top of page

Kur keliauti pataria Explorway: 10 valstybių puikiam nuotykiui

Nuotykinių kelionių organizatorius Explorway siūlo 10 kraštų, kuriuos verta patyrinėti. Visi jie atrinkti pagal Explorway organizuojamų ir planuojamų organizuoti kelionių kryptis. Apie šias šalis mes ir toliau daugiausiai pasakosime šiame kelionių žurnale.


Kur keliauti pataria Explorway 10 valstybių puikiam nuotykiui_Kalnu gorilos Ugandos Buidzio neizengiamose dziungles
Kalnų gorilos Ugandos Buidzio neįžengiamose džiunglėse

10. Uganda


Uganda dar vadinama Afrikos perlu - čia gimsta didžioji Afrikos upė Nilas, o gausybė vandens Ugandą paverčia rojumi žemėje. Ties pusiauju ir kalnuose, prie Viktorijos ežero ir tarp daugybės žalių miškų - Uganda viena žaliausių valstybių visoje planetoje. Deja, didėjantis žmonių skaičius ir praeityje vykę karai skurdina Ugandos gamtą, tačiau čia vis dar saugomos išskirtinės kalnų gorilos, protingosios šimpanzės, o Nacionaliniai parkai atkuria kitų žvėrių populiaciją. Uganda - gali tapti tikru įvadu į jūsų nuotykius kitose Afrikos šalys, o susitikimas akis į akį su laukine kalnų gorila, tikriausiai pateks į įsimintiniausių jūsų gyvenimo įvykių sąrašą.


9. Marokas


Europiečiams Marokas - tikri vartai į Afriką. Spalvotas kraštas pirmiausiai matomas kaip Sacharos dykumos pašonėje įsikūrusi civilizacija, vis dėlto arabiškoje civilizacijoje klestėję Maroko miestai traukia keliautojus nuo senų laikų. Fesas, Marakešas, Kasablanka, Rabatas ir daugelis kitų Maroko miestų - tai prekybos, prieskonių ir įvairių pasaulio spalvų centrai. Pridėkime Atlanto vandenyno pakrantę, Šiaurės Afrikos kalnus ir gausime kokteilį nuotykiautojams, žygių, egzotikos, gero maisto ir istorinio paveldo megėjams. Vienas privalumas čia Europoje - Marokas yra sąlyginai ranka pasiekiamas. Tik šiek tiek už Ispanijos.


Kur keliauti pataria Explorway 10 valstybių puikiam nuotykiui_Marakeso pagrindine aikste
Marakešo pagrindinė aikštė

8. Sakartvelas


Nors nedidelė šalis, tačiau Sakartvelas talpina savyje dviejų savaičių nuotykius. Viso ko pagrindas šioje Kaukazo valstybėje - kalnai. Svanetija, Tušetija - tai kiekvieno žygeivio svajonė su snieguotomis viršukalnėmis ir laukine gamta. Pastaraisiais metais Sakartvelas daug investavo į turizmą ir šalies modernizavimą. Nors turi nedraugišką kaimyną Rusiją, kartvelai vis tiek stengiasi puoselėti savo kalbą, kultūrą ir kovoja už savo žemę. Svetingos supros (vakarienės su vynu ir tostais), akimis vos aprėpiami vynuogynai ir tūkstantmečius skaičiuojanti vyno kultūra, krikščioniškas paveldas, tūkstančiai ortodoksų bažnyčių, žavus Tibilisio senamiestis ir Juodosios jūros pakrantė - viskas sutelpa Sakartvele.


7. Ispanija


Ispanija - tai kartais ne iki galo įvertinta Europos valstybė. Savyje Ispanija sutalpina viską - skanų maistą, draugiškus žmones, įsimintinas šventes, gražius miestus, skirtingus Pietų ir Šiaurės regionus, kalnus, dykras, žaliuojančius sodus ir balto smėlio paplūdimius. Apsupta Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros - ši šalis tampa rojumi ir atostogautojams, ir smaližiautojams, ir aktyvių pramogų mėgėjams. Vynai, jūrų gėrybės, turtinga istorija - Ispanijoje kiekvienas atras savo nuotykį.


6. Islandija


Islandija - unikali vieta. Galbūt ji nelepina savo klimatu, tačiau vaizdai, unikalūs žemės procesai vykstantys jums prieš akis, išskirtinis islandų gyvenimo būdas, atšiauri ir dramatiška gamta išskiria šią šalį ir padaro kelionę į Islandiją vienu geriausių nuotykių gyvenime. Dar vienas Islandijos privalumas, kad šioje šalyje patogu keliauti ir su grupe, ir atskirai patiems, ir su vaikais, ir vieniems, ir vasara, ir net žiemą. Tik reikia pasirūpinti tinkama apranga bei klausyti vietos žmonių patarimų renkantis kelionės kryptis ir pramogas. Atšiauri gamta sukuria daug pavojų turistams - nuo vėjo gūsių iki slydžių paviršių, nuo banguojančių jūrų, kurios gali įtraukti, iki ledinio vandens krioklių.


 

Populiariausios EXPLORWAY kelionės:

 

5. Portugalija


Explorway keliautojus Portugalija domina kaip vieta, kur lūžta geros Atlanto vandenyno bangos. Visi norintys išbandyti bangelnetę - čia atras savo mokytoją, bangą ir tinkamą lentą. O šalia to Portugalija dar traukia puikiu klimatu, ilgu atostogų sezonu. Hitais kelionių žemėlapyje tapo ir Porto bei Lisabonos miestai. Įspūdinga architektūra čia dera su gilia jūrinės šalies istorija, atradimais, bei šiuolaikišku miesto gyvenimu. O ir kainos pigesnės, nei daugelyje Europos miestų bei kurortų. Dar pridėkime žaliąją Madeiros salą ar Europos havaijais vadinamą Azorų salyną ir pilnas Portugalijos paveikslas taps daugiau nei patrauklus.


4. Filipinai


Filipinai iš Pietryčių Azijos valstybių išsiskiria salų gausa - jų čia daugiau nei 7500. Tarp šių tūkstančių yra šimtai salų, kurioms ištyrinėti reikėtų ir viso gyvenimo. Dar vienas Filipinų turtas - koraliniai rifai juosiantys vos ne visas šalies pakrantes. Taigi norintys atrasti jūrų pasaulį, pasižvalgyti į ugnikalnius, žalias ryžių terasas, paragauti traškiai kepto kiauliuko ar atsigerti mango sulčių kviečiami į Filipinus.


3. Italija


Italija - gerai pažįstama Europos keliautojams. Puikus maistas, fantastiškas architektūrinis paveldas, šilta jūra, Alpių kalnai, aukštoji mada ir paprastas natūralus kaimo gyvenimas Sicilijos saloje. Yra tūkstančiai priežąsčių apsilankyti Italijoje ir visos jos vertos bent vieno jūsų vizito.


2. Argentina


Žiūrint į žemėlapį suvokti Argentinos dydį nėra lengva. Būdama šalia Brazilijos ar užgožta Australijos, JAV ir Kanados, ši šalis netrodo tokia didelė, tačiau iš tiesų, Argentiną įmanoma ištyrinėti tik skraidant lėktuvais. O turi ji viską - nuo Patagonijos stebuklingų kraštovaizdžių iki tropinių Igvasu krioklių, nuo stepių iki miškų, nuo kalnų iki vandenyno pakrančių. Argentinoje - geras maistas, vyno kultūra, europietiški miestai, bekraštės lygumos ir kalnai. Tikra žaidimų aikštelė jūsų gyvenimo nuotykiui.


1. Kenija


Nuo Kenijos užgimė ir visa Explorway nuotykių įdėja. Tai kraštas, kuriame vienoje kelionėje rasite viską. Čia galima rasti vos ne viso pasaulio gamtą - nuo snieguotų viršūnių iki tropinių paplūdimių, nuo europietiškų javų laukų iki tikrų Rytų Afrikos džiunglių, nuo savanų iki dykumų. Čia dygsta modernūs miestai, o netoliese gyvena senovinės genčių bendruomenės. Kenijoje susijungia islamiška arabų kultūra pakrantėje ir Nilo genčių palikimas su krikščioniška religija priešakyje. Į vienas atostogas Kenijoje sutelpa net kelios patirtys, todėl tai gali būti vienas geriausių nuotykių jūsų gyvenime. Safariai, Indijos vandenynas ir susitikimai su nuoširdžiais vietos žmonėmis - tai kelionės į Keniją raktiniai žodžiai.


EXPLORWAY žurnalas

bottom of page