top of page

INDONEZIJA NUO-IKI - DŽAVA, BALIS, ORANGUTANAI IR KOMODO VARANAI

Puikus kelionės pasiūlymas Jums

TRUKMĖ

18-19 d.

ARTIMIAUSIA DATA

2025 gegužės 11-28 d.

KAINA

3900 €

+ skrydžiai

AKTYVUMAS

Vidutinis

Geriausias laikas keliauti yra dabar

Review

Review

Atsiliepimai

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_1

18-19 d. kelionė į Indoneziją su Viktorija Panovaite ir gausybė nuotykių Borneo, Džavos, Balio ir Komodo salose

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_3

Kelionės žemėlapis

INDONEZIJA NUO-IKI - DŽAVA, BALIS, ORANGUTANAI IR KOMODO VARANAI
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_4

Kelionės planas

Indonezija – daugiau nei 16 tūkst. salų valstybė, kurioje kartu susigyvena net 6 oficialių religijų, daugiau nei 300 skirtingų etninių grupių atstovai, kalbantys daugiau nei 700 skirtingų dialektų. Šalis priklausanti ugnies žiedo regionui ir išsiskirianti savo neaprėpiamais, dar ne iki galo ištirtais gamtos lobiais.

Sakoma, norint nors vieną koją pastatyti kiekvienoje Indonezijos saloje, prireiks apie 45 metų. Viena šalis – kone viso gyvenimo kelionė, kuriai ryžtųsi ne kiekvienas. Todėl siūlome bent iš arčiau susipažinti su įvairiaspalve Indonezija aplankant 4ias ypatingas jos salas.

Skrisime, važiuosime, plauksime, vaikščiosime, žygiuosime, ragausime, stebėsime ir visaip kitaip bandysime pamatyti, pajausti, suprasti skirtingas Indonezijos kultūras, pasidžiaugti gamtos dovanomis, išskirtiniais gyvūnais ir iš arčiau susipažinti su kasdieniu vietinių gyvenimu.

1 diena. Skrydis iš Lietuvos

Optimalios trukmės, vieno persėdimo skrydis iš Vilniaus į Indonezijos Javos salą.

2 diena. Atvykimas į Džakartą

Indonezijos sostinės, Džakartos oro uoste nusileisite vakare. Čia jus pasitiks kelionių vadovė ir kartu keliausime link netoli esančio viešbučio nakvynei. Šįvakar susipažinsime, aptarsime visus kelionės planus bei turėsime laisvo laiko pailsėti po skrydžio, apsiprasti su laiko juostų skirtumu. Norint galėsime viešbutyje pavakarieniauti, išsimaudyti uždarame baseine ar atsigaivinti ant stogo esančioje terasoje.

3 diena. Skrydis į Borneo salą. Plaukimas į Tanjung Puting nacionalinį parką

Borneo yra žinoma ne tik kaip trečioji pagal dydį pasaulio sala, kurios teritoriją kartu su Indonezija dalinasi Malaizija bei Brunėjaus, bet ir dėl „miško žmonių“ – orangutanų. Kurie laisvėje gyvena TIK 2-jose pasaulio salose – Borneo ir Sumatroje. Bandysime susitikti ne tik su išgelbėtais orangutanais, gyvenančiais laisvėje, bet ir laukiniais „miško žmonėmis“, kaip ir kitais gyvūnais, paukščiais, kurie gyvena tik šioje saloje! Itin anksti ryte skrisime apie 3 val. į pietinę Borneo salos dalį. Čia oro uoste mus pasitiks vietos gidas ir vyksime į prieplauką. Atlikus visus formalumus patekimui į nacionalinį parką, mūsų lauks, išskirtinis, tik Borneo saloje sutinkamas transportas – laivelis „klotok“. Iškart prasidės nuotykis – plauksime laiveliu tiesiai į Tanjung Puting nacionalinį parką.

Pakeliui plaukiant link pirmosios stotelės, kur bandysime pasimatyti su orangutanais, laivelyje papietausime, taip pat galėsime stebėti kaip keičiasi aplink gamta. Tikėtina sutiksime ir vietos žvejus, gyventojus atliekančius savo kasdienius darbus, akylesni pamatys ir skirtingas paukščių rūšis, gal net saulėje besišildančius krokodilus. Sustoję prie orangutanų stebėjimo-maitinomo stoties, pasivaikščiosime po parko teritoriją ir labai tikimės matysime orangutanų tarpusavio bendravimą, natūralią elgseną. Čia praleisime iki poros valandų ir grįžę į laivelį plauksime toliau, palei pakrantes stebėdami tik Borneo saloje gyvenančias didnoses beždžiones – proboskius, kaip ir ilgauodeges makakas. Vakarą užbaigsime vakariene laivelyje žvakių šviesoje.

4 diena. Plaukimas Tanjung Puting nacionaliniame parke

Šiandien toliau plauksime į nacionalinio parko gilumą, kur turėsime dar dvi galimybes susitikti su orangutanais. Plaukiant „klotok“ išgirsime ne tik daug įdomių gido pasakojimų apie orangutanus, gyvenimą Borneo saloje, bet ir stebėdami gamtos ramybę tikrai atsijungsime nuo išorinio pasaulio.

Šiandien pusryčiai, pietūs ir vakarienė bus laivelyje.

5 diena. Skrydis į Javos salą. Kelionė į Džogdžakartos miestą

Po ankstyvų pusryčių laivelyje atsisveikinsime su laivelio įgula, Borneo sala ir keliausime link oro uosto.

Neilgu skrydžiu (apie 1.5 val.) pasieksime Javos salos Semarang miestą, kuriame mūsų lauks vietinis gidas ir privatus autobusus. Nors pati kelionė iki Džogdžakartos miesto, tituluojamu Javos salos kultūros sostine, trunka apie 3 val., tačiau viešbutį pasieksime vakarop. Nes pakeliui sustosime ne tik papietauti, bet ir aplankysime didžiausią pasaulyje budistų šventyklą – Borobudur, kuri yra įtraukta į UNESCO kultūros paveldą.

6 diena. Pažintis su Džogdžakartos miestu ir kultūra

Po pusryčių keliausime iš arčiau susipažinti su vienu iš Džogdžakartos miesto išskirtinumų – Sultono rūmais. Tai vienintelė tokia vieta Indonezijoje, kur iki šių dienų po respublikos administracija yra pripažįstamas ir užimantis vadovaujančias pareigas sultonas. Pasivaikščiosime ne tik po rūmų teritoriją, muziejus su įspūdingomis kolekcijomis, išgirsime daug istorijų iš ten dirbančių vietos žmonių, sužinosime rūmų detalių simbolines reikšmes, bet ir turėsime galimybę trumpam pažiūrėti vieną iš tradicinių javiečių kultūrinių pasirodymų.

Toliau keliausime dar į vieną UNESCO pasaulio paveldo objektą, didingą induistų šventyklos kompleksą – Prambanan. Šioje šventykloje pamatysime, kaip yra persipinusios induizmo ir budizmo religijos, sužinosime kodėl ji yra viena sunkiausiai atlaikančių žemės drėbėjimų šventykla ir kuo ypatinga.

Vėliau keliausime susipažinti su senovine indoneziečių meno forma – batika. Svarbią vietą užimanti audinio marginimo technika vašku yra kilusi būtent iš Javos salos, todėl nepamatyti kaip į UNESCO žodinio ir nematerialaus žmonijos paveldo šedevrų sąrašus įtrauktą vietą, būtų nuodėmė. Indonezijoje net yra minima nacionalinė batikos diena. Vakarop, pratęsime pažintį ir su tradiciniu Džogdžakartos (ir ne tik) gatvės maistu. Vietiniai žmonės mus pakvies pasivaikščioti po skirtingas vietos kavines, kur galėsime išragauti įvairiausius patiekalus, užkandžius – pavakarieniauti. Iki grįžimo į viešbutį pamatysime ir kur bei kaip įprastai javiečiai leidžia savo laisvalaikį. Gal papramogauti vietos stiliumi susigundysite ir jūs.

7 diena. Pramogos gamtoje

Po pusryčių turėsime galimybę susipažinti su ypatingomis gamtos vietomis Džogdžakartos apylinkėse.

Neilgai keliaujant autobusu pasieksime vieną iš ypatingų urvų – Jomblang. Čia turėsime nusiteikti nuotykiui, nes patekti į urvą galima tik virvėmis leidžiantis žemyn ~60 m. (visomis apsaugos priemonėmis bus pasirūpinta). Turėsime galimybę patyrinėti vertikalaus urvo vidų, jame augantį mini mišką bei jei oro sąlygos leis, pamatyti, kaip vietiniai sako, „dangišką šviesą“.

Pažintį su gamta pratęsite kitame urve, tik horizontaliame. Čia neskubant, ant pripučiamų plaustų primenančių padangas plauksime pasroviui urvo upėje (visomis apsaugos priemonėmis bus pasirūpinta). Stebėsime stalaktitus, stalagmitus, laiko ir gamtos suformuotus raštus. Pasipurvinę, išsimaudę, pilnomis kišenėmis įspūdžių vakarop grįšime į viešbutį.

8 diena. Kelionė į Bromo ugnikalnio apylinkes

Anksti papusryčiavę, atsisveikinsime su Džogdžakartos miestu ir tęsime apie 3.5 val. kelionę traukiniu.

Traukinyje patogios sėdynės, užtektinai vietos kojoms jei norėsite dalį ar visos kelionės metu numigti. Tačiau stebint besikeičiančius ryžių laukų, ugnikalnių, kaimų, miestelių kasdienio gyvenimo vaizdus pro langą – kelionė praskries akimirksniu. Atvykus į galutinę stotelę, persėsime į autobusą, kuriuo keliausime likusią kelio atkarpos dalį apie 3 val., pakeliui sustodami prie įspūdingesnio ir aukščiausio Javos salos krioklio – Madakaripura. Šis urve esantis krioklys nepaliks abejingų, yra apipintas legendomis, 200 m. aukščio, 7 versmių, kuriose vandens būna ištisus metus. Norint juo pasidžiaugti mums reikės iki jo paeiti ~5 km arba pasisamdyti motorolerių taksi. Keliaujant link viešbučio kilsime į kalnuotas vietoves, todėl čia šiek tiek pajausime vesėsnį orą, gal net būsime apglėbti ir mistinio rūko.

Vakarienė viešbutyje.

9 diena. Saulėtekis Bromo ugnikalnyje. Kelionį į Balį

Kelsimės naktį ir keliausite džipais link Bromo ugnikalnio, kur vienoje iš apžvalgos aikštelių pasitiksime saulėtekį. Bromo ugnikalnis dažniausiai dovanoja pasakiškus vaizdus. Kai kada apima jausmas, kad esi virš debesų ir stebi gamtos nutapytą paveikslą. Šis kaip ir horizonte matomas Semeru ugnikaliai yra aktyvūs, todėl yra tikimybė pamatyti juos ir rūkstančius. Kai saulė pakils ir apšvies teritoriją keliausime arčiau Bromo ugnikalnio kraterio, kuriame senais laikais buvo ir ežeras. Galėsime ne tik pamatyti iš arti patį kraterį, bet ir išgirsti kaip riaumoja ugnikalnis. Grįšime į viešbutį pusryčiams, pasiruošti poros valandų kelionei link Surabajos oro uosto. Iš kur lauks vos 1 val. skrydis link Balio salos.

Prieš keliaujant link nakvynės Ubud miestelyje, aplankysime ir vieną iš ikoninių Balio salos šventyklų – Tanah Lot. Ši šventykla buvo pastatyta ant akmens luito esančio Indijos vandenyne, po to kai šventikas čia pernakvojęs susapnavo pranašingą sapną. Kur pavakarieniauti vakarėjančiame Ubude tikrai turėsime itin daug opcijų.

10 diena. Pažintis su Balio sala

Po pusryčių turėsime galimybę iš arčiau susipažinti su išskirtine Balio kultūra, religija, architektūrą ir kasdieniniu vietinių gyvenimu. Užsuksime pas baliečius į svečius kad iš arti pamatytumėme kaip jie gyvena. Pasivaikščiosime kaimo teritorijoje, jeigu bus galimybė užsuksime ir į vietos mokyklėlę, turgų.

Aplankysime didžiausią-svarbiausią Balio šventyklą Besakih, taip pat vieną iš šventyklų, kur baliečiai apsivalo kūną, protą ir sielą. Pasigrožėsime ir didžiausio Balio ežero panorama ugnikalnių apsuptyje geoparke, kuris įtrauktas į UNESCO sąrašus. Į viešbutį grįšime vakarop.

11 diena. Laisvas laikas – poilsis Ubud miestelyje

Ubud tituluojamas Balio salos kultūros sostine, todėl nenorintys poilsiauti tikrai turės ką čia veikti savarankiškai. Galėsite pasižvalgyti po tradicinio meno muziejus, pasižiūrėti tradicinių šokių pasirodymus, pasidaryti masažus ar pasilepinti garsų ar kitomis terapijomis. Taip pat tai puiki vieta apsipirkti, paklaidžioti po mažas gatveles, išbandyti veganiškus-vegetariškus patiekalus ar apsilankyti ilgauodegių makakų miške. Jeigu domins aktyvesnės pramogos: kopimas į ugnikalnį, plaukimas plaustais upėje, pasivažinėjimas keturačiais po urvus, džiungles, ryžių laukus ar kas kitas. Kelionių vadovė ne tik patars, ką pasirinkti, kas atitiks jūsų norus, poreikius bei padės užsakyti, o jei reikės, ir keliaus kartu.

12 diena. Pažintis su Balio gamta

Po pusryčių turėsime galimybę pasivaikščioti po didžiausias Balio ryžių terasas Jatiluwih, pamatyti kaip auginami ryžiai. Daug būsime vešlioje Balio gamtoje, kurioje aplankysime ir vieną iš aukštesnių salos krioklių – Nungnung. Į viešbutį grįšime vakarop, nemažai pasivaikščioję, kaip ir pasivažinėję po skirtingus salos regionus.

13 diena. Skrydis, kelionė į Komodo nacionalinį parką

Trumpam atsisveikinsime su Balio sala ir ankstyvo ryto, neilgu skrydžiu skrisime į Flores salą, kur mus pasitiks vietinis gidas ir perveš į jūros uostą. Iš kurio laivu plauksime link Komodo nacionalinio parko.

Komodo nacionalinio parko teritorijoje laisvai, iki šiol gyvena vadinami komodo drakonai. Tai didžiausia pasaulyje driežų rūšis, sutinkama tik keliose Indonezijos salose. Jie užauga iki 3 metrų ilgio bei gali sverti iki 70 kg. Gigantiškų driežų Indonezijos salų teritorijoje gyvena vos apie 5 700 tūkst. Tikėkimės sėkmė aplankys juos pamatyti. Šiandien plauksime į 3 skirtingas saleles, kuriose galėsime pasimėgauti gamtos vaizdais, pasimaudyti balto smėlio paplūdimiuose, pamatyti vakare tūkstančius šikšnosparnių skrodžiančių dangų, kaip ir kitus kvapą gniaužiančius vaizdus. Pietūs, vakarienė, kaip ir nakvynė bus laive.

14 diena. Plaukimas Komodo nacionaliniame parke

Šiandien tęsime kelionę laivu po Komodo nacionalinio parko teritoriją aplankydami dar 5 vietas. Tarp kurių ir pagrindinę Komodo salą, rožinio paplūdimio salą, ikoninę apžvalgos aikštelę Padar saloje. Turėsime galimybę pasižvalgyti ir po vandeniu paviršinio nardymo metu, kaip ir neilgai pažygiuoti išsilaipinę salose. Jei oro sąlygos bus palankios, galbūt pamatysime vienus gražiausių saulėtekius bei saulėlydžius. Pusryčiai, pietūs, vakarienė bei nakvynė laive.

15 diena. Skrydis į Balio salą

Po pusryčių laive, plaukiant link pagrindinės salos skrydžiui į Balį, jei bus galimybė, aplankysime dar vieną nacionalinio parko salą. Nusileidę Balio saloje po pietų, būsime pervežti į Sanur miestelį.

16 diena. Laisvas laikas – poilsis Balio saloje prie Indijos vandenyno

Šią dienas galėsite skirti poilsiui, o jeigu jo pasirodys per daug, su kelionių vadove galėsite pasitarti dėl papildomų veiklų. Iš Sanur galima dienos turui plaukti į šalia esančią Nusa Penidos salą, vykti į Balio rytus paviršinio nardymo išvykai ar patyrinėti piečiausią Balio regioną kuriame pasimaudyti galima paplūdimiuose tarp skardžių, pažiūrėti ugnies šou ar aplankyti aukščiausią Indonezijos monumentą. Ir tai tik kelios iš keliasdešimt galimų papildomų veiklų alternatyvų.

Pats Sanur yra pirmasis kurortinis Balio miestelis, kuriame iki šių dienų gyvena žvejai ir kasdien plaukia į vandenyną gaudyti laimikio. Paplūdimio ruožas yra ~6 km. tad galima pasivaikščioti ne tik paplūdimiu, bet ir miestelio pagrindine gatve, kurioje apstu ne tik parduotuvių apsipirkimui, bet ir įvairių kavinių, vyksta gyvos muzikos vakarai. Galima išsinuomoti dviračius ir miestelį patyrinėti bevažinėjant. Taip pat pasilepinti SPA procedūromis.

17 diena. Laisvas laikas – poilsis. Skrydis į Lietuvą

Šiandien dar turėsite paskutinę galimybę pasimėgauti Indonezijos saule ir šiluma, o vakarop jau lauks skrydis į Lietuvą.

18 diena. Atvykimas į Lietuvą

Su vienu persėdimu Stambule, Vilniuje nusileisite apie pietus.

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_5

Kelionės nuotraukų galerija

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_6

Papildoma kelionės informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Kelionių vadovė Viktorija Panovaitė (lietuvių k.) visos pažintinės programos metu. Poilsio metu kelionės vadovė bus pasiekiama esant poreikiui.

 • Visi skrydžių bilietai Indonezijos viduje su registruotu nemokamu 20 kg bagažu

 • Viešbučiai, svečių namai, nakvynės laivuose (1 n. Džakartos mieste, 2 n. „klotok“ laivelyje, 3 n. Džogdžakartos mieste, 1 n. Bromo apylinkėse, 6 n. Balio saloje, 2 n. laive Komodo nacionaliniame parke)

 • Dalinis maitinimas (pusryčiai visuose viešbučiuose, svečių namuose bei 4 k. laiveliuose. Pietūs 4 k. laiveliuose. Vakarienės 4 k. laiveliuose, 1 k. Džogdžakartos mieste)

 • Visi pervežimai privačiu autobusu, mašinom, džipais, viešu traukiniu kelionės metu numatyti programoje

 • Visi turai įvardinti kelionės programoje

 • Lankytinų vietų, parkų bilietai paminėti programoje

 • Vietos gidai anglų k., vairuotojai, lydintys asmenys

 • Apsaugos priemonės žygiui po urvą, plaukimui upe Javos saloje

 • Paviršinio nardymo įranga (vamzdelis, kaukė, lastai) vandens pramogoms Komodo nacionaliniame parke

 • Kelionės dokumentų sutvarkymas

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Indonezijos viza (500 000 Rp/1 asm. – apie 30-35 EUR)

 • Keliautojo mokesti Balio saloje (150 000 Rp/1 asm. – apie 10 EUR) – jeigu bus įvestas nuo 2024 m.

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Džakarta – Balis – Vilnius (nuo 1 100 EUR). Perkant kuo anksčiau kaina prasideda nuo apie 900 EUR/1 asm.

 • Papildomas registruotas bagažas (jei bus viršytas 20 kg svoris) skrydžiuose Indonezijoje

 • Asmeninis kelionių draudimas

 • Vėlyvas išsiregistravimas iš viešbučio paskutinę kelionės dieną Sanuro miestelyje, Balio saloje (galima užsakyti už papildomą mokestį)

 • Papildomas maistas kelionėje, vakarienės, gėrimai, užkandžiai

 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms, masažams

 • Papildomi turai laisvu nuo programos laiku

 • Motorolerių taksi Javos salos krioklyje

 • Arbatpinigiai vietos gidams, vairuotojams, lydintiems asmenims, laivų įgulos nariams (rekomendacija visai kelionei viso apie 75 EUR nuo žmogaus)

 • Arbatpinigiai kelionių vadovei už visą kelionę (EXPLORWAY rekomendacija 3-7 EUR už dieną nuo žmogaus)

 • Kelionės pratęsimas ilgesniam laikui. Teirautis per Individualių kelionių užklausą

SVARBU:

 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau – kelionės kainą deriname atskirai)

 • Nuotraukos programos aprašyme nuo realaus vaizdo vietoje gali skirtis priklausomai nuo oro sąlygų.

 • Programos eiliškumas gali nežymiai kisti.

 • Lankant laukinėje, natūralioje aplinkoje gyvenančius gyvūnus nėra 100 % garantijos juos pamatyti. Tačiau kelionėje lydintys asmenys maksimaliai pasistengs padaryti kas jų galioje, kad mums pavyktų.

 • Kelionėje pakeisime ne vieną nakvynės vietą ir pagal miestelių situacijas, laivelius apsistojimo vietų lygis gali skirtis (Borneo saloje laivelyje draugiškai miegosime vienoje erdvėje, Komodo laivelyje kajutes gali tekti dalintis po keletą grupės keliautojų)

 • Pavieniai keliautojai norintys garantuotai nesidalinti nakvynės kambariu su kitais keliautojais - primoka už tokią galimybę (400 EUR). Tačiau jei į šią kelionę keliaujate viena/s ir jums tinka nakvynė su kambariokais viename kambaryje, tačiau aplinkybės susiklostė, kad vis tiek visą ar dalį kelionės esate viena/s kambaryje, priemoka nereikalinga.

 • Jeigu Komodos turo metu norėsite giluminio nardymo, praneškite užsisakydami kelionę. Pridėjus giluminį nardymą, kelionės kaina kis.

 • Jeigu nenorite naudotis bendromis, kitų keliautojų naudotomis paviršinio nardymo kaukėmis, vamzdeliais – rekomenduojame į kelionę pasiimti savo paviršinio nardymo įrangą.

 • Kai kurioms pramogoms labai pravers vandens batai (ar avalynė atspari drėgmei) bei sausasis krepšys („dry bag“). Bus vietų, kur teks bristi per vandenį.

 • Konkretus EXPLORWAY kelionių vadovas irgi tik žmogus ir dėl nenumatytų aplinkybių prieš kelionę gali pasikeisti. Tokiu atveju, užtikrinsime sklandų nuotykio įgyvendinimą arba atidėsime kelionę.

 • BENDRĄ KELIONIŲ ATMINTINĘ RASITE ČIA. Užtruksite tik 10 min. skaitydami, bet daug geriau mus pažinsite ir pasiruošite kelionėms.

Viktorija Panovaitė
Explorway kelionių vadovas
Logo element_Explorway_kelioniu agentura_7

Nuolat gyvenu Indonezijoje nuo 2014 m. ir esu įleidusi čia šaknis. Be gyvenimo skirtingose Indonezijos salose, esu ir keliavusi keliolikoje kitų šalies salų. Ir jos visos tokios skirtingos. Kiekviena turi savo unikalumą ne tik kaip geografinis vienetas, bet net kasdieninėse žmonių bendravimo manierose. Manau, kad nors truputį suprasti, pažinti Indoneziją tikrai neužtenka pakeliauti tik vienoje saloje, todėl ir kviečiu keliauti jus kartu į Javą, Borneo, Balį bei Komodo salas! Patikėkite papasakoti, pasidalinti gyvenimo įdomybėmis, subtilybėmis, kultūriniais niuansais bei kodėl ši šalis pavergė mano širdį – turiu labai daug. Nepraleiskite progos Indonezija pažinti iš arčiau!

Viktorija Panovaitė

Kelionių vadovė, planuotoja, tinklaraštininkė

Logo element_Explorway_kelioniu agentura_9
Dažniausiai užduodami klausimai

KODĖL BŪTENT TOKS MARŠRUTAS?

Nes Indoneziją sudaro daugiau nei 16 000 tūkst. salų ir tai NĖRA tik Balis. Nors visų ypatingų, išskirtinių salų aplankyti vienos ne itin ilgos kelionės metu nėra galimybės, norime parodyti bent keletą Indonezijos salų, kurios tarpusavyje skiriasi. Kad turėtumėte galimybę pamatyti, pajausti, pačiupinėti visokią, įvairiaspalvę šalį, jos kultūrą, gamtą, žmonių gyvenimus.

AR GALIMA INDONEZIJOJE KELIAUTI PAČIAM?

Indonezija, kaip ir kitos Pietryčių Azijos valstybės gali būti aplankytos ir savarankiškai. Tačiau dėl didelio kiekio salų ir įvairių galimų keliavimo alternatyvų, veiklų, viešbučių pasirinkimų ir kt. gali susukti galvą net ir daug ko mačiusiam keliautojui. Kai kuriose salose, kur turizmas nėra itin išvystytas gali būti kebliau savarankiškai keliauti, ne tik dėl infrastruktūros, didelių atstumų ar nuolat besikeičiančių grafikų, bet ir angliškai nekalbančių vietos gyventojų.

EXPLORWAY Indonezijoje ieško balanso – tarp šalies, kultūros, gamtos pažinimo ir poilsio. Kai kur tempas bus greitesnis, kitur lėtesnis. Šios kelionės išskirtinumas, kad stengsimės pažinti vietos žmones, išbandysime naujas transporto priemones, ragausime šalies maistą, galbūt kažka naujo ir išmoksime. Antra vertus, jei planuojate kelionę patys - mes taip pat esame pasiruošę jums padėti.

KĄ PASIIMTI KELIONĖJE Į INDONEZIJĄ?

Dėl tropinio klimato ir daug veiklos atviroje erdvėje, vandenyje – pirmiausia apsaugą nuo saulės (kremai, galvos apdangalai, plaukiojimo drabužiai apsaugantys nuo stipraus įdegio, saulės akiniai). Vandens ir kitoms aktyvioms pramogoms labai pravers vandens batai (ne šlepetės), sausasis krepšys („dry bag“). Jeigu esate vandens žmogus – ir povandeninė kamera, nedideli lastai, nardymo kaukė su vamzdeliu (jeigu netinka bendro naudojimo, kuriuos gausite išvykų metu). Patogūs batai (kurie jums tinka ir neilgiems žygiams) laisvesni drabužiai tiks turams, kelionėms autobusais, traukiniu. Skrydžių metu, Indonezijos oro uostuose gali būti vėsu, todėl skara, lengvas megztukas, neperpučiama lengva striukė kelionėje nepamaišys.

KOKIOS LIGOS IR KAIP NUO JŲ SAUGOTIS?

Indonezijoje privalomų skiepų nėra. Vis dėlto, reikia turėti geltono drugio skiepo sertifikatą atkeliaujant iš užkrečiamos šalies. Daugiau Indonezijoje galioja standartinė keliautojo vaistinėlė – vaistai nuo sužeidimų, skausmo, peršalimo, skrandžio problemų ar individualūs reikalingi vaistai. Daugiau dėl ligų prevencijos ir skiepų keliaujant į Indoneziją rekomenduojame pasikonsultuoti su savo šeimos ar infekcinių ligų gydytoju. Prieš kelionę rekomenduojame stiprinti imunitetą.

KADA KELIAUTI Į INDONEZIJĄ?

Indonezija – tropinis kraštas, kuriame daugiau mažiau visada galima džiaugtis +25 ir daugiau laipsnių šiluma ir dideliu drėgmės lygiu. Antra vertus, tai ir šalis, kurioje karts nuo karto įvyksta žemės drebėjimai, ugnikalnių išsiveržimų, todėl keliaujant Indonezijoje nuolat reikia sekti naujienas. Taip pat šioje šalyje yra du sezonai – lietaus ir sausasis. Tarp skirtingų Indonezijos salų šių sezonų pradžia bei pabaiga skiriasi, taip pat skiriasi ir kritulių kiekiai, trukmė. Pavyzdžiui Balio saloje (bet tai negalios kitoms Indonezijos saloms) spalio-lapkričio mėn. jau galima tikėtis šiek tiek lietaus (daugiau ar mažiau) ir drėgmės padidėjimo. Gruodžio-vasario mėn. dažniausiai daugiausia palyja atnešdama ir drgėmę, daugiau debesuoto laiko. Kovas ir rugsėjis pereinamasis laikotarpis tarp dviejų sezonų, tad gali būti ir šiek tiek lietaus. Balandį-gegužę lietaus tikimybė jau daug mažesnė. Birželis-rugpjūtis– piko sezonas, kai lietaus visai neturėtų būti, drėgmės taip nesijaučia, būna maloniai vėjuota, bet ir daugiausia keliautojų, pakilusios kainos. Keičiantis pasaulio klimatui, keičiasi ir sezoniškumai, todėl kartais būna lietaus, kai jo neturėtų būti. Nelyja, kai turėtų daugiausia lyti. Todėl būkite pasiruošę jei gamta ir orai su jumis nuspręs pajuokauti, visuomet pagalvokite apie planą B – veiklas, jeigu lietus, debesys sugriaus jūsų pirminius planus.

POLITINĖ SITUACIJA IR SAUGUMAS INDONEZIJOJE?

Yra tam tikrų Indonezijos regionų kur karts nuo karto vyksta religiniai, skirtingų tautinių grupių konfliktai, taikomos griežtesnės islamo taisyklės. Tačiau bendrai šalyje keliauti yra saugu, kai vadovaujamasi sveiku protu, pagarba kitoms kultūroms, religijoms bei įprastais atsargumo veiksmais: keičiant pinigus skaičiuoti gautą sumą, nelaikyti piniginės, telefono taip, kad gundytų kišenvagius ir pan.

KOKIUS GYVŪNUS GALIMA PAMATYTI INDONEZIJOJE?

Orangutanus, Komodo drakonus, Sumatros tigrus, Azijos dramblius, įvairių rūšių laukines mažesnes kates ir daugelį kitų gyvūnų, kurių skaičiai nėra itin dideli, o gyvena ypač didelėse teritorijose. Todėl daugelį gyvūnų pamatyti nėra labai lengva. Indonezijoje gyvena ir nemažai skirtingų rūšių paukščių: raguotasnapiai, rojaus paukščiai, povai, tulžiai, papūgos ir kt. Skirtingas rūšis dažniausiai galima sutikti skirtingose salose. Po vandeniu galite sutikti mantas, bangininius ir kitų rūšių ryklius, vėžlius, paprastąją menulžuvę ir kitus gyvius, kaip ir koralų sodus. Kai kurie vandens gyventojai pasirodo tik tam tikrai sezonais.

Parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms

Būtina paminėti, kad į EXPLORWAY kelionės pasiūlymo kainą įtraukta parama socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms, tokiu būdu EXPLORWAY dalinasi savo uždarbiu su minėtomis iniciatyvomis.

2 PROC. VISŲ EXPLORWAY KELIONIŲ KAINOS KELIAUS UKRAINĄ REMIANČIOMS ORGANIZACIJOMS

Daugiau apie EXPLORWAY skiriamą paramą socialinėms ir aplinkosauginėms akcijoms galite pasiskaityti ČIA.

Populiariausios kelionės

Tinkamiausias laikas keliauti yra
 DABAR 

Susikurkite savo individualią kelionę! EXPLORWAY pateiks jums išskirtinius kelionių pasiūlymus pagal jūsų norus ir pageidavimus.

bottom of page