top of page

10 priežasčių keliauti į IslandijąPati pagrindinė priežastis keliauti į Islandiją - tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus ir Batlijos šalių. Dabar šis ugnikalnių ir ledynų kraštas ranka pasiekiamas, o nuveikti, pamatyti ir patirti ten tikrai yra ko. Explorway apie keliones į Islandiją rašys daug ir išsamiai, bet pirmiausiai - 10 veiklų, dėl kurių verta nukakti iki šaltojo Europos pakraščio. Atidarome kelionių į Islandiją sezoną.


10. Pasižiūrėti banginių


Islandija - viena geriausių vietų pasaulyje stebėti banginius, o šalies Šiaurėje esantis Husavikas dar vadinamas Europos banginių sostine. Vis dėlto, net jei nepasieksite Husaviko, iš sostinės Reikjaviko ir kitų Islandijos vietų laivais organizuojami banginių stebėjimo turai. Čia turėsite gerą progą pamatyti plėšriasias orkas, mėlynuosius banginius ar net retuosius narvalus. Iš viso net 23 banginių rūšių priskaičiuojama aplink Islandijos pakrantes. Tiesa, pasiruoškite audringai jūrai ir vėjuotam bei darganotam orui. Retai banginių stebėjimas Islandijoje būna maloniai šiltas ir ramus.


Islandija - viena geriausių vietų pasaulyje stebėti banginius
Islandija - viena geriausių vietų pasaulyje stebėti banginius

9. Surinkti įspūdingiausių Europos ir pasaulio krioklių kolekciją ir pamatyti geizerį


Islandija turi per 10 tūkst. krioklių! O dešimtys iš jų yra kvapą gniaužiantys. Kad surinktumėte 15 gražiausių krioklių Islandijoje, jums tikrai reikės padirbėti ir apvažiuoti beveik visą šalį. Vis dėlto, Auksiniame rate esantis Gutlfosas ir Šiaurėje šniokščiantis Detifosas - sapnuosis dar ilgai grįžus iš krioklių šalies. Pietinėje pakrantėje palei pat pagrindinį kelią yra dar keli žymus kriokliai, tokie kaip Skogafosas ir Seljalandsfosas. Netoli Reikjaviko yra ir vienas aukščiausių Islandijoje - Glymuro krioklys, iki kurio reikės valandėlę kitą pažygiuoti.

Jei turite mažai laiko Islandijoje, tada verta apvažiuoti Auksinį ratą, kuriame pamatysite vieną iš ne daugelio pasaulyje į viršų šaudančių geizerių, istorinę Fingvetlir vietą, kurioje rinkosi pirmasis Islandijos parlamentas bei susiduria dviejų žemynų tektoninės plokštės. O viską vainikuos tas pats Gutlfosas - Auksinis krioklys. Tai keli Islandijos gamtos stebuklai apvažiuojami per vieną dieną.


10 priežasčių keliauti į Islandiją_Skogafoss krioklys Islandijoje vienas zinomiausiu kriokliu kuri butina pamatyti kelioneje i Islandija
Skogafoss krioklys - Islandijoje vienas žinomiausių krioklių, kurį būtina pamatyti kelionėje į Islandiją

 

Populiariausios EXPLORWAY kelionės:

 

8. Užlipti and didžiausio Europos ledyno


Vatnajokutlio ledynas nors ir sparčiai tirpsta, tačiau vis dar yra didžiausias Europos ledynas užimantis 9 proc. Islandijos teritorijos - apie 8000 kv. km. Šioje ledo kepurėje yra sukaupta tiek gėlo vandens kiek visuose kituose Europos ledynuose kartu sudėjus. Viena geriausių vietų pasivaikšioti šalia ir ant šio ledyno - Skaftafetlio nacionalinis parkas, kuriame atrasite ir krioklių, ir lagūnų, ir žygių takų, ir lavos laukų panoramų, ir eižėjančio ledo bei sniego liežuvių ir patį baltą ledyną fone. Šalies Pietuose įsitaisęs parkas supažindins jus su ugnikalnių išsiveržimo katastrofomis, tirpstančio ledo procesais, vietoje įrengtame kempinge galėsite patogiai pernakvoti, informacijos centre gauti daug informacijos ir nusipirkti suvenyrų, o šalia esančiuose nuotykių organizatorių ofisuose užsisakyti žygius su patyrusiais gidais. Žiemą čia galima leistis į ledo urvus ir tyrinėti ledyną iš vidaus.


10 priežasčių keliauti į Islandiją_Vatnajokutlio ledynas Islandijoje kelione vasara
Vatnajokutlio ledynas Islandijoje

7. Pamirkti natūraliose karštosiose versmėse


Islandijoje yra apie 45 natūralios karštosios versmės ir virš 200 šiltų ir karštų baseinų. Ir visa tai valstybėje, kuri teturi 350 tūkst. gyventojų. Juokaujama, kad jei užšaltų visos karštosios versmės Islandijoje, vietos gyventojai tiesiog išsikraustytų. Todėl nepraleiskite progos išsimaudyti viename iš daugelio karštųjų versmių baseinų Islandijoje. Gamtoje randamuose karštuose baseinuose reikia elgtis labai atsargiai, nes temperatūra ten nekontroliuojama ir galima tikrai stipriai nusideginti. Viešieji baseinai po atviru dangumi yra įrengti kiekviename didesniame mieste ir kainuoja tik kelis eurus. O jei norite isškirtinių patirčių - verta keliauti į Mėlynąją lagūną ar kitus panašius sveikatingumo ir mineralinio karšto vandens pilnus SPA centrus.


10 priežasčių keliauti į Islandiją_Maudynes karstose versmes Islandijoje
Maudynės karštose versmėse

6. Susipažinti su atšiauriu islandų gyvenimo būdu


Islandų gyvenimo būdą labai formuoja gamta. Tai įdomi ir įvairiausių keistenybių turinti tauta - vien ko vertos baisiosios pasakos, mitai ir legendos, pabaisos ir antgamtiški gyvūnai, pikti Kalėdų seniai ir juoda katė besibraunanti į namus per Kalėdas. Islandai labai muzikalūs žmonės - Reikjavikas, nors ir mažas miestas, tačiau čia suvažiuoja didelė dalis pasaulio atlikėjų, taip pat verda naktinis gyvenimas. Atokesniuose kaiemliuose verta užsukti pas žvejus ar vietos ūkininkus, kurie pūdo ryklius, gamina ir vartoja mums neįprastus patiekalus iš avių, karvių ar banginių mėsos. Nors nėra lengva prisibelsti į islandų namus, tačiau patekę į vienus tikrai būsite nustebinti jaukumo ir įdomaus bendravimo. Galiausiai čia visi vieni kitus pažįsta - tas irgi sukuria mažos bendruomenės didelėje šalyje įspūdį.


10 priežasčių keliauti į Islandiją_Zymieji Islandiskieji zirgai Islandijoje juos galima sutikti visur
Žymieji Islandiškieji žirgai Islandijoje. Juos galima sutikti visur

5. Ištyrinėti laukinę gamtą Vakarų fiorduose


Daugelis keliautojų ir turistų apvažiuoja Islandiją ratu, tačiau nuošalyje palieka salos ragą - Vakarų fiordus. Čia atšiaurioje gamtoje įdomu stebėti vienintelį didesnį Islandijos sausumos žinduolį - lapę, taip pat ant uolų peri milijonai paukščių - nuo mums įprastesnių žuvėdrų ir kirų, iki žymiųjų spalvotųjų mormonų paukščių su savo oranžiniais snapais. Pakrantėse gulinėja ruoniai, šokinėja žuvys ir, žinoma, tie patys banginiai. Vakarų fiorduose rasite ir fantastiškų atokių paplūdimių, ir laukinių karštų versmių, ir Dynjandžio krioklį, o regiono sostinė Isafjorduras - nustebins jaukumu ir išvystyta civilizacija vidury niekur. Šalia laukinės gamtos verta apsilankyti islandiškų žirgų ūkius ar net jais pajodinėti.


10 priežasčių keliauti į Islandiją_Ruonis ilsisi vandenyno pakranteje Islandijoje Vakaru fjorduose
Ruonis ilsisi vandenyno pakrantėje, Islandijos Vakarų fjorduose
10 priežasčių keliauti į Islandiją_Paukstukas mormonas Islandijoje Vakaru fjorduose
Paukštis Mormonas Islandijoje Vakarų fjorduose

4. Pamatyti mini Islandiją viename Snaefelsnes pusiasalyje


Jei Islandijoje turite tik kelias dienas ir Pietų grožybės ar Šiaurė ir Vakarų fiordai atrodo per toli, būtinai aplankykite Snaefelsnes pusiasalį. Tai miniatiūrinė Islandija, kur viename pusiasalyje sutelpa viskas - ir mažas Saifetlsjokutl ledynas, ir juodi paplūdimiai, stačios uolos su perinčiais paukščiais, lavos urvai, tarpekliai, skaidrūs ežerai, kriokliai, žymiuose filmuose atpažįstami kalnai, jaukios prieplaukos ir miestukai, bažnytėlės ir žvejų nameliai, žirgų fermos ir besiganančios avys.


3. Pasijausti lyg kitoje planetoje prie Jokulsarlon lagūnos


Tai šalia to paties Vatnajokutlio ledyno esanti tirpstančio ledo lagūna. Šalies pietinėje pakrantėje Jokulsarlon lagūna yra vienas labiausiai lankomų gamtos kampelių. 18 kv. km telkinys nuolat keičiasi - nuo ledyno atskilusios didelės lytis plūduriuoja link ištekėjimo į jūrą, o vėliau išsibarsto mažesniais ledo gabalais netoliese esančiam paplūdimyje. Tarp ledo lyčių prieglobstį randa ruoniai, kurie čia mėgaujasi saulės atokaitomis ir guotais riebių žuvų. Į lagūną galima keliauti laivu-amfibija arba su patyrusiais gidais plaukti baidarėmis. Jei keliaujate automobiliu nuo Viko miestelio - stabtelkite dar prieš tiltą ir perėję per pylymą galėsite pasidžiaugti lagūna be didelių turistų minių.


10 priežasčių keliauti į Islandiją_Jokulsarlon laguna vasara Islandijoje
Jokulsarlon lagūna

2. Išsirinkti išskirtiniausią gyvenimo nuotykį


2021 ir 2022 metais netoli Keblaviko oro uosto pradėjo veržtis lava, kurią gali iš arti apžiūrėti keliautojai. Tokią patirtį nėra lengva rasti kitur pasaulyje. Tarp dviejų tektoninių plokščių Silfroje gėlas šaltas vanduo leidžia įžiūrėti dugną iki 100 metrų į gylį - panardyti tarp Euroazijos ir Amerikos tektoninių plokščių - taip pat išskirtinė pramoga. Ledo urvai ir ledynai - juos arti Europos surasti taip pat nelengva. Jodinėjimas islandiškais žirgais unikalus vien tuo, kad šių ištvermingų mažų žirgų kitur pasaulyje yra labai nedaug. Esate užkietėję žvejai - Islandijoje yra galimybė ištraukti savo gyvenimo lašišą, ar smagiai praleisti laiką žvejojant upėtakius bei arktinius šalvius. O kur dar tūkstančiai žygių takų, unikalūs kraštovaizdžiai ir patirtys.

10 priežasčių keliauti į Islandiją_Ledyno laguna Islandijoje su ledo lytimis ir ledynu tolumoje
Ledyno laguna Islandijoje su ledo lytimis ir ledynu tolumoje

1. Pasivaikyti šiaurės pašvaistes ir baltasias naktis


Galiausiai Islandija visiems žinoma, kaip baltų naktų šalis - visą mėnesį aplink Jonines Islandijoje visiškai nesutemsta, o saulė net ir po vidurnakčio nenusleidžia žemiau horizonto. Lygiai taip pat tamsusis metas per Kalėdas - unikalus ir slegiantis 20 val. per parą besitęsiančia tamsa, bet padovanojantis įspūdingasias Šiaurės pašvaistes. Žalių ir violetinių bei rožinių atšvaitų šokiai danguje traukia keliautojus į Islandiją net ir niūriausiu bei šalčiausiu metų laiku.


10 priežasčių keliauti į Islandiją_Vidurnakcio saule Islandijoje
Vidurnakčio saulė Islandijoje

10 priežasčių keliauti į Islandiją_Siaures pasvaiste Reikjavike Islandijoje ziema
Šiaurės pašvaistė Reikjavike

EXPLORWAY žurnalas

bottom of page