosime Entebėje (Kampaloje) arba užsuksime paryčiais į viešbutį pasiilsėti. Tiesiausi skrydžiai į Ugandą per Stambulą, bet esant reikalui žiūrėsime ir kitų bilietų.

2 diena. Entebė - Kibalės miškas

Pailsėjus viešbutyje laukia ilga kelionė link Ruvenzorio kalnų papėdėje easnčio jaukaus Ugandos miestuko - Fort Portalo. Čia nuolat žaliuoja arbatos laukai, telkšo vulkaninės kilmės ežerai ir vis dar išsaugotos įvairiausiais garsais čirpia ir ūbauja Kibalės džiunglės. Nakvynė nameliuose šalia Kibalės miško. Pakeliui į Fort Portalą pamatysime didelę dalį Ugandos gyvenimo, o apsistoję netoli džiunglių pasinersime į vietos žmonių gyvenimą.

3 diena. Kibalės miškas

Nuo ryto keliausime į šimpanzių sekimo ir stebėjimo turą. Kibalės miškas žymus vis dar gamtoje gyvenančiais protingiausiais primatais pasaulyje - šimpanzėmis. Tradiciniai ugandietiški pietūs vietos šeimoje ir vakaro pasivažinėjimas per kaimą, link jaukių vulkaninių ežeriukų. Nakvynė tuose pačiuose nameliuose gamtoje.

4 diena. Fort Portalas - Karalienės Elžbietos parkas

Ryte dar vienas šeimų lankymas, pasižiūrėsime, kaip visus metus žaliuojančioje Ugandoje, pilnoje gėlo vandens, gyvena vietos žmonės. Paragausime vaisių ir daržovių derliaus, kitų gėrybių, patyrinėsime vietos amatus. Vakare - prasidės safaris Karalienės Elžbietos (QE) nacionaliniame parke, o nakvynė - viešbutyje aksominėse Ugandos savanose tarp Džordžo ir Edvardo ežerų.

5 diena. Karalienės Elžbietos parkas

Karalienės Elžbietos parko savanos kadaise buvo pilnos laukinių žvėrių, tačiau juodi Ugandos istorijos tarpsniai išnaikino laukinę gyvūniją vos ne visoje šalyje. Vis dėlto, kelis dešimtmečius stabiliau gyvenanti šalis atgaivina savo žvėrių populiacijas parkuose ir čia vėl medžiais laipioja liūtai, krūmynus laužo drambliai, o kanalai tarp ežerų pilni begemotų. Apie vandens paukščius nėra ką ir kalbėti - QE parkas jiems rojus.

6 diena. QE Parkas - Buindžio miškas

Vaizdingais kaimeliais nusikelsime į Buindžio džiunglių tankmę, kur tarp užgesusių ugnikalnių, lietaus miškuose gyvena paskutinis 1000 pasaulio kalnų gorilų. Jų skaičius dėl milžiniškų pastangų, UNESCO pasaulio paveldo statuso ir turistų sunešamų pinigų - po truputi didėja kiekvienais metais. 

7 diena. Buindžio miškas - Bunyonio ežeras

Nuo ankstyvo ryto - žygis link kalnų gorilų šeimynos. Prognozuoti žygio trukmę ir sudėtingumą nėra lengva, tačiau susitikimas su gorilomis atpirks visus iššūkius. Bet kokiu atveju teks brautis per šlapias džiungles, kartais ir stačiais kalnų šlaitais, dažnai ir lyjant tropiniam lietui. Vis dėlto, valanda kartu su laukinėmis kalnų gorilomis taps ne tik šios kelionės, bet ir viso gyvenimo įsimintiniausiu nuotykiu. Tai viena brangiausių ir tuo pačiu žadą atimančių pasaulio kelionių patirčių. Po pietų trauksime link vaizdingiausio ir gražiausio Ugandos ežero - Bunyoni, kuris dar vadinamas jūros neturinčios Ugandos vandens kurortu.

8 diena. Bunyoni - Ugandos/Ruandos pasienis

Bunyoni ežeras - vienas įdomiausių ir išskirtiniausių Afrikos ežerų. Tai trečias giliausias ežeras pasaulyje! Po Baikalo ir šalia esančios Tanganikos. Bunyoni ežero gylis svyruoja nuo 400 iki 900 metrų. Jame nerasime krokodilų, begemotų ar net visame regione gėlame vandenyje besiveisiančios bilhazios parazito, kuris žmogui sukelia sunkią ligą. Todėl Bunyonyje galėsime išsimaudyti gėlame vandenyje, Ugandos kalnų apsuptyje. Ne taip toli nuo Bunyoni ežero yra Ugandos-Ruandos pasienis. Pasiliksime laiko sienos kirtimo procedūroms. Vakare jau būsime 1000 žalių kalvų valstybėlėje - Ruandoje.

9 diena. Nacionalinis Vulkanų parkas - Kivu ežeras

Ruanda - nedidukė Afrikos valstybė tik prieš tris dešimtmečius išgyvenusi sukrenčiantį genocidą, o dabar siekianti tapti vidutinių pajamų valstybe. Ruandos valdžia pastaraisiais metais ypač orientuojasi į prabgangaus turizmo vystymą, gorilų saugojimą, savanų ir gyvūnijos parkų atkūrimą. Nacionalinis Vulkanų parkas - tai išskirtinis ugnikalnių kraštovaizdžio ir gorilų parkas, kuriame praleisime visą dieną. Čia žygiuosime ir tyrinėsime viena žymiausių pasaulio parkų, kur ir prasidėjo gorilų saugojimo iniciatyvos. Tiesa, gorilas jau būsime matę Ugandoje, todėl šiame parke žygiuosime populiariais takais, su gidais stebėsime primatus, lavos urvus ir prisiliesime prie paslaptingų Kongo Demokratinės respublikos (KDR) džiunglių pakraščio. Vakare kelionė link Kivu ežero.

10 diena. Kivu ežeras

Rami diena prie dar vieno įdomaus Rytų Afrikos ežero skiriančio Ruandą nuo KDR. Tik prieš 15 tūkst. metų susiformavęs vulkaninės kilmės ežeras su 250 salų, šiais laikais tapo tikru Ruandos kurortu. Čia auginama geriausia Ruandos kava, pačiame ežere žvejai tradiciniu būdu gaudo mažas gėlavandenes žuveles. Mes taip pat ragausime Ruandos ežero žuvelių, o vakare pasižiūrėsime kaip žvejai išplaukia jų gaudyti.  Tiesa, kartą metuose Ruandos valdžia uždraudžia žvejybą ežere visam mėnesiui, kad išsaugotų žuvelių išteklius.  

11 diena. Kivu ežeras.

Pailsėję po žygių, vėl trauksime į dar vieną nuotykį. Pradžioje plauksime laivu, o po to žygiuosime link kavos perdirbimo stoties. Eisime žymiuoju Kongo-Nilo žygiu taku, kuris driekiasi Kivu ežero pakrantėmis. Čia atsivers bananų ir kavos plantacijos, ežero panoramos su KDR kalnais kitame krante, keisis jaukūs, tačiau skurdūs kaimeliai. Vakare po ilgos žygių dienos pasieksime savo svečių namus, kur valgysime sambazos žuveles, gurkštelsime gaivių gėrimų, grožėsimės vakaru ir ilsėsimės po vieno ilgesnių žygių per kelionę (15-20 km).

12 diena. Kivu ežeras-Kigalis

Šią dieną toliau tyrinėsime Kivu ežero pakrantę. Keliausime į kavos plantacijas ir fabriką. Ragausime vietoje augintos ir skrudintos kavos. Toliau valtimi keliausime per Kivu ežero salas, išlipsime už dešimčių kilomentrų esančiame Kybujos miestuke. Nors visi atstumai Ruandoje nedideli, tačiau raitytais kalnų keliukais nukakti iš vienos vietos į kitą taip pat užtrunka nemažai laiko. Besigrožėdami žaliais Ruandos kraštovaizdžiais vakare atkeliausime link Kigalio, Ruandos sostinės. 

13 diena. Kigalis (diena su vietos žmonėmis)

Nuo ankstyvo ryto Kigalyje lankysime genocido muziejų, kuris yra vienas geriausiai iliustruojančių genocido žiaurumus visame pasaulyje ir ypač Rytų Afrikoje. Nors tai dalis šalies istorijos ir šiame muziejuje verta praleisti kelias valandas, tačiau nenorintys gilintis į žiaurią Ruandos istoriją tikrai atras sostinėje alternatyvių veiklų. Per pietus turėsime net kelis variantus, kur nukeliauti - nuo vietos organizacijų, paprastų žmonių namų iki muziejų, turgų ir gamtos saugojimo kampelių. Jei bus laiko - užsuksime į mokyklą, bažnyčią bei kitas įprastas miesto vietas. Pasistengsime, kad visi atrastų savo nuotykį ir Ruandą pajaustų su visa jos žiauria istorija ir viltinga dabartimi! Nakvynė Kigalyje. 

14 diena. Kigalis

Paskutiniai suvenyrai, apsipirkimai, muziejai, o vakare keliausime į restoraną visos kelionės aptarimui ir šventinei vakarienei. Puiki proga suplanuoti ir naujus nuotykius.

15 diena. Skrydis namo

Priklausomai nuo skrydžio laiko (dažniausiai anksti ryte) keliaujame į Kigalio tarptautinį oro uostą. 

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Kelionių vadovas Mykolas Vadišis

 • Transportas ir patyręs vietos safari vairuotojas

 • Gorilų ir šimpanzių žygių bilietai (apie 1000 EUR/žmogui)

 • Viešbučiai, svečių namai ir lodžijos gamtoje

 • Dalinis matinimas (pusryčiai, kai kur ir pietūs bei vakarienės)

 • Vietos gidai ir kultūrinė programa šeimose Ugnadoje ir Ruandoje

 • Kitų gamtos parkų bilietai

 • Į programą įrašyti nuotykiai


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Europa - Entebė - Europa (tarp 700-900 EUR)

 • Asmeninis kelionių draudimas

 • Ugandos-Ruandos viza (apie 100 EUR)

 • Papildomas maistas kelionėje (100-200 EUR/žmogui)

 • Papildomos pramogos paskutinę dieną Kigalyje

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms

 • Arbatpinigiai.

 • COVID-19 PGR testai (jei reikėtų).

 • Papildomos atostogos Dianyje (Kenijoje) arba Zanzibare (Tanzanijoje) - kaina priklausomai nuo viešbučio tipo, trukmės, pramogų ir kitų poreikių


SVARBU:


 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai)

 • Keliaujant tarp kelių Rytų Afrikos valstybių reikia turėti geltono drugio skiepą ir geltonąjį pasą

 • Kelionėje reikės Rytų Afrikos vizos, kurią pasidarysite internetu

 • Ugandoje ir Ruandoje saulė teka 6 ryto, leidžiasi apie 7 vakaro - todėl stengsimės prisitaikyti prie šio ritmo.

 • Kelionėje pakeisime daugybę skirtingų aplinkų, todėl ir nakvynės vietos skirsis - nuo svečių namų iki safari lodžijų, nuo viešbutukų iki kotedžų.

 • Uganda - lietingas kraštas. Aukščiau kalnuose gali būti ir vėsesnio klimato, o lipant pas gorilas ir sekant šimpanzes labai dažnai lyja lietus. Todėl reikia pasiruošti: neperšlampantys žygio batai, lietpalčiai, žygio lazdos, striukelė ir kiti drabužiai pasikeitimui sušlapus - labai reikalingi. Ruandoje labai panašiai. 

 • Ugandoje ir Ruandoje pagrindiniuose miestuose ir regionų centruose tikrai gausite kvalifikuotą medicininę pagalbą, tačiau į kelionę reikia pasiruošti būtiniausių vaistų vaistinėlę.

 • Skredant į Ugandą ir Ruandą ir ypač keliaujant tarp dviejų Rytų Afrikos valstybių - būtinas Geltono drugio skiepų sertifikatas. Taip pat reikia turėti COVIDO skiepų sertifikatą arba neigiamus testo rezultatus. Kitų privalomų skiepų nėra, tačiau dėl maliarijos ir kitų ligų prevencijos prieš keliaujant būtina pasikonsultuoti su savo šeimos ar specializuotų infeskcinių ligų gydytoju.

 • Būtina turėti sveikatos draudimą, jei jį suteikia bankas per kreditinę kortelę - dar kartą pasitikrinkite draudimo sąlygas.

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą arba atidėsime kelionę.


POILSIS KENIJOS ARBA TANZANIJOS PAKRANTĖJE (UŽ PAPILDOMĄ KAINĄ - DERINTI IŠ ANKSTO)


15-20 dienos. Skrydis į Dianį, Zanzibarą ar kitą artimiausią Rytų Afrikos kurortą

Norintys saulėtų atostogų po 14-15 dienų turo Ugandoje ir Ruandoje, galės pasirinkti tropines atostogas prie Indijos vandenyno. Kenijos paplūdimiai - tarsi paprastesnė, bet neprastesnė, Zanzibaro versija - su žydru vandeniu, 5* viešbučiais ar paprastais nameliais ant vandenyno kranto. Tanzanijos kurorte Zanzibare daugiau autentikos, Stountaunas - islamiška salos sostinė, daugiau kurortų pasirinkimo ir fantastiškos nardymo pramogos, kaitavimo vietos ir mokyklos, ekskursijos po salą, prieskonių turgus ir t.t. 

Kenijoje pagrindinis kurortas - Dianis (Ukundos oro uostas), čia taip pat driekiasi 8 km balto smėlio pakrantė, yra daug poilsiavimo pasirinkimų, nauji restoranai, nardytojus džiugina koralų parkai ir jėgos aitvarams tinkamos vietos. Kenijoje turime daugiau galimybių pasiūlyti patikimas ir patikrintas atostogų vietas bei partnerius. 

Mykolas Vadišis
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Organizuojant keliones - stengiuosi ieškoti balanso tarp puikaus nuotykio ir komforto, išskirtinių veiklų ir turistinių vietų, kurias visi norime išvysti.
​Mano raktu į kelionių organizavimą tapo Kenija. Į ją nuvykęs dar 2010 metais pamilau šią šalį dėl jos įvairovės. Dabar ir organizuoju, vedu turus tik ten, kur pačiam gera grįžti ir nuotykiauti.
Po Kenijos Uganda ir Ruanda atsirado kelionių žemėlapyje natūraliai. Tai didžiųjų primatų gyvenamos vietos, šalys išgyvenusios ir atsigaunančios po didelių XX a. tragedijų. Tai puiki įžanga į rimtą Afrikos tyrinėjimą.

Mykolas Vadišis

Žurnalistas, kelionių vadovas, EXPLORWAY įkūrėjas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KODĖL KELIONĖ Į UGANDĄ IR RUANDĄ TOKIA BRANGI?

Dviejų savaičių kelionė per Ruandą ir Ugandą - tikrai viena brangiausių ne tik Afrikos, bet ir daugelio egzotinių kraštų kontekste. Taip yra dėl to, kad didelę dalį kelionės kainos sudaro gorilų ir šimpanzių stebėjimo bilietai. Kalnų gorilų visame pasaulyje likę tik šiek tiek daugiau nei 1000, todėl už šią išskirtinę patirtį tenka sumokėti šimtus eurų. Pridėkime šimpanzių stebėjimo žygį ir bendrai vien tik šiems žygiams Ugandoje gaunasi apie 1000 EUR žmogui (Ruandoje kainuotų dar brangiau - virš 2000 EUR žmogui!). Tai ir užkelia visos kelionės kainą. Vis dėlto, susidūrimas akis į akį su laukine gorila yra viena iš neįkainojamų patirčių, kuri įstrigs atmintyje ilgam.

Nors pragyvenimo lygis Ugandoje ir Ruandoje žemas, tačiau dėl tos pačios priežasties gerų svečių namų, viešbučių ir gamtos namelių šalyse nėra daug. Maža pasiūla - didelės apgyvendinimo ir kitų paslaugų kainos. O Ruanda iš viso nusprendė orientuotis į prabangų turizmą - čia gorilų stebėti atkeliauja didžioji dalis pasaulio įžymybių.

AR GALIMA UGANDOJE IR RUANDOJE KELIAUTI PAČIAM?

Antraip nei Tanzanija ar Kenija, Uganda kolonijiniais laikais buvusi provincijos pakraščiu, vėliau sukrėsta daugybės žiaurių karų ir diktatūrų, šiais laikais tik stojasi ant kojų ir mokosi gyventi iš naujo. Todėl be pagalbos Ugandoje nėra lengva keliauti - keliai ne visur pravažiuojami, policininkai vis dar kabinėjasi ir prašo kyšių iš baltųjų turistų, o vietos žmonės tikisi pasipelnyti iš pinigingų keliautojų. Visas aptarnavimas ir paslaugos yra be galo lėtos, todėl net įsigyti SIM kortelę ar nukeliauti iš vieno šalies krašto į kitą gali užtrukti amžinybę. Ne paskutinėje vietoje ligos, nusikalstamumas ar net tie patys laukiniai gyvūnai, kurie daug kur ganosi už laukinių parkų ribų. Tad, jei planuojate kelionę į Ugandą, būtinai paieškokite pagalbos ir žmonių, kurie Ugandoje dirba turizmo srityje. EXPLORWAY - tai vieta, kur taip pat galite teirautis patarimų ar užsisakyti kelionę į Ugandą.

Ruanda sąliginai turėjo dar daugiau sukrėtimų nei Ugandą - vieną žiauriausių pastarųjų šimtmečių genocidų. Per 100 dienų buvo išžudyta daugiau nei 800,000 žmonių. Ši baisi tautos tragedija šalį slegia iki šiol, vis dėlto Ruanda vadinama viena saugiausių šalių Afrikoje ir net pasaulyje. Žmonės Ruandoje gali kartais pasirodyti liūdni ar tylūs, tačiau geranoriškai nusiteikę turistų atžvilgiu ir dėkingi už kievieną gražią, naują dieną. 

KĄ PASIIMTI KELIAUJANT Į UGANDĄ IR RUANDĄ?

Uganda - žalia džiunglių valstybė ties pusiauju. Todėl čia nuolat iškrenta lietaus, vietomis tvyro karštis, kalnuose, kur gyvena gorilos, gali būti pakankamai vėsu. Didelei daliai Ugandos verta pasiruošti taip pat kaip ir bet kokiai egzotinei kelionei - patogūs drabužiai, apsauga nuo lietaus, apsauga nuo saulės. Vis dėlto, žygio metu pas gorilas ir šimpanzes gali tikrai tekti bristi per šlapias ir lietingas džiungles, todėl geri žygio batai, neperšlapantys drabužiai, pakeitimas sušlapus, šiltesnis megztinis vakare po žygių, žygio lazdos - būtini atributai. Verta turėti gerą fotoaparatą su pritraukiančiu objektyvu - ne tik gyvūnams, tačiau ir šimtams rūšių paukščių. Bendraujant su vietos žmonėmis ir kaimo vaikais - visada verta turėti saldumynų, vieną kitą praktinį daiktą mokyklai, vis dėlto labiausiai kaip ir visur pasaulyje Ugandos žmonėms pravers papildomas euras ar doleris (tik vietos valiuta - Ugandos šilingais). Būtina turėti vaistinėlę su būtiniausiais vaistais.

Ruanda labai sparčiai besivystanti šalis, todėl bent jau Kigalyje atrasite visus patogumus, parduotuves ir daugiau civilizacijos nei daugelyje Ugandos kampelių. Todėl viskas, ką pasiruošite Ugandai, tiks ir jos mažajai kaimynei. 

KOKIOS LIGOS GRĘSIA UGANDOJE IR RUANDOJE BEI KAIP NUO JŲ SAUGOTIS?

Keliaujant šioje Afrikos dalyje yra tikimybė užsikrėsti maliarija. Vis dėlto aukščiau kalnuose, kur gyvena gorilos, maliarijos tikimybė mažesnė. Ar gerti vaistus profilaktiškai - verta pasitarti su išmanančiu gydytoju. Keliaujant į Ugandą ir Ruandą iš Europos - nereikalingas geltono drugio pasas, tačiau keliaujant tarp šių dviejųAfrikos valstybių REIKIA turėti geltono drugio skiepą ir geltonąjį pasą. Kiti skiepai nėra privalomi, tačiau verta turėti hepatito A+B ir kitus egzotiškų kraštų ligų skiepus. Vaistinėlėje verta turėti vaistų nuo skausmo, pilvo problemų, peršalimo, taip pat žaizdų dezinfekavimo priemonių. Nepamirškite specifinių, jums reikiamų vaistų - Ugandoje ir Ruandoje gali būti sunkiau jų gauti.

KADA GERIAUSIA KELIAUTI Į UGANDĄ IR RUANDĄ?

Geriausias metų laikas keliauti į Ugandą ir Ruandą - mūsiškės žiemos ir vasaros. Nors tropinėje Ugandoje nuolat galima tikėtis didesnio ar mažesnio lietaus, tačiau būtent nuo gruodžio iki vasario ir nuo birželio iki rugpjūčio tikimybė, kad lietus per daug netrukdys stebėti gyvūnus yra didesnė. Antra vertus, gerai pasiruošus ir nebijant lietaus, ypač rudens sezonas, gali būti labai malonus kelionėms į džiungles. Ruanda labai panašiai - bet kokiu atveju, tai žalias ir visus metus lietingas kraštas.

POLITINĖ SITUACIJA IR SAUGUMAS UGANDOJE IR RUANDOJE

Uganda ilgus dešimtmečius kentėjo nuo karų ir diktatorių. Galiausiai stabilumo laikotarpis įsivyravo valdant dabartiniam prezidentui Yoweriui Museveniui. Nors nepasitenkinimo jo ilgu valdymu, opozicijos žlugdymu ir ne taip sparčiai kaip tikimasi kylančiu žmonių gerovės lygiu yra daug, tačiau kol kas Ugandai pavyksta užtikrinti taip sunkiai užsitarnautą stabilumą. Daugiau neramumų ir karinių susirėmimų galima tikėtis šalies Šiaurėje, netoli Pietų Sudano sienos, tačiau ten kol kas neveda daug turistinių kelių.

Kaip ir visur Afrikoje, o ypač didmiesčiuose, tokiuose kaip Kampala verta atsiminti pagrindinę keliautojo taisyklę - būti budriam, prižiūrėti savo daiktus, klausyti vietos gyventojų, kurie pataria, kur geriau neiti, ar ko geriau nedaryti. Nors Ugandos žmonės labai draugiški, tačiau atskirtis šalyje labai didelė, o tai sukuria kriminalines problemas. Klausykite savo kelionių vadovų, vairuotojų, kitų žinančių žmonių patarimų ir viskas Ugandos nuotykyje bus gerai.

O Ruanda vis dar besigydanti genocido žaizdas kol kas yra alergiška bet kokiam smurtui, todėl šalyje saugu. Nors Ruandos prezidentas Paulas Kagame padarė daug gero šiai šaliai, tačiau jo ilgas valdymas darosi dviprasmiškas. Tai daugelio Afrikos valstybių simptomas. Vis dėlto, Ruandoje paprastam keliautojui vietos politinės aktualijos jaučiasi mažai.

KOKIUS GYVŪNUS GALIMA PAMATYTI UGANDOJE IR RUANDOJE?

Be gorilų ir šimpanzių Ugandoje dar galima pamatyti daugelį savanos gyvūnų. Tai ir medžiuose laipiojantys liūtai, leopardai, kaimenės dramblių, begemotai, buivolai, antilopės (kobas - nacionalinė antilopė panaši į impalą). Atskiruose parkuose žirglioja žirafos ir risnoja zebrai, griežtai rezervate saugomi ir veisiami nykstantys raganosiai. Vis dėlto, Uganda nėra tokia turtinga gyvūnijos kaip kaimyninės Kenija ar Tanzanija. Nacionaliniai parkai čia tik dabar atsikuria ir po truputi gausina laukinių žvėrių populiacijas. Todėl keliaudami į Ugandą neužkelkite lūkesčių pamatyti viską - pasilikite dalį gyvūnų rūšių ir kitoms Afrikos šalims. Be žinduolių Ugandoje gausu paukščių. Vienas gražiausių - Ugandos nacionalinis paukštis karūnuotoji gervė, o vienas rečiausių ir išskirtiniausių - klumpiasnapis gandras, kurį galima aptikti daugelyje Ugandos šlapynių. Uganda garsi savo vandens baseinais, Nilo ištakomis ir plačiomis upėmis aplink kurias verda pilnas gyvybės pasaulis.

Ruanda taip pat tapo gyvosios gamtos saugojimo centru ir pavyzdžiu kitoms valstybėms. Todėl Akageros parke galima išvysti net iš Kenijos ar Tanzanijos atvežtų ir iš naujo gamtoje įveistų raganosių. Vis dėlto, Ruandoje daugiau nersime į žygių ir džiunglių pasaulį.

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS


Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page