top of page

Kelionė į Keniją: automobiliu, autobusu ar kartu su vairuotoju?

Kelionių vadovas Kenijoje, Explorway.com įkūrėjas


Kenija – ne tik Rytų Afriką, tačiau ir visą žemyną reprezentuojanti valstybė. Gerai išvystyta turizmo infrastruktūra, įvairi gamta, didžiausi Afrikos gyvūnai, daugybė genčių ir kultūrų, pakankamai nuotykių ir Afrikos dulkių, tačiau ir nemažai komforto vakarietiškam keliautojui. Ir vis dėlto, keliauti Kenijoje savarankiškai nėra paprasta. Kaip turėtų būti planuojama kelionė į Keniją, kad sugrįžę galėtumėte džiaugtis pačiais geriausiais įsūpdžiais?

 

Prisijunk - EXPLORWAY kelionės į Keniją:

 

Dirbdamas Kenijoje dažnai sulaukiu klausimo, kaip geriausia keliauti Kenijoje. Keli patarimai, kurie, tikiuosi, pravers.


Automobilio nuoma Nairobyje arba Mombasoje – brangu ir sudėtinga


Kenija viena brangiausių ir sunkiausiai nuomojančių automobilius šalių pasaulyje. Pirmiausiai dėl sunkių eismo sąlygų ir Kenijos vairavimo kultūros. Antra, daugeliui europiečių dar trukdo eismas kita kelio puse ir dešinėje esantis vairas. Trečia, nuomos kompanijų pagrindiniuose miestuose nedaug, automobilių pasiūla nedidelė, o nuomotų automobilių draudimas labai brangus. Ketvirta, dažnas automobilius nuomojasi safariams, savanų tyrinėjimams, o tai neišvengiamai padidina riziką automobilio apgadinimui, subraižymui ar rimtesnėms avarijoms. Penkta, daugelis nuomojamų automobilių – džipai, kurie sunaudoja daug degalų ir yra daug brangesni eksplotuoti.


Todėl norėdami išsinuomoti automobilį Kenijoje – gerai pasvarstykite, nes primokėję už dieną dar šiek tiek pinigų pasisamdysite ir patyrusį vairuotoją.


Vis dėlto, jei vis tiek norite savo automobilio Kenijoje – nuomokitės patikimose nors ir brangesnėse kompanijose, turėkite tarptautines teises ir visus reikalingus automobilio popierius, kad sustabdę kelyje policininkai negalėtų prie jūsų prisikabinti. Taip pat verta turėti bent du atsarginius ratus (ir žinoti, kaip juos pakeisti), ypač keliaujant į safarius, kur būsite tik jūs ir laukinė gamta.


Kenijoje į daugelį safario parkų vis dar leidžiama įvažiuoti su savo automobiliu ar nuomotu automobiliu. Tačiau nuomos kompanijos į tokius nuotykiautojus žiūri nepatikliai.

Ką jau kalbėti, kad Kenijoje nėra išvystyta klientų aptarnavimo sistema, autmobilių nuomos standartai. Dažnas nuomotojas gali atšaukti užsakymo vykdymą likus dienai iki kelionės. Taip buvo ir mano bičiuliams, kurie sužinojo, kad negaus jokio automobilio jau lipdami skrydžiui į Keniją. Teko džipą nuomotis iš viešbučio administracijos darbuotojos, neofcialiai.


Antra vertus, neoficiali autmobilių nuoma yra ne pats blogiausias variantas – žmonės džiaugiasi galėdami išnuomoti savo autmobilius, uždirbti papildomų pinigų, neprašo ypatingų draudimo garantijų, galima pasiderėti dėl kainos. Bet reikia būti pasiruošus kelyje visas problemas taip pat spręsti patiems. Jei visgi norėsite išsinuomoti automobilį Kenijoje – parašykite mus į Explorway – pasistengsime padėti.


Viešasis transportas Kenijoje – nuotykis turintis savo kainą


Net ir dabar, po 13 metų gyvenimo ir darbo Kenijoje, retkarčiais pasinaudoju tarpmiestiniais autobusais. Per tuos metus Kenijoje išbandžiau visas įmanomas transporto priemones - nuo motociklų, pikapų, atvirų priekabų, didesnių automobilių bagažinių iki pergrustų autobusėlių, didelių naktinių autobusų, džipų ir vietinių lėktuvų. Ir vis dar rašau šias eilutes…

Kenijos karas keliuose - ne mitas. Tik pastaraisiais metais Kenijos keliai tapo šiek tiek platesni, tvarkingesni, su daugiau gulinčių policininkų, žiedų, atitvarų ir apsaugos. O ir pačios transporto priemonės nors ir lėtai, tačiau jaunėja, didesnė dalis turi bent jau minimalią techninę apžiūrą, autobusai ir populiarūs mikro-autobusai prigrūda mažiau keleivių, griežčiau veikia kelių policija. Žmonės autobuse dažniausiai draugiški, patogumo gal ir nebus daug, tačiau visi padės, patars, pasakys, kur įsėsti ir kur išlipti. Todėl nerimaujantiems dėl saugumo kelyje tegaliu pasakyti, kad renkantis patikimesnes kompanijas, brangesnius bilietus, iš taško A į tašką B nusigausite pakankamai saugiai.

Kita kalba - laikas ir patogumas. Pirmiausiai Kenijos miestuose yra po kelias ar net keliolioką autobusų stočių. Todėl atrasti norimą autobusiuką į tinkamą kryptį, gali užtrukti ne vieną valandą ir nemažai energijos. Įkyrūs bilietų perpardavėjai būtinai pasistengs jus nutempti ne ten kur esate suplanavę. Kita europiečius vis dar erzinanti problema - autobusėlis nepajudės tol, kol nesusirinks pilnas - o tai gali užtrukti ir pusdienį! Įsėdus į pustuštį autobusiuką išsikrapštyti į kitą, pilnesnį, gali būti labai sudėtinga - stoties vaikinukai prikibs kaip lapai...


Todėl norintiems keliauti autobusu verta labai gerai išsiaiškinti pagrindines tarpmiestines pervežimo kompanijas, oficialius ofisus ir ryžtingai eiti link tikslo nepasiduodant priekabiautojams. O toliau kaip sako Kenijoje pole pole - ramiai ramiai - kada nors savo tikslą vis tiek pasieksite.


Nepamirškite pasinaudoti Bolt ar kitomis panašiomis programėlėmis, kurios veikia didesniuose Kenijos miestuose. Taksistai dažniausiai atrinkti, patikimi ir paslaugiai padės jums surasti tinkamą vietą mieste. Tik žiūrėkite, kad automobilis ir vairuotojas atvažiavęs būtų tas pats, kurį užsakėte programėlėje.

O jei norite pilno afrikietiško komplekto - nuo stoties iki viešbučio ar lankytynų objektų galite samdyti ir piki-piki - taksi motociklus. Sėdate ant motociklo galo ir vairuotojas tarp kamščių ir žmonių minių jus už 1 EUR nuveš kad ir į pasaulio galą. Tai mano bene mėgstamiausia transporto priemonė Kenijoje, tiesa, ne pati saugiausia.


Pastaraisiais metais tarpmiestinius autobusiukus dažnai iškeičiu į vietos skrydžius. Užuot sugaišę 7-8 val. (įskaičius visą laukimą ir autobusų paieškas) keliaudami iš vieno miesto į kitą viešuoju transportu, vietos skrydžiu tą patį miestą pasieksite per 1 val. - išleisite gal 50 EUR daugiau, tačiau sutaupysite ne tik laiko, bet ir labai daug energijos. Patys lėktuvai Kenijoje kyla patikimai, incidentų nedaug, šalis turi gilias aviacijos tradicijas dar nuo laikų, kai tarp safarių skraidė vakariečiai pilotai.


Turistinių kompanijų - gyvas velnias


Jei išsinuomoti automobilį Kenijoje pakankamai nelengva dėl mažo pasirinkimo, tai su turistinėmis kompanijomis siūlančiomis safarius yra atvirkštinė problema. Jų tiek daug, įvairių, kad gali susisukti galva beskaitant aprašymus, kelionių pasiūlymus ir kainų palyginimus. Patarti, kurią trumpų safarių kompaniją pasirinkti, net ir man būtų nelengva, tačiau, kaip rinktis vieną ar kitą galiu papasakoti.

Pasiūla vietoje. Pirmiausiai, vaikščiodami Nairobio gatvėmis venkite įvairaus plauko perpardavėjų. Jie siūlys pigiausią variantą, bet dar su savo agentūriniu mokesčiu. Verčiau tada pasiklauskite savo viešbutyje - ten tikrai turės vieną kitą agentūros numerį.


Jei žiūrinėjatės safarių iš anksto internete - nesirinkite pigiausio, neužsikabinkite ir ant gražiausiai atrodančio pigaus pasiūlymo. Tikrinkite aprašytas stovyklavietes bei viešbučius, dienų skaičių ir svarbiausiai skaitykite atsiliepimus. Net ir keli konkretūs ir racionalūs neigiami atsiliepimai gali jums padėti įvertinti situaciją. Atminkite, kad trijų dienų safaris Masai Maroje tikriausiai bus vienos paros bilietas parke, daug važiavimo iki parko ir atgal, o nakvynės parko pašonėje.


Kaina. 300 EUR tai suma nuo kurios prasideda 3 d. safaris vienam žmogui Masai Maroje iš Nairobio. Vis dėlto, tokia kaina tik užtikrina, kad nuvyksite iki parko ir sugrįšite atgal į sostinę. Tačiau norintys komforto, užtikrintumo, gerų vairuotojų, negendančio automobilio, vidutinės klasės stovyklaviečių-viešbučių turėtų dairytis 3-4 d. kelionių nuo 500 EUR žmogui. Kainos laisvai gali pasiekti ir 1000 ar 2000 EUR už kelių dienų išvyką į Masai Marą.


Iš ko susideda safario kaina: apie 200 EUR dienai kainuoja vairuotojas su automobiliu šešiems žmonėms, apie 80 EUR žmogui parai įvažiavimas į Masai Maros parką, gera nakvynė safarių palapinėse su maitinimu prasideda nuo 50 EUR žmogui dviviečiame kambaryje ir gali siekti net 600-1000 EUR nakčiai prabangiose lodžijose. Kai ką padalinkite iš keliautojų skaičiaus, kai ką padauginkite iš dienų skaičiaus ir gausite savo kelionės biudžetą.


Dėl šios priežasties pavieniams keliautojams susirasti gerą safari vairuotoją, kompaniją ir kelionę už prienamą kainą yra nelengva užduotis. Rinkitės pagal atsiliepimus, kompanijos žinomumą, ne mažiausią kainą, siūlomas nakvynių vietas ir dienų skaičių parkuose - ir tikriausiai neprašausite.


Privatus vairuotojas su autmobiliu - tyrinėjimo džiaugsmas


Pavieniams keliautojams galintiems sau leisti individualų vairuotoją ar mažoms grupelėms labai verta kreiptis tiesiai į safari vairuotojus Kenijoje. Dabar yra sukurta daug platformų nuo Airbnb.com iki paprasčiausių socialinių tinklų, kur galėsite atrasti privačių safari vairuotojų prisitaikysiančių prie jūsų poreikių. Suradę gerą vairuotoją su privačiu safari automobiliu turėsite visą veiksmų laisvę - suderinsite programą, galėsite stoti miestuose ir miesteliuose, tyrinėti parkus, vietos ūkius, gentis ir kitas Kenijos įdomybes.

Planuodami kelionę po Keniją Masai Maroje ar kituose parkuose palikite tik vieną kitą dieną, o visą kitą kelionės laiką leiskite už nacionalinių parkų ribų - Keričo arbatos plantacijose, prie Viktorijos ežero, Kerio slėnyje, prie Baringo ežero, Turkanos dykumose, prie Kenijos kalno ar tropinėje pakrantėje. Taip sutaupysite pinigų už parkų bilietus ir galėsite daugiau sau leisti kitose Kenijos vietose.


Safari vairuotojos jums taps ne tik gidu, bet ir geriausiu draugu ir mielai parodys savo gimtąjį kraštą. Kainos, įspūdžių ir įvairaus nuotykio santykis garantuotas.EXPLORWAY žurnalas

bottom of page