top of page

(IŠPARDUOTA) ŽYGIS ITALIJOJE VIENA GRAŽIAUSIŲ PAKRANČIŲ PASAULYJE - PENKIOSE ŽEMĖSE

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

8 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2024 (Klausti atskirai)

KAINA

1500 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Intensyvus

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

8 d. kelionė ir žygis viena gražiausių pasaulio pakrančių - Penkių Žemių regione Italijoje

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

(IŠPARDUOTA) ŽYGIS ITALIJOJE VIENA GRAŽIAUSIŲ PAKRANČIŲ PASAULYJE - PENKIOSE ŽEMĖSE
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Ryškiaspalviai pasteliniai žvejų miesteliai, pastatyti tiesiai ant uolėtų krantų virš banguojančios jūros. Statūs kalvų šlaitai su vertikaliomis terasomis, ant kurių auginami vynuogynai ir alyvmedžiai. Viduržemio regiono laukinių gėlių kilimai ir turkio spalvos įlankėlės. Visa tai - elegantiška Šiaurės Vakarų Italijos Ligūrijos pakrantė su savo garsiuoju nacionaliniu parku „Cinque Terre“ (vert. Penkios Žemės), UNESCO saugomu paveldu, pasakojanti jau tūkstantmetį trunkančią harmoningą žmogaus ir gamtos sąveikos istoriją. Šis maršrutas „National Geographic“ išrinktas vienu gražiausių Europoje bei įtrauktas į TOP 20 gražiausių žygių takų pasaulyje!

Takus ir nakvynes parinkome toliau nuo turistų srautų, kad galėtumėte patirti šio nuostabaus regiono tikrąją, autentišką dvasią. Kviečiame žygiuoti čia ankstyvą pavasarį, kuomet visa pakrantė sužydi ir pakvimpa pavasariniais žiedais.

1 diena. Skrydis iš Lietuvos. Atvykimas.

Skrydis iš Lietuvos į Milano oro uostą. Privatus pervežimas į vilą (3 val.), kurioje nakvosime dvi naktis.

Bendra vakarienė - pirma pažintis su Ligūrijos patiekalais. Šiame regione atsirado pesto padažas - vienas populiariausių italų virtuvėje, garsiosios regiono fokačios, ančiuviai, jūros gėrybės, ir, žinoma, vynas, kuris gaminimas čia nuo senovės laikų. Vakarienė miestelyje arba viloje.

2 diena. Levanto - Framura (14 km, aukščio skirtumas 600 m)

Po pusryčių tiesiai iš vilos išeisime į pirmąjį radialinį žygį po apylinkes. Žygio metu atsivers nuostabios panoramos, žydintys sodai, magnolijos, erikos, rozmarinai. Aplankysime Bonassola ir Framura miestelius, pailsėsime ir išsimaudysime paplūdimyje. Vakarienė miestelyje arba viloje.

3 diena. Levanto - Monterosso - Soviore (18 km ėjimo, aukščio skirtumas +960 m, -630 m)

Po pusryčių pradėsime mūsų pirmąjį linijinio maršruto žygį link Cinque Terre nacionalinio parko per Punta Mesco iškyšulį. Iš vilos nusileisime į Levanto senamiestį, toliau žygiuosime iki San’t Antonio koplyčios. Mulų takelis ves pro pušynus ir sodus iki Monterosso al Mare miestelio. Aplankę miestelį, kopsime link Soviore vienuolyno, kuriame ir apsistosime nakvynei. Vakarienė vienuolyno restorane.

4 diena. Saviore - Vernazza - Corniglia - Volastra  (22 km, aukščio skirtumas +790 m, -840 m)

Po pusryčių tęsime žygį. Kilsime ir leisimės šimtais laiptelių, eisime svaiginančiomis stačiomis uolomis tiesiai virš jūros - tai pareikalaus tam tikro iššūkio!  Pailsėsime Vernazza miestelio aikštėje. Toliau eisime iki Corniglia miestelio, garsėjančio savo vynuogynais ir alyvmedžių giratiėmis. Galiausiai pasieksime šios dienos tikslą - atokesnį ir ramesnį Volastra miestelį, kuriame apsistosime dviems nakvynėms. Vakarienė restorane miestelyje.

5 diena. Volastra - Riomaggiore - Manarola - Volastra (10 km, +800, -550)

Šiandien lauks trumpas, bet labai panoraminis žygis. Nusileisime iki Riomaggiore miestelio, piečiausios Cinque Terre parko gyvenvietės, graikų įkurtos dar VIII a. Toliau traukiniu važiuosime iki Manarola miestelio su savo gražiąja XIV a. gotikine bažnyčia. Grįšime pėsčiomis atgal į Volastrą. Vakarienė restorane miestelyje.

6 diena. Volastra - Biassa (15 km. ėjimo, aukščio skirtumas +800 m, -800 m)

Šios dienos takas ves per miškus iki šventyklos ant Montenero kalno. Žygiuodami toliau pasieksime atokias gyvenvietes, kur girdisi tik jūros bangos ir gėlių virpesys vėjyje. Tik kai kur sutiksime vietos gyventojus, prižiūrinčius savo sodus. Čia - tikras gyvenimas, dar nepaliestas turizmo industrijos. Vakarienė picerijoje.

7 diena. Biassa - Porto Venere (10 km, . ėjimo, aukščio skirtumas +400, -660 m)

Po pusryčių tęsime žygį iki mūsų galutinio tikslo - Portovenere miestelio. Iš ryto kirsime mišką su jo bundančiais žiedais : primulomis, eleborais, snieguolėmis, krokais ir t.t. Pasiekę Portovenere, liks laiko aplankyti jo garsiąją V a. bažnyčią, pasivaikščioti po senamiestį ir pilį. Vakarienė restorane miestelyje.

8 diena. Milanas - Skrydis namo

Privatus pervežimas į Milano oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Žygio ir kelionės vadovė, Italijos gidė Margarita Ivaško

 • Nakvynės dviviečiuose kambariuose bei lengvi pusryčiai.

 • Visos transporto ir vairuotojo išlaidos (pervežimai, daiktų pervežimai, traukiniai, autobusai).

 • Parko mokesčiai.


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Skrydis iš Vilniaus į Milaną ir atgal.

 • Išlaidos gėrimams ir maistui. Organizuojamiems bendriems piknikams žygių metu galima bus skirti apie 5 eurus dienai, o vakarienėms apie 30 eurų.

 • Išlaidos savoms reikmėms ir papildomiems turams, patirtims. (Siūlome: vakarienė viloje, kurią visai grupei paruoštų vietinė virėja, kaina 30 eu /asm., vyno degustacija).


SVARBU:


 • BENDRĄ KELIONIŲ ATMINTINĘ RASITE ČIA. Užtruksite tik 15 min. skaitydami, bet daug geriau mus pažinsite ir pasiruošite kelionėms.

 • Grupė susidaro nuo 8 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai)

 • Kelionė yra aktyvi ir pritaikyta fiziškai aktyviems žmonėms. Žygiui specialaus techninio pasiruošimo ir techninių įgūdžių nereikia, tačiau svarbus geras fizinis pasiruošimas ir ištvermė. Tokio pobūdžio žygiui neturintiems patirties keliautojams siūlome pasiruošti iš anksto.

 • Dėl oro sąlygų pasiliekame galimybę keisti žygio dienų išdėstimo seką ar keisti maršrutą. 

 • Šioje kelionėje nakvynės bus penkios: senovinė sodyba, įkurta XVI a., apsupta vynuogynų ir miškų su vaizdu į jūrą; XII amžiaus buvęs vienuolynas su veikiančia bažnyčia; svečių namai su terasomis,  vaizdu į jūrą arba miestelius. Visos nakvynių vietos priklauso vietos italų šeimoms.

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (400 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, tačiau aplinkybės susiklostė, kad vis tiek visą ar dalį kelionės esate viena/s kambaryje, priemoka nereikalinga.

 • Rekomenduojama pinigų suma. Savoms išlaidoms kelionėje rekomenduojame turėti apie 250 eurų. Verta turėti grynųjų pinigų.

 • Sveikata. Nors kelionės vadovė turės bendrą vaistinėlę, tačiau kiekvienas keliautojas turi nepamiršti ir pats pasiimti būtiniausių vaistų. Tai: vaistai nuo skausmo/temperatūros, pleistrų rinkinys, elastinis bintas, vaistai nuo skrandžio ir žarnyno problemų. Jeigu turite, įsidėkite vaistų nuo alergijos (specialiai pirkti nebūtina), taip pat nepamirškite jums būtinų ar išrašytų vaistų. 

 • Turėdami vieną ar kitą sveikatos sutrikimą galintį paveikti šią kelionę, praneškite apie tai kelionės vadovui dar prieš kelionę, kad kelyje jis galėtų reaguoti ir pagelbėti.

 • Konkretus kelionių vadovas taip pat tik žmogus. Dėl nenumatytų aplinkybių kelionių vadovui negalint keliauti su grupe užtikrinsime sklandų kelionės įgyvendinimą arba kartu su grupe spręsime dėl kelionės nukėlimo.

 • Vidutinė kovo mėnesio temperatūra Ligūrijoje - dieną ~15 - 20°, naktį ~ 8 - 10°. Orai labai nenuspėjami, todėl būtinai pasiimkite lietui atsparius rūbus ir avalynę, šiltą megztinį ar džemperį vakarams.

 • Artėjant kelionei bus sukurta keliautojų grupė Whatsapp programėlėje. Šios programėlės neturintiems, prašome ją įsidiegti išmaniajame telefone. 

Margarita Ivaško
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Jau kelis metus su savo keliautojais aš praeinu tūkstančius kilometrų per kalnus, miškus, ugnikalnius, dykumas, palei upes, jūras ir vandenynus. Aš nesiekiu užkopti ant aukščiausių viršūnių ar pamatyti TOP 10 gražiausių vietų. Gamta mane išmokė, kad kartais pakanka pakelti akis į žvaigždėtą dangų, susitikti žvilgsniais su laukiniais gyvūnais, įsiklausyti į tylą, paliesti augalus...
Kiekvienais metais, kovo 21 d. Italijoje švenčiamas pavasario atėjimas. Jau tradiciškai kasmet aš pasitinku jį su grupėmis Ligūrijoje ir kas kartą įsitikinu, kad nėra tam geresnės vietos!

Margarita Ivaško

Žygių ir kelionių vadovė, Italijos gamtos gidė

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KODĖL PENKIOS ŽEMĖS IR KODĖL PAVASARĮ?

Penkios Žemės - tai viena gražiausių pakrančių visoje planetoje. Šiame parke susijungia nepaprastas gamtos grožis su žmonių sukurtu architektūriniu paveldu - spalvotais, tarsi kregždžių lizdai uolose nugulusiais, miesteliais. Nenuostabu, kad per sezoną čia apsilanko milžiniškas kiekis turistų, o vasaros įkarštyje nei pėsčiomis, nei laivais, nei kitu transportu atvykę į Penkias Žemes nerasite sau vietos. Todėl Explorway siūlo gražiausiais pasaulio kampeliais džiaugtis ankstyvą pavasarį, kai bunda gamta, šiltėja oras, o turistų tėra vienas kitas. 

KOKIO KELIONIŲ DRAUDIMO REIKIA?

Keliaujant yra privalomas kelionių draudimas. Jeigu turite kreditinę kortelę su draudimu, pasitikslinkite jo galiojimo sąlygas. Italija yra EU šalis, tad galioja tas pats Sodros draudimas, tik reikia turėti EU kortelę. Šis draudimas galioja tik pirminei pagalbai bei tik valstybinėse gydymo įstaigose. Toms dienoms, kai būsite kalnuose, yra reikalingas, vadinamasis, „kopinėjimo“ draudimas, skirtas specialiai žygiams (be jokios alpinistinės įrangos). Turite pasirūpinti kelionės draudimu bent 2 dienos iki kelionės pradžios. Taip pat informuojame, jog draudimo bendrovės siūlo įvairių rūšių neprivalomą draudimą, susijusį su turistinėmis kelionėmis, dėl konkrečių draudimo rūšių ir kitos informacijos apie neprivalomo draudimo rūšis reikia kreiptis į pasirinktą draudimo bendrovę.

KAIP PASIRUOŠTI ŠIAI KELIONEI?

Būtiniausių daiktų sąrašas: 

Dokumentai, paminėti vaistai, higienos priemonės, akiniai bei kepurė nuo saulės, kremas nuo saulės, rankšluostis ir maudymosi reikmenys. Tvirtesni neperšlampami trekingo batai su tvirtu padu ir aulu, striukė nuo vėjo ir lietaus, skraistė nuo lietaus, lietui ir vėjui atsparios ėjimo kelnės. Šiltesnis megztinis ar džemperis. Žygiavimo lazdos (susiskleidžiamos). Sportiniai bateliai arba kita avalynė vakarams. Kiti jums reikalingi daiktai: marškinėliai, apatiniai ir t.t. Fotoaparatai, pakrovėjai ir kita jums reikalinga technika. Rekomenduojame daiktus susidėti į 40 -50 l žygio kuprinę.

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page