top of page

Atostogos Kenijoje: kur pavalgyti ir pasėdėti Dianio kurorte?

Mykolas Vadišis

Explorway įkūrėjas, žurnalistas, kelionių vadovas

Nuo pat rudens pradžios internetas Lietuvoje mirga tiesioginių skrydžių į Kenijos pakrantę pasiūlymais. Atostogos Kenijoje tapo labiausiai nustebinusia turizmo naujiena žiemos sezonui. Nors tai tik Kenijos pakrantė, ir didžioji dalis žalios, savanų ir kalnų turistinės Kenijos driekiasi aukščiau Nairbio, link Ugandos sienos, tačiau Indijos vandenyno pakrantė Kenijoje taip pat turi ką pasiūlyti. Per 13 metų Kenijos pakrantėje pragyvenau nemažai mėnesių ir per tą laiką pavyko atsirinkti savo mėgstamus restoranus bei pavalgymo vietas. Daug jų kas kelis metus pasikeičia, tačiau keli lieka tokie patys kaip ir prieš dešimtmetį. Šį kartą 8 km Dianio paplūdimys ir skaniausias maistas bei pasisėdėjimo vietos.

 

Prisijunk - EXPLORWAY kelionės į Keniją:


 

Dianyje tikriausiai atkeliausite tiesiai į „viskas įskaičiuota“ viešbutį. Kad ir kokia pagunda bus pasilikti savo viešbučio teritorijoje, labai rekomenduoju pasiimti vietos transportą - tuk tuką, motociklą ar įprastą taksi ir pavažiuoti iki pagrindinių Dianio kurorto centriukų, restoranų. Jei susigundysite sutemus grįžti pėsčiomis paplūdimiu ar siaurais tamsiais takiukais - pagalvokite dar kartą - Dianyje vis dar pasitaiko plėšimų ir vagysčių, ypač jei neatsargiai vaikščiosite nakties metu. Verta pasiimti transportą, kuris viso kurorto ribose kainuos daugiausiai 5-7 EUR.


Taigi pradedame tyrinėjimą!


Restoranas prabangesniam vakarui prie vandenyno Nomad

Pradedu iš karto nuo prabangiausios, jaukiausios ir tikrai vienos geriausių vietų visame Dianio kurorte Nomad restorano. Tai įvairiausių patiekalų virtuvė - meniu rasite ir sušių, ir picų, ir jautienos kepsnių, tačiau labiausiai čia rekomenduoju žuvies patiekalus. Kardžuvės, tuno ar tiesiog dienos laimikio patiekalai - puikiai paruošti, neperkepti. Be to, čia puikiai plaka įvairiausius kokteilius. Šalia klasikinių kokteilių siūlyčiau paragauti Dawa. Tai Kenijos mochito versija. O dawa - suahili kalba reiškia vaistus. Taigi ir kokteilis yra iš džino arba degtinės, toniko arba sodos vandens, laimo, šiek tiek imbiero ir medaus.


Be to, „Nomad“ restorane be maisto dar gausite ir malonų aptarnavimą, bei staliukus tiesiai į vandenyną. Beveik kiekvieną vakarą čia užsisakius iš anksto galima sėdėti ant minkštasuolių vos ne tiesiai paplūdimyje. O šalia visko restorano teritorija turi ir puikių suvenyrų krautuvėlių, kai kada čia vyksta didesnės mugės. Puiki vieta ir vakarui, ir dienai, ir paskutinei vakarienei prieš skrydį namo, ir pirmam apsilankymui.


„Shashin-Ka“ vieni geriausių kada nors valgytų sušių

Šis mažas japoniškas restoraniukas įsitaisęs nedideliame Dianio parduotuvių ir užkandinių centriuke prie pat pagrindinio kelio yra tikras perliukas visame kurorte. Iš tiesų jį valdo pietų korėjietis su žmona jau daug metų gyvenantis Kenijoje. Japoniški peiliai, sakė, virtuvėlėje skrudinamas įvairus maistas tešloje ir, žinoma, sušiai iš šviežiausios ką tik sugautos žuvies. Tunas, raudonasis ir baltasis snaperis, aštunkojai, kalmarai, krevetės ir net šiek tiek lašišos. Viskas patiekta nepriekaištingai, su mažais pagardais ir dažnai asmeniniu restorano savininko dėmesiu. Nostalgiška pop-rock muzika, seni fotoapratai, jaukus medinis interjeras. Čia pasijausite labiau tarsi tropinėje Japonijos dalyje nei Kenijoje. Užtektinai pavalgyti ir atsigerti pakaks 20-30 eurų. Kaip šviežios žuvies sušinei - labai gerai. Tiesa, vienu aspektu čia - Kenija. Kad ir kaip užeigos šeimininkas stengiasi išmokyti vietos personalą suktis spėriau, pjaustyti žuvis staigiau, vynioti sušius ir aptarnauti svečius greičiau, tačiau viskas vis tiek išsitempia labai ilgai. Ypač jei užkandinėje yra daugiau žmonių ir keli nukrauti stalai. Dėl to, pasistenkite užsukti į restoraną anksčiau, užsisakyti patiekalus dar dieną, užsirezervuoti staliuką ir tikėtis, kad būdami pirmi išeisite iš restorano taip pat pirmi. „Shashin-Ka“ atsidaro tik vakare.


Vis dėlto, net jei teks palaukti, man tai viena verčiausių vietų laukti maisto visoje Kenijoje. Tiesa, nepamirškite grynųjų, nes bent jau pastarąjį kartą kortelių skaitytuvo dar nebuvo.


Pigi vieta paragauti šviežių jūros gėrybių: „Sir William’s Grill Seafood Cafe“


Kenija tikrai turi dideles valgymo užeigų tradicijas. Vos ne kiekviename didesniame mieste ar kaimelyje galima užtikti užeigas ir valgyklas, kartu ir mėsines, kurių iškabos skelbia „hotel“. Tik ten tikrai ne viešbučiai, o nuo senų laikų prilipęs valgymo užeigos, užkandinės bendrinis pavadinimas.


Vienas iš tokių hotelių - snakryžoje stovinti trobelė „Sir William’s Grill Seafood Cafe“ - čia verta keliauti vien dėl autentikos. Tokios vietos dažnai migruoja ir persikelia iš vietos į vietą. Anksčiau vienas labai geras restoranėlis buvo po baobabo medžiu pačiame paplūdimyje, dabar jis suprastėjo, o estafetę perėmė kiti.


Skrudinti kalmarai, dieną sugauta žuvis, grilintos milžiniškos krevetės, keptas aštunkojis ir netgi šviežiai sumedžioti langustai. Tiesa, pastarųjų nei skonis kažkuo dieviškas, nei labai atsakinga juos valgyti. Pakrantės vandenyse gyvenantys langustai ir taip jaučia labai didelį spaudimą iš žvejų ir medžiotojų ir jų kiekvienais metais čia vis mažiau. Tad geriau rinkitės krevetes.


Šalia žuvies čia galėsite paragauti ir tradicinių Kenijos pakrantės padažų su pomidorais, svogūnais, kalendra, čiliu ir kitais prieskoniais. Taip pat tradicinių čiapati blynų. „Tusker“ alus ar limonadai - ir jau puiki tradicinė neprabangi vakarienė.


Nors gali pasirodyti apšepusi, tačiau tokioje vietelėje yra ir vandens rankoms nusiplauti, ir viskas šviežia, neseniai pagauta, ir termiškai apdorota, dažniausiai tiesiai ant ugnies. Tad skrandžio problemų rizika ne didesnė, nei kitose Kenijos pakrantės vietose.


Leonardo’s“ picerija


Tikra itališka picerija vidury Kenijos kurorto. Čia galite užsukti, jei pasiilgsite europietiškos picos, gero vyno ir itališkos atmosferos. Tai gilias tradicijas turintis išskirtinis restoranas, kuris serviruoja ne tik geras picas, tačiau ir pati atmosfera restorane ypatinga. Senos dainos, italas restorano savininkas dažnai laksto aplinkui ir kalbasi su svečiais, o ir patys lankytojai (ar net gyventojai) tarsi iš romantinių nuotykių filmų nužengę seni Kenijos italai rūkantys savo nesibaigiančias cigaretes ir, rodos, amžinai gyvenantys šioje Afrikos dalyje.

Pačią picą Kenijoje iškepti sunku. Vien tai, kad Kenijoje nėra gero sūrio (vietos žmonės nesupranta ir neįperka sūrio, sunaudoja pieną iš karto arba raugina), o ir miltai bei tešla kitaip kyla. Vis dėlto, tai geriausia naminė pica, kokią teko ragauti Kenijoje, o teko beveik visoje šalyje. Kur dar taurelė ledų desertui, pavyzdžiui, tų, su „Amarulos“ likeriu ant virašus.


Funky Monkey“ - nauja alternatyva


Skanus maistas, spalvota aplinka, gera muzika ir ilgas džin-toniko meniu. Tai kelias į turistų širdis. Iš patiekalų vėlgi labai verta paragauti tuno - vos vos keptas tunas su sezamo sėklomis ir kitai pagardais tirpsta burnoje. Kitas maistas taip pat komfortiškas, skanus ir tinkantis daugeliui. „Funky Monkey“ - hipsteriška vieta, balansuojanti ant disko funky baro ribos.

Kai pačiame kurorte trūksta tikrų europietiškų pasilinksminimo vietų, naktinių klubų ir šokių aikštelių, tai „Funky Monkey“ gali būti viena iš alternatyvų. Daugiau linsmybių vietų verta pasidairyti privačių viešbučių teritorijose ir jų paplūdimio baruose bei restoranuose. O norintiems jaunatviško vakarėlio dažnai „Diani Backpackers“ turi ką pasiūlyti.


Ko vengti?


Pabaigai kelios vietos, kurios žiba daugelyje restoranų topų, tačiau nėra vertos jūsų pinigų. Pirmiausiai tai žymusis „Cave“ restoranas įkurtas koralinio rifo uoloje. Nuotraukose restoranas tikrai atrodo įspūdingai, tačiau realybėje, tai duobė žemė kažkur toliau pasislėpusi nuo jūros krūmuose. Jos viduje iš tiesų įdomu, tačiau maistas stipriai per brangus ir tikrai ne toks ypatingas. Taigi, mano nuomone, „Nomad“ restoranas lenkia „Cave“ restoraną šviesmečiais.

Į pakelės naktinius klubelius, kurie iš išorės atrodo, kaip kovos narvai su neoninėmis šviesomis verta keliauti tik su vietos draugais, kurie žino aplinką. Antraip galite patirti ne tik malonių, bet ir labai nemalonių nuotykių.


Ir, žinoma, savo viešbučio restorane tikrai rasite viską - ir skanių valgių, ir gėrimų, dažnai ir pramogų. Tačiau vis tiek visus vakarus ten neužsisėdėkite. Susiraskite patikimą taksistą ir su jo pagalba apvažiuokite visas čia suminėtas ir dar daugiau smagių vietų Dianyje.


EXPLORWAY žurnalas

bottom of page