top of page

PATIRK PATS! 15 D. KELIONĖ Į KENIJĄ - AFRIKOS NUOTYKIS ANGLŲ KALBA

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

15-16 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2024 09 21 - 10 06

2024 10 05 - 10 20

KAINA

2400 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Lengvas

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

15 d. turiningiausia Kenijos kelionė su safariais ir tropine pakrante be lietuvio kelionių vadovo

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

PATIRK PATS! 15 D. KELIONĖ Į KENIJĄ - AFRIKOS NUOTYKIS ANGLŲ KALBA
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Aatraskite Keniją patys - be lietuvio kelionių vadovo, tik ANGLŲ KALBA, bet ne mažiau turiningai ir už mažesnę kainą! Legendiniu tapęs klasinikinis Kenijos nuotykis su Nairobio priemiesčiais, žymiuoju Ol Pejetos rezervatu, arbatos ir kavos plantacijomis Nakuru ir Keričio regione, toli nuo civilizacijos telkšančiu Baringo ežeru, Iteno maratonininkų kraštu ir džiunglėmis, Masai Maros savanomis bei aktyviomis atostogomis Indijos vandenyno pakrantėje - laukia Jūsų! 

Pirmas 10 d. per Žaliąsias Afrikos kalvas keliausite su patyrusiu safari vairuotoju, sutiksite net kelias dešimtis EXPLORWAY Kenijos draugų, kurie aprodys tokią Keniją, kurios nemato daugelis keliautojų - malonią, žalią, draugišką, įvairią, kviečiančią sugrįžti. Pamatysite ir fotografuosite gyvūnus dviejuose gamtos parkuose ir Baringo ežere, mažose Iteno džiunglėse. Likusias 4 d. ilsėsitės Dianyje - žymiausiame Kenijos kurorte, nenusileidžiančiame - Zanzibarui.

Visą kelionės laiką Jumis rūpinsis vietos Explorway bičiuliai Kenijoje, taip pat turėsite tiesioginį kontaktą su Explorway organizatoriais čia Lietuvoje, kur esant reikalui galėsite pasitikslinti iškylančius klausimus. Kviečiame nuotykiauti Kenijoje pilna dūšia!

1 diena. Skrydis

2 diena. Ol Pejeta

Ol Pejetos rezervatas - vienas žinomiausių visos Afrikos privačių rezervatų, kuriame veisiami ir į laisvę paleidžiami raganosiai. Kenijos kalno papėdėje įkurtas gamtos parkas nustebins savanomis ir gyvūnų gausa - nakvosite netoli laukinės gamtos kotedžuose tiesiai laukinėje savanoje. 

3 diena. Ol Pejeta - Nakuru

Po rytinio safario, per žaluojančias Kenijos kalvas traukisite toliau link Nakuru miesto. Tai centrinis Kenijos miestas kuriame susikerta visi keliai. Pakeliui iki Nakuru stosite prie Thompsono krioklio, ragausite Kenijos tradicinio maisto, pro langą bėgs žalių arbatos, kavos ir mango ūkių vaizdai, dideli slėniai ir kitos įdomybės. Nakuru mieste vėl grįšite į civilizaciją - puodelis kavos, jaukioje kavinėje, supermarketas mėgstamiems užkandžiams ir nakvynė viešbutyje pakeliui link Baringo ežero.

4 diena. Nakuru - Baringo ežeras

Baringo ežeras - tai paukščių, krokodilų, begemotų ir vietos žvejų karalystė civilizacijos pakraštyje. Pastaraisiais metais Baringo ežeras išsiliejo iš savo krantų, tačiau čia vis dar yra daugybė įdomybių, o šalia slėnyje guli ir vulkaninės kilmės, geizerių pilnas Bogorijos ežeras. Tai bus vienas įsimintinesnių kelionės nuotykių. Pavakare eisite į žygį netoli Kenijos civilizacijos pakraščio, stebėsime pusdykumių gamtą ir kaip gyvena vietos žmonės.

5 diena. Baringo - Itenas

Po rytinio gamtos nuotykio ežere trauksite į pasaulio maratonininkų sostinę - Iteną. Čia ne tik susipažinsime su kalendžinų gentimi ir bėgikais, tačiau ir žygiuosite prie Kerio slėnio krioklių, tarpeklių ir grožėsitės Didžiojo Lūžio slėnio panoramomis.

6 diena. Itenas (diena šeimose)

Tai viena svarbiausių kelionės dienų - lankysitės paprastose kaimo šeimose, apžiūrėsime ūkius, kartu virsite naminį Kenijos valgį, bendrausite su vietos žmonėmis. Šią dieną svarbu būti atviriems, kalbiems ir daug šyspotis. Dažnai per mūsų bičiulius skirtingame ture pateksite į vis skirtingą šeimą, todėl tai kiekvieną kartą bus vis nauja patirtis. Ryte, prieš visas išvykas, visi norintys galės pabėgioti su geriausiais pasaulio bėgikais kalendžinais ir susipažinti iš arčiau su Iteno apylinkėmis.

7 diena. Itenas - Keričio

Keričio - Kenijos arbatos sostinė. Kenija - trečia didžiausia juodos arbatos eksportuotoja pasaulyje, o Keriče pasitiks neaprėpiamos arbatos laukų žalumos. Su vietos gidais nersite į malonius, gaivinančius arbatos laukus ir sužinosite, kaip gyvena arbatos skynėjai ir kaip juoda arbata atkeliauja ant mūsų stalo.

8 diena. Keričio - Masai Mara

Nieko nelaukę iš žalumos lėksite į dulkinas Masai Maros savanas, kur per pietus įsikūrę lodžijose pradėsite savo safarį. Masai Mara - vienas žymiausių pasaulyje gamtos rezervatų, todėl nuotykių čia netrūks.

9 diena.  Masai Mara

Visa diena vien tik savanoms ir gyvūnijai - nuo ankstyvo ryto iki vakaro jūsų safari vairuotojas pasistengs, kad pamatytumėte kuo daugiau. Šioje kelionėje iš didžiųjų ir trokštamų pamatyti Afrikos gyvūnų, tik leopardas yra didysis slapukas. Šansai jį išvysti yra apie 30 proc. Tačiau visi kiti gyvūnai Masai Maroje kaip ant delno - net lietingą dieną juos galėsite stebėti ir fotografuoti iš arti. Be to, piknikausite gamtoje tarp laukinių žvėrių, leisitės į trumpus pasivaikščiojimus savanose, o grįžę į lodžijas - mėgausitės savanų gamta.

10 diena. Masai Mara - Nairobis

Paskutiniai ryto pasivažinėjimai po Masai Marą, susitikimas su masajų gentimi ir tiesus kelias per savanas atgal į civilizaciją. Grįžimas į akacijomis uždangstytą Nairobį, prekybos centrus ir restoranus, leis sugrįžti ir į civilizaciją.

11 diena. Skrydis į tropinę pakrantę

Apvažiavę Žaliąsias Afrikos kalvas, pailsėję Nairobyje, užbaigsite vieną kelionės dalį ir pradėsime tropines atostogas. Atsisveikinsite su jus 10 d. lydėjusiu safari vairuotoju ir vietos lėktuvu skrisite į Dianio paplūdimį, kur jus pasitiks tikri tropikai, drėgmė ir karštis. Taip pat ir Explorway taksi vairuotojai pasiruošę jus nuvežti į reikiamą viešbutį. Tai bus tarsi atskira kelionė, nes Kenijoje nusikelti į Dianį iš Nairobio, panašiai kaip iš Lietuvos nukeliauti į Kubą - taip stipriai viskas pasikeičia.

12-14 dienos. Diani paplūdimys

Nors ir atostogų rėžimu, tačiau nuotykiai Dianio paplūdimyje dar nesibaigs. Vietoje prabangių viešbučių EXPLORWAY renka vilas prie vandenyno, kuriose pajusite tikrą tropinių atostogų nuotaiką - čia vietos šefai gamins jums pusryčius, aptarnaujantis personalas padės susiorganizuoti veiklas nuo jėgos aitvarų pamokų iki nardymo turų ar kursų. 

Čia kiekvienas keliautojas turi daugiau laisvės nuspręsti, kaip leisti laiką - su šalto gėrimo taure po palme, ar toliau ieškoti Indijos vandenyno pakrantės nuotykių. Nardymo turai, ekskursijos po džiungles, didžiųjų žuvų žvejybos turai, išvykos į Mombasą ar Vasini salą. Net ir dar vienas safaris Tsavo parkuose - viską už papildomą kainą galėsime suorganizuoti kartu su vietos partneriais. EXPLORWAY kelionėje jums suteiks visą reikiamą informaciją dėl geriausių restoranų vakaro valgiams, patikimų taksi vairuotojų ir pavežėjų, laivų kapitonų, kurie pasistengs, kad jūsų patirtis Indijos vandenyno pakrantėje būtų kuo turiningesnė. 

15 diena. Grįžimas namo

Atsisveikinsite su tropine pakrante ir lėktuvu grįšite į Nairobį. Jus pasitiks vietos partneriai Nairobyje, kurie padės nukakti iki supermarketo ar restorano paskutiniams apsipirkimams, pavalgymams. Pagal skrydžio į Europą laiką ilsėsitės viešbutyje arba keliausite tiesiai į DEPARTURES Nairobio oro uosto salę.

16 diena. Namai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:


 • Transportas ir patyręs safari vairuotojas

 • Explorway pagalba internetu kelionės metu

 • Vidiniai skrydžiai į pakrantę

 • Viešbučiai, svečių namai ir lodžijos gamtoje

 • Dalinis matinimas (pusryčiai, kai kur ir pietūs bei vakarienės)

 • Vietos gidai ir kultūrinė programa šeimoje

 • Gamtos parkų bilietai


Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:


 • Lėktuvo bilietai Europa - Nairobis - Europa (tarp 600-800 EUR)

 • Kelionių vadovas iš Lietuvos (daugiau nenuspėjamo nuotykio su Explorway patarimais keliaujant Afrikoje). Norintys keliauti į panašią kelionę su kelionių vadovu ir kelionės autoriumi Mykolu Vadišiu - spauskite čia

 • Paraiška internetu beviziam režimui į Keniją - apie 35 EUR

 • Asmeninis kelionių draudimas 

 • Papildomas maistas kelionėje (iki 10 EUR dienai žmogui - daugiausiai Dianyje). Norint pasilepinti (ypač pakrantėje) - gėrimams ir valgiui reikia atsidėti daugiau pinigų - apie 20 EUR dienai.

 • Papildomos pramogos Dianyje (jūrinė žvejyba, nardymas, Vasini sala ir kita.)

 • Priemoka už aukštesnės klasės viešbutį Dianyje (jei bus noro pasikeisti - reikia pranešti iš anksto prieš kelionę)

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms 

 • Arbatpinigiai


SVARBU:


 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai).

 • Kelionių organizatorius pasilieka teisę koreguoti kelionės maršrutą ir planą pagal vietoje iškylančias netikėtas situacijas, kurių be Explorway kelionių vadovo lietuvio gali iškilti daugiau. Vis dėlto, vietos partneriai patyrę, dirba

 • Esant force majore situacijai gali kažkiek keistis kelionės data, maršrutas, tačiau kelionę įgyvendinsime bet kokiu atveju. 

 • Kenijoje saulė teka 6 ryto, leidžiasi apie 7 vakaro - todėl leisdamiesi į šį nuotykį pasiruoškite prisitaikyti prie šio ritmo.

 • Kelionėje pakeisite daugybę skirtingų aplinkų, todėl ir nakvynės vietos skirsis - nuo įprastesnių viešbučių iki didelių safari palapinių (lodžijų) įrengtų savanose, nuo svečių namų iki kotedžų su savo virtuve. Kadangi vietoje nebus lietuvių kelionių vadovo - visus iškylančius neskalndumus stenkitės išspręsti su jus lydėsiančiu safari vairuotoju, viešbučių administracija. O Explorway taip pat pasistengs padėti nuotoliu, internetu. 

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (400 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, priemoka nereikalinga. 

 • Kelionėje bus keli svečių namai, kur iš turguje ir parduotuvėje nusipirktų vaisių, daržovių ir kito maisto turėsite pasigaminti vakarienę arba pavalgyti vietos restorane. Explorway kelionės plane rasite daugelį nurodymų, taip pat jums padės maršrutą ir veiklas puikiai žinantis safari vairuotojas. 

 • Kenijoje - klimato įvairovė. Nuo +30 C tropinėje pakrantėje iki +12 C naktį plynaukštėse ir savanose. Reikės atitinkamos aprangos.

 • Kenijoje už papildomą kainą pirmomis dienomis galima įsigyti SIM kortelę su didžiojoje šalies dalyje gerai veikiančiu internetu. Apie 10 GB duomenų kainuoja iki 20 EUR ir užtrunka šiek tiek afrikietiško laiko, kol vyksta SIM kortelės registracija. Verta papildomai pasiimti interneto, nes bus patogiau palaikyti ryšį įvairiose situacijose su vietos safari vairuotoju ir Explorway komanda. 

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą arba atidėsime kelionę.

ERICKAS IR MYKOLAS
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Erickas ir Mykolas kartu jau dirba apie 10 metų. Per šį laiką jie Kenijoje patyrė tiek nuotykių, kad netilptų užrašyti į storą knygą. Tapkite ir Jūs Ericko ir Mykolo legendinio nuotykio dalimi. Šioje kelionėje Mykolas jūsų nelydės kaip kelionės vadovas, tačiau pagelbės kiek galėdamas per nuotoli. O Erickas - neprilygstamas safari vairuotojas, penkių vaikų tėtis, kalbantis angliškai, bus atsakingas už didelės dalies šio Kenijos turo organizavimą. Be to, savo kišenėje turime dar kelis safari vairuotojus, kurie žino, kokios tos Explorway kelionės ir nuotykiai. Mes visi jums padėsime patirti galbūt geriausią Afrikos nuotykį!

ERICKAS IR MYKOLAS

Kelionių vadovai, turo organizatoriai, safari vairuotojai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KO TIKĖTIS TOKIOJE "KELIAUK PATS" KELIONĖJE?

Tai bus visiškai kitokia nuotykių kelionės patirtis - keliausite tarsi patys, tačiau su nuolatine Explorway pagalba, patarimais ir žmonėmis, kurie rūpinsis vietoje. Mums labai svarbu, kad net keliaudami patys turėtumėte patikimus žmones Kenijoje, kurie vienaip ar kitaip padėtų išspręsti kylančias problemas, įgyvendinti norus, parodyti ir papasakoti apie savo šalį. Šioje kelionėje pateksite ten, kur sunkiai nukeliauja eilinis turistas - tai ir vietos žmonių namai, ir toliau nuo turistinių takų esantys gamtos kampeliai. Antra vertus, nepraleisite ir visko, kas geriausia! Pamatysite visą Keniją. Pirmas 10 d. jūsų kelione rūpinsis safari vairuotojai ir vietos gidai. O likusias dienas pakrantėje atostogausite patys, tačiau ir čia jums pagelbės viešbučių administracija, vietos kapitonai ir Explorway taksi vairuotojai. 

KADA GERIAUSIA KELIAUTI Į KENIJĄ?

Kenijoje pavasarį - lietaus sezonas, o vasarą ir Lietuvoje bei aplinkinėse šalyse labai smagu, todėl keliones į Keniją organizuojame nuo rugsėjo pradžios iki vasario pabaigos. Jei nespėjote į artimiausią turą - renkamės Tau patogiausią datą.

KĄ PASIIMTI?

Kenijoje būtina turėti šiltesnę aprangą, praverčia ir megztinis vėsesnį vakarą ar naktį. Neperšlampanti striukelė, patogūs batai ir priemonės nuo saulės - taip pat svarbu. Visa kita patogi kelioninė apranga. Fotoaparato safariuose nori griebtis net ir nefotografuojantys, tačiau svarbu turėti ilgesnio nuotolio objektyvą, kad galėtumėte pritraukti gyvūnus. Žiūronai taip pat praverčia. Visada raginu neprisikrauti labai daug daiktų, nes Kenijoje daugelį smulkmenų (kaip adapteriai, kremas nuo saulės, kosmetika ar net apranga) galima įsigyti vietoje - čia veikia dideli prekybos centrai ir pasauliniai parduotuvių tinklai.

AR GALIMA KELIAUTI INDIVIDUALIAI?

Taip. Tačiau tai ne Pietryčių Azija, kur viskas pigu ir paprasta. O nenorintiems keliauti surinktose grupėse visada siūlau pasiplanuoti kelionę atskirai - sau ir savo draugams. Dėl šios priežąsties Explorway ir sukūrė šį turą, kuris pajusti Afrikos nuotykį patiems, tačiau su mielų vietos žmonių pagalba - safari varituojas, atrinktų viešbučių komandos, vietos gidai ir bičiuliai pasistengs, kad jūsų nuotykis būtų išskirtinis. 

KAIP SU LIGOMIS IR VAISTAIS?

Dėl maliarijos ir kitų ligų visada rekomenduoju pasikonsultuoti su savo gydytoju/a, tačiau didelė dalis Kenijos, po kurią keliaujame, yra mažesnėje maliarijos rizkos zonoje dėl aukštikalnių ir vėsesnio oro. Tropinėje pakrantėje uodai pavojingesni, tačiau ir čia rizika susirgti maliarija yra mažesnė nei daugelyje kitų Vidurio Afrikos valstybių. Dažnas keliautojas turi antimaliarinių tablečių profilaktikai ir vietoje sprendžia ar jas gerti. Po kelionės verta kelis mėnesius pasekti savo sveikatą ir nenurašyti karščiavimo gripui.

Privalomų skiepų vykstant į Keniją iš Europos nėra, tačiau keliaujant tarp Rytų Afrikos valstybių reikalingas Geltonojo drugio sertifikatas. Verta pasiimti vaistų nuo skrandžio problemų ir peršalimo, nes ir viena, ir kita gali užklupti kelyje.

COVID-19 situacija Kenijoje stabili, apart ES standartinio COVID skiepų paso, kaukių dėvėjimo kai kuriose vietose - daugiau suvaržymų kol kas nėra. 

Kenijoje gausu ligoninių ir vaistinių, todėl ir šiuo atžvilgiu šalis patogi egzotiniams nuotykiams.

AR SAUGU KENIJOJE?

Kaip ir daug kur besivystančiame pasaulye gali pasitaikyti visko, tačiau didžioji dauguma Kenijos žmonių labai draugiški, paslaugūs ir smalsūs. Didžiuosiuose miestuose ir turistiniuose paplūdimiuose reikia pasikliauti rekomendacijomis ir patarimais dėl saugumo, nesipuikuoti brangiais daiktais bei juos prižiūrėti, gerbti žmonių tradicijas ir privatumą. Laukinėje gamtoje - verta klausyti gidų ir reindžerių. O paprastame Kenijos kaime jausitės jaukiau nei namie. Nebent išgirsite už nugaros linksmesnį ar kandesnį „muzungu“ kreipinį - svahili kalba - baltasis. Aš visada šypsodamasis atsakau - „mafrika“ - ei, afrikieti. Visiems viskas aišku ir išspaudžia nuostabos šypseną.

Politinė situacija Kenijoje stabili, nors per rinkimus gentys mėgsta protestuoti ir net sukelti riaušes, tačiau po 2008 metų pilietinių neramumų Kenija „pasiskiepijo“ nuo didesnės nesantaikos. Britiškos tradicijos ir moderni konstitucija užtikrina ramybę šalyje. Šalia Kenijos yra Somalis, kurio islamistiniai judėjimai taip pat kartas nuo karto pagraso geriau gyvenančiai Kenijai. Tačiau ir Somalis po truputi atsigauna, o teroristinės grėsmės nepastebimai nyksta.

PRAKTINIAI DALYKAI?

SIM korteles su interneto gigabaitais įsigysite tik atvykę į Keniją.

Kenijoje pagrindinės dvi kalbos - anglų ir svahili (hakuna matata kalba), ir dar daug gentinių kalbų. 

Pinigus geriausia Kenijoje išsiimti iš bankomato arba esant galimybei mokėti bankine kortele. Verta turėti šiek tiek EUR arba USD stambiomis naujomis kupiūromis (smulkius ir senus dolerius sunkiai iškeisite ar jais atsiskaitysite). Vienas USD svyruoja apie 160 KSH, kursas pastaruoju metu gerokai keičiasi, todėl verta pasitikrinti iš anksto prieš kelionę. 

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page