top of page

ŽVEJYBA ISLANDIJOS EŽERUOSE - UPĖTAKIAI ISLANDIJOS KALNŲ FONE

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

7-8 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2025 gegužė

KAINA

1590 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Vidutinis

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

7 d. žvejybos nuotykis Islandijos ežeruose - upėtakiai ir arktiniai šalviai gražiausiose Islandijos vietose

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

ŽVEJYBA ISLANDIJOS EŽERUOSE - UPĖTAKIAI ISLANDIJOS KALNŲ FONE
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Tai nuotykis ir patyrusiems, ir pradedantiems žvejams, šeimoms ir tėvams su vaikais bei pavieniams žvejams/ėms, draugų kompanijoms ar mėgstančioms aktyvius nuotykius poroms. Žvejyba vyks spiningais arba muselinėmis meškerėmis, kurios Islandijoje net populiaresnės. Verta turėti bridkelnes, tačiau puikiai išsversite ir be jų. Neturintys savo įrangos, galės ją išsinuomoti Reikjavike. 

Islandija žymi savo lašišinėmis žuvimis - jų gaudyti atkeliauja daugelis pasaulio garsenybių, tačiau lašišų žūklė Islandijoje labai brangi. EXPLORWAY siūlo išeitį - pamatyti Islandiją nuo ežerų pakrančių gaudant arktinius šalvius ir upėtakius. Mes pasirūpiname leidimais, transportu, vaizdingu ir žuvingų ežerų maršrutu, nakvynėmis, patarimais, kaip pagauti islandišką žuvį, kitomis pramogomis ir istorijomis apie pačią Islandiją. Žvejodami apvažiuosime iki 10 skirtingų vakarų Islandijos ežerų, pamatysime Auksinio rato grožybes, ragausime žuvies patiekalus, lepinsimės karštomis versmėmis, esant galimybei stovyklausime laukinėje gamtoje. 

Norintys kelionėje papildomos druskos (tinkamu sezono metu) galės už papildomą kainą pasirinkti upinę lašišų ar jūrinę žvejybą, kitas pramogas. 

1 diena. Skrydis-Reikjavikas

Atskrendame į Keblaviko oro uostą vakare - pirma pažintis su Reikjaviko miestu. Įrangos pasitikrinimas ar nuomojimasis, žvejybos leidimų atsiėmimas, susitikimas su vietos žvejais. Jei lėktuvas oro uoste leidžiasi anksčiau priešpiet, galime suorganizuoti pirmą išvyką prie Reikjaviko ežero, kuriame gausu upėtakių ir net iš jūros užklystančių žuvų.

2 diena. Reikjavikas - Meðalfellsvatn ežeras - Snaefelsnes pusiasalis

Islandija - kaprizingų orų šalis. Todėl, nors yra suplanuotas maršrutas, šiek tiek kelionę derinsime ir pagal orus. Reikjavikas bus tarsi kryžkelė, iš kurios rinksimės vieną ar kitą kryptį. Vis dėlto, pirmai rimtesnei žvejybai keliausime į Meðalfellsvatn ežeriuką. Jame gausu upėtakių ir arktinių šalvių. Nors žuvys čia ne pačios didžiausios, tačiau tai bus proga pagauti savo pirmus laimikius, išsibandyti masalus ir įrangą. Pavalgę pietus Borganes miestuke, vakarop pasieksime Snaefelsnes pusiasalį. Čia mūsų lauks Miniatiūrinė Islandijos versija - su juodų uolų pakrantėmis, ruoniais palūdimiuose, kalnais, ledynais, lavos laukais ir karštomis versmėmis. Čia atrasime ir kelis žuvingus, skaidrius pusiasalio ežerus. Nakvynė Snaefelsnes pusiasalyje.

3 diena. Snaefelsnes pusiasalis

Visa diena Snaefelsnes pusiasalyje. Nuo ankstyvo ryto išbandysime kalnų dauboje gulintį ir krioklių bei ledynų maitinamą Hraunsfjarðarvatn ežerą. Pietums keliausime į netoli esančius žvejų pakrantės miestelius, esant norui (ar prastesniam orui) - aplankysime Pūdyto ryklio muziejų. Sužinosime, kaip iš vienos ypatingiausių pasaulio žuvų gaminamas šis įdomus islandų delikatesas primenantis jūros lašinius. Vakarinė žvejyba dar viename Snaefelsnes pusiasalio ežere ir nakvynė pakeliui link šiauriausio kelionės taško.

4 diena. Hop ežeras

Šiame ture atrinkome tuos ežerus, kurie ne tik patogiai išdėlioti maršrute ar pasižymi geriausiais laimikiais, tačiau yra įdomūs ir savo struktūra. Hop ežeras Islandijos šiaurėje - tarsi mažos marios, per upės kanalą susijungiančios su jūra. Tai užtikrina, kad žuvies čia bus visada ir didelės. Be to Hop ežeras - 5-tas didžiausias ežeras Islandijoje, žymus savo jūriniais paukščiais ir aplinkinių pakrančių grožiu. Visą dieną skirsime žvejybai Hop ežere, esant norui, patikrinsime netoliese esančius kitus ežeriukus, taip pat pilnus žuvies. Sutemus grįšime arčiau Reikjaviko ir žymiojo Islandijos Auksinio rato.

5 diena. Thingvelir nacionalinis parkas ir Auksinis ratas

Thingvelir nacionalinis parkas - tai Islandijos žymiojo Auksinio rato vienas iš objektų. Čia rasime ne tik istorinę vietą, kur dar prieš 1000 metų rinkosi pirmasis Islandijos parlamentas, tačiau ir didelį žuvingą ežerą gražių kalnų fone. Be to, šiame parke geriausiai išryškėja dvi atsiskiriančios Žemės tektoninės plokštės - Amerikos ir Euroazijos. Skaidriame ežero vandenyje už papildomą kainą galima užsisakyti nardymo turą tarp dviejų tektoninių plokščių (matomumas iki 100 m). Tačiau pagrindinis akcentas ir čia bus žvejyba. Thingvelir ežeras - labai skaidrus, gilus ir didelis. Čia yra galimybė pagauti didžiausius upėtakius ir arktinius šalvius (3 kg ir didesni). Vis dėlto, ežeras kaprizingas, dažnai reikia su bridkelnėmis paeiti nuo kranto gilyn, dažnas čia naudoja ne spiningą, o muselines meškeres. Dar labai svarbu ir oro sąlygos, kurios Islandijoje dažnai neprognozuojamos. Antra vertus, šalia žvejybos Auksinis ratas nustebins jus geizerių parku ir vienu didžiausiu Europoje Gullfoss kriokliu. Po šios dienos ne tik būsite pažvejoję Islandijos širdyje, tačiau ir pamatę dalį įspūdingiausių turistinių objektų. Nenorintys turistauti, galės tęsti žvejybą prie ežero, kol kiti apžiūrės Auksinį ratą. Nakvynė netoli Selfoso miestuko.

6 diena. Selfosas ir aplinkiniai ežerai

Selfosas - įdomus miestukas apsuptas kalnų, didelių upių, krioklių, karštų versmių, jūros ir ežerų. Tai kryžkelė tarp pietų Islandijos grožybių ir Reikjaviko. Čia aplinkui išbandysime dar vieną kitą ežerą, o vėliau žygiuosime link natūralių karštųjų versmių, kur bus proga susišildyti po savaitės nuotykių Islandijos laukinėje gamtoje. Nakvynei grįžtame į Reikjaviką. 

7 diena. Reikjavikas (laisva programa)

Šią dieną jau būsite Islandijos ežerų ekspertai, žinantys savo mėgstamiausią ar laimingiausią ežerą, todėl šią dieną paliksime laisvesnę. Tie, kas norės toliau žvejoti - galės pasirinkti iš keleto puikių ežerų aplink Reikjaviką. Tie, kas planuos papildomas žvejybas upėse ar jūroje, galės užsisakyti dienos turus. O pavargusieji nuo žvejybos galės tiesiog tyrinėti Reikjaviką, mėgautis karštomis versmėmis ir kultūriniu Reikjaviko gyvenimu. Vakare - žvejybos kelionės aptarimas ir vakarienė viename iš Islandijos restoranų, o jei geras oras, tai ir puikaus islandiško maisto piknikas miesto parke. 

8 diena. Reikjavikas - Skrydis

Tai skrydžio diena. Jei turėsite laiko iki skrydžio, dar galėsite pasibūti Islandijos sostinėje, paieškoti suvenyrų, pasidaryti ekskursiją po jaukią Šiauriausią pasaulio sostinę (ar net gi dar kartą užmesti meškerę). Mūsų rekomendacijos jums padės pažinti miestą islando akimis. Pavežėjimas iki oro uosto ir skrydis namo.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Kelionės/žvejybos vadovas

 • Transportas

 • Viešbučiai, svečių namai ir kempingai gamtoje

 • Dalinis matinimas (7 pusryčiai, 1 pietūs, 1 vakarienė)

 • Susitikimai su vietos žmonėmis

 • Žvejybos leidimai

 • Karštų versmių baseinai Reikjavike

 • Ekskursijos į turistinius objektus


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Lietuva - Islandija - Lietuva (tarp 200-400 EUR)

 • Žvejybinė įranga (atsivežti savo arba nuoma apie 200 EUR savaitei)

 • Bridkelnės (atsivežti savo arba nuoma apie 100-200 EUR savaitei)

 • Sportinis bagažas žvejybos įrangos skraidinimui

 • Asmeninis kelionių (sveikatos) draudimas 

 • Papildomas maistas kelionėje (iki 30 EUR dienai žmogui restoranai ir piknikai prie ežerų), gėrimai

 • Papildomos pramogos Islandijoje (jūrinė žvejyba, lašišų žvejyba (apie 600-800 EUR), nardymas Silfroje (apie 120 EUR), banginių stebėjimas, jodinėjimas žirgais, Mėlynoji lagūna).


SVARBU:


 • Grupė susidaro nuo 4 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai).

 • Pasiliekame teisę koreguoti kelionės maršrutą ir planą pagal vietoje iškylančias netikėtas situacijas, orų prognozes.

 • Esant force majore situacijai gali keistis kelionės vadovas arba kelionės data.

 • Žvejybinėje kelionėje visas akcentas bus į žvejybą, buvimą gamtoje, prie skirtingų Islandijos ežerų. Priklausomai nuo grupės dydžio rinksimės nakvynes, kurios bus nuo viešbučio Reikjavike iki svečių namų ar patogaus kempingo Islandijos gamtos prieglobstyje. 

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (300 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, tačiau aplinkybės susiklostė, kad vis tiek esate viena/s kambaryje, priemoka nereikalinga.

 • Nakvynės vietose bus pusryčiai, taip pat kelionės pradžios pietūs ir atsisveikinimo vakarienė bus įskaičiuota į turo kainą. Kitą maistą pirksime kartu, kelionės vadovas ir grupė pasiruoš piknikus žvejybos metu, pakeliui rekomenduosime geras ir nebrangias (islandškais standartais) vietas pavalgyti vakarienes, žinoma, gaminsime vakarienes ir iš savo laimikių.

 • Islandijoje visais metų laikais, o ypač pavasarį ir rudenį orai nenuspėjami. Būtina turėti gerą avalynę, neperšlampančius ir neperpučiamus drabužius, paritaikytus žvejyboms žemoje temperatūroje, per lijundrą ar prie stipraus vėjo. 

 • Žvejybinėje kelionėje rekomenduojame turėti būtiniausių vaistų vaistynėlę, nuskausminamųjų, pleistrų ir bintų, vaistų nuo peršalimo. 

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą, kelionių vadovo pakeitimą arba atidėsime kelionę.

Mykolas Vadišis
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Organizuojant keliones - stengiuosi ieškoti balanso tarp puikaus nuotykio ir komforto, išskirtinių veiklų ir turistinių vietų, kurias visi norime išvysti.
Mano raktu į kelionių organizavimą tapo Kenija. Į ją nuvykęs dar 2010 metais pamilau šią šalį dėl jos įvairovės. Tai tropikai, dykumos, savanos, kalnai, džiunglės, Indijos vandenynas ar net Baltijos šalis primenantys javų laukai. Tokioje įvairioje aplinkoje gyvena dar įvairesni žmonės, o liūtai ir žirafos tampa tarsi vyšnia ant torto bet kuriam keliautojui.

Mykolas Vadišis

žurnalistas, kelionių vadovas, EXPLORWAY įkūrėjas

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KĄ PASIIMTI?

Islandijoje upėtakius ir arktinius šalvius ežeruose gaudysime spiningais ir muselinėmis meškerėmis. Vis dėlto dalyje ežerų žuvis galima gaudyti ir tradiciniu būdu - plūdine meškere. Tai gali būti išeitis kartu keliaujantiems vaikams ar tik pradedantiems žvejams. Dėl tinkamiausių masalų spiningui konsultuosimės atskirai prieš prasidedant kelionei. Tinka ir kelioniniai sudedami spiningai bei muselinės meškerės, kurie telpa į rankinį ar paprastą bagažą. Tačiau skrydžio metu geriausia turėti sportinio bagažo vienetą, kuriame tilps jūsų asmeninės meškerės, masalai ar kiti svarbūs žvejybos įrankiai (tik nepamirškite solidaus dėklo, kad kelionės metu meškerės nesulūžtų). 

Jei vis dėlto, planuojate keliauti tuščiomis, visą įrangą ir meškeres galėsite išsinuomoti jau atvykę į Islandiją. Bridkelnės - dar vienas patogus ir reikalingas žvejybos atributas. Vis dėlto ir be jo, tik su patogia apranga ir apavu, tikrai puikiai pažvejosite - daugelis Islandijos ežerų pakrančių lengvai prienamos, lygios, o upėtakiai ypač pavasarį dažniausiai ir mėgsta seklesnes vietas. Bridkelnes, taip pat bus galima išsinuomoti pačioje Islandijoje. 

AR GALIMA ŽVEJOTI ISLANDIJOJE INDIVIDUALIAI?

Taip. Islandija draugiška žvejams šalis. Ypač ežerų ledimas yra pakankamai patogus ir suteikia gerą vertę už prienamą kainą. Lašišų ir bendrai upinė žūklė Islandijoje daug labiau reglamentuota, daug brangesnė ir komplikuotesnė, todėl čia tikrai reikia profesionalų pagalbos. Antra vertus, EXPLORWAY stengiasi šį upėtakių ir arktinių šalvių žvejybos nuotykį, kaip ir kiekvieną išvyką subalansuoti, kad šalia savo mėgstamos veiklos dar ir pažintumėte kraštą. Pažadame, kad kelionėje turėsite galimybę ne tik ištraukti žuvį, pažygiuoti islandiškoje gamtoje, bet ir pamatysite bei pajausite didelę dalį Islandijos gyvenimo bei gamtos grožybių.

KADA GERIAUSIA KELIAUTI ŽVEJOTI Į ISLANDIJĄ?

Islandijoje žvejybos sezonas prasideda maždaug nuo balandžio 1 d. ir baigiasi ties rugsėjo pabaiga. Kai kuriuose ir upėse teoriškai galima žvejoti visus metus, tačiau oro sąlygos didžiąją dalį metų atbaido net ir labiausiai motyvuotus žvejus. Mes renkamės vėlyvą pavasarį, kai Islandijoje oras po truputi gerėja, upėtakiai aktyvūs, gamta net ir tolimoje šiaurėje bunda, turistų vis dar mažiau nei liepą ar rugpjūtį. Šiais vasaros mėnesiais rekomenduojame daugeliui keliautojų aplenkti Islandiją, nes viską ir visur užvaldo visagalis turizmas, nors vidurvasarį prasideda ir tikroji lašišų žūklė.

AR GALIMA KELIAUTI Į KELIONĘ JEI NEŽVEJOJI?

Atskirai rinktis šią kelionę nežvejojantiems nuotykiautojams tikrai nepatariame. Nebent esate užsidegę išmokti žvejoti ir mėgstate viską, kas susiję su žvejybą, ežerais, upėtakiais. Antra vertus, jei vienas iš poros ar kelių narių kompanijos mažiau žvejoja ir svarsto, ar jungtis prie kelionės - mes tikrai galime rekomenduoti šį turą. Per visą savaitę judėsime iš vienos vietos į kitą, pamatysime gražiausias vakarų Islandijos vietas, o kol vieni komandos nariai žvejos, kiti galės tyrinėti gamtą, užsisakyti papildomus turus ar veiklas nesusijusias su žvejyba. Galiausiai, kelionės pabaigoje visi kartu vakarieniaudami galėsime palyginti, kas sužvejojo daugiau įspūdžių!

PRAKTINIAI DALYKAI?

Priklausomai nuo grupės dydžio kelionė vyks mažesniu ar didesniu automobiliu. Sudarysime sąlygas išsinuomoti įrangą, jei negalėsite ar nenorėsite vežtis savo žvejybinių reikmenų. Nakvosime viešbučiuose ir svečių namuose. Kelionėje verta turėti žibintuvėlį, peiliuką, vaistinėlę, šiltus patogius, neperšlampančius drabužius. Kelionių sveikatos draudimas taip pat būtinas, nors pats kelionės intensyvumas nebus labai aukštas. Praleisime daug gryno laiko atvirame ore, o Islandijos orai gali būti ypač nemalonūs, tačiau nežygiuosime toli į kalnus ar nesirinksime kitų rizikingų veiklų. 

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page