top of page

Gyvenimo kelionių planas: TOP 25 valstybės, kurias verta aplankyti


Objektyviai išmatuoti grožį vietų, į kurias vertėtų nuvažiuoti, gali būti iš tiesų nelengvas uždavinys, tačiau Explorway pabandė tai padaryti. Peržvelgėme daugiau nei dešimt įvairiausių valstybių grožio reitingų ir iš visų jų surinkome rezultatus. Išvedėme vidurkį, o dažniausiai gražiausiųjų sąrašuose pasikartojančias valstybes pakėlėme dar aukščiau. Ir štai prieš jūsų akis objektyvus gražiausių pasaulio valstybių sąrašas. Aplankykite jas ir būsite nugriebę grietinėlę nuo pasaulio kelionių pyrago.


Bet tai dar ne viskas, prie kai kurių valstybių įrašėme Explorway mėgstamas alternatyvas, kad turėtumėte dar ilgesnį sąrašą ateities tyrinėjimams, egzotinėms kelionėms bei įspūdingoms atostogoms.


15. Indija (vieta reitinguose – 7.1)Indija – didelė ir pasaulio stebuklų kupina valstybė. Gal gamtą čia užgožia gyventojų, mašinų ir šiukšlių gausa, bet per netvarkos skraistę čia vis dar galima išvysti užburiantį šalies grožį. Aukščiausi pasaulio kalnai Himalajai maitina šventąją Gangos upę, kuri didelei daliai Indijos suteikia gyvybę. Čia rezervatuose saugomas nykstantis Azijos pasididžiavimas – tigrai. Čia veši žaliosios arbatos plantacijos ir turistus vilioja Indijos vandenyno pakrantė. Spalvos, garsai, kvapai – viskas Indijoje kitaip nei bet kur kitur pasaulyje.

 

Populiariausios EXPLORWAY kelionės:

 

14. Australija (vieta reitinguose – 7.0)Šis nedidukas žemynas patenka ir į 2016 m. verčiausių aplankyti vietų sąrašą. Ne tik todėl, kad milžinišką, sausą salą juosia uolėtos pakrantės, žaliuojantys miškai, modernūs miestai ir ilgiausi pasaulio koraliniai rifai. Ne tik todėl, kad šalia Australijos įsitaisiusi unikali Tasmanijos sala, bet ir todėl, kad tai vienas atokiausių (žiūrint iš daugelio žemės kampelių) ir įdomiausių pasaulio žemynų.


13. Graikija (vieta reitinguose – 6.5)Unikalios Graikijos salos tarsi perlai išsimėtę Viduržemio jūroje jau nuo senų senovės traukia poilsiautojus ir pirmuosius Europos turistus. Korfu, Kreta, Santorinas, Rodas, Kosas, Mikonas ir daugelis kitų salų užburia žydro vandens įlankėlėmis, baltais nameliais stačių krantų šlaituose ir ramiu gyvenimo būdu. Čia nuolat šviečia saulė. Nepamirštame ir Atėnų, kuriuose gimė šiuolaikinė Europos civilizacija. Žemyninėje Graikijos dalyje teka požeminės upės, uolose pastatyti įspūdingi vienuolynai ir bažnyčios, o žiemą galima nusileisti slidėmis snieguotais kalnais. Alternatyva: Portugalija. Tos pačios alyvuogių giraitės, civilizacijų pradžias ir renesanso atradimus menantys miestai - Portas ir Lisabona. Balto smėlio paplūdimiai, tik vietoje Viduržamio jūros, Atlanto vandenynas. Skanus maistas, banglentės ir daug saulės - tai Europos tolimiausios valstybės atributai. O jei dar pridėsime Madeirą, Azorų salas, kurios taip pat priklauso Portugalija - gausis ne mažiau įspūdingas atsotogų kokteilis nei daugelyje čia išvardintų šalių.


12. Indonezija (vieta reitinguose – 6.1)Indonezija turistams daugiausia girdėta kaip keliautojų mekos – Balio salos – kraštas. Šioje mažoje salelėje užtenka ir Indonezijos gamtos grožio, ir puikių paplūdimių, ir spalvotos šalies kultūros, tad daugelis keliautojų ir poilsiautojų čia nori atsidurti pirmiausia. Tačiau, be Balio salos, Indonezijoje yra dar 17 tūkst. salų. O jose – ir paplūdimių, ir atskirų bendruomenių, ir neįžengiamų džiunglių, ir įvairios gyvūnijos tiek, kad per vieną kelionę tikrai nesugebėsite visko suvirškinti. Tad pradžiai puikiausiai tiks ir Balis.


Alternatyva: Filipinai. Nors Filipinai toli Pietryčių Azijoje, tačiau dėl ispanų įtakos ši milžiniška tūkstančių salų valstybė kultūriškai ir kalbiškai yra artima Meksikai. Vos ne visos Filipinų pakrantės vis dar nuklotos spalvingais koralų rifais, seismiškai aktyvi sala turi daug ugnikalnių, kiekviena sala išsiskiria gamtos kamepliais, kultūra ir magiškais saulėlydžiais. Filipinus verta rinktis norintiems pasimėgauti šilta jūra ir tropikais.


11. Tanzanija (vieta reitinguose – 6.0)Tanzanija simbolizuoja visos Rytų Afrikos gamtos grožį. Didelėje šalies teritorijoje gyvena daug didžiausių Afrikos žinduolių – nuo liūtų iki dramblių. Tanzanijos krantus skalauja ne tik Indijos vandenynas, bet ir didžiausias Afrikoje Viktorijos ežeras, o šalia tyvuliuoja ir giliausias Tanganikos ežeras. Džiungles keičia savanos, jas – kalnai ir ugnikalniai. Viso kraštovaizdžio kulminacija – Kilimandžaras, aukščiausias Afrikos kalnas. Tropinėje Tanzanijos pakrantėje įsitaisiusi žymioji Zanzibaro sala, kur jūrų gėrybės, prieskoniai ir arabiškas gyvenimo būdas svaigina atvykėlių galvas.


Alternatyva: Kenija. Kaip ir Tanzanija Kenija turi viską - nuo tropinės pakrantės, savanų, džiunglių iki snieguotų kalnų. Vis dėlto, Kenijoje dar geriau išvystytas turizmas, daugiau viešbučių pasirinkimo, trumpesni atstumai, didesni prekybos centrai, puikus ligoninių tinklas, o ir gyvūnai parkuose vis labiau saugomi.


10. Šveicarija (vieta reitinguose – 5.6)Šveicarija – sustyguotas, tiksliai veikiantis Europos laikrodis. Tai viena brangiausių šalių pasaulyje, bet ir gyvenimo kokybė čia yra viena geriausių. Ir ne tik dėl to, kad šveicarai gali sau daug ką leisti, turi puikias socialines garantijas ir jaučiasi saugūs, bet dar ir dėl nuostabios gamtos. Įsikūrusi Alpių kalnuose ši šalis garsėja idiliškais kraštovaizdžiais ir žiemos slidinėjimo kurortais. Gražūs ir jaukūs kalnų miesteliai traukia tūkstančius turistų iš įvairių pasaulio šalių.


9. Brazilija (vieta reitinguose – 4.6)Tai viena iš kelių pasaulio valstybių, pasižyminčių didžiausia biologine įvairove. Amazonės džiunglės, kuriose knibžda daugybė planetos gyvybės, jau yra puikus akstinas apsilankyti didžiausioje Pietų Amerikos valstybėje. Prie to pridėkime puikius paplūdimius, audringus karnavalus ir seksualius bei gražius šalies žmones. Kas gali būti gražiau?


Alternatyva: Argentina. Žemiau Brazilijos Pietų Amerikoje plyti dar viena milžiniška savo plotu valstybė - tai Argentina. Jai apkeliauti reikės daug vidinių skrydžių, nes visur spėti Argentinoje nepavyks net ir per kelias savaites. Pirmiausiai tai Buenos Aires sostinė su savo europietišku kvapu, Patagonija su išskirtine tik keliose kitose gražiausiose pasaulio vietose sutinkama gamta, didžiaisias Igvasu kriokliais, kalnais, stepėmis, upėmis ir ežerais, vandenynų pakrantėmis.


8. Kinija (vieta reitinguose – 4.5)Pastaraisiais metais Kinija pasaulyje garsėja kaip pramonės ir ekonomikos milžinė, didžiulių miestų ir infrastruktūros projektų vystytoja, užteršto oro ir nešvarių vandens telkinių pirmūnė. Tačiau tai vis tiek labai didelė šalis, kurioje telpa ir dykumos, ir aukšti kalnai, sniegynai ir tropikai. Gamtos, metų laikų ir regionų įvairovė čia milžiniška. Žmonių ir civilizacijos palikimas Kinijoje taip pat neaprėpiamas, tad belieka nerti ten stačia galva. Ir aplinkosaugai pastaraisiais metais šalis pradėjo skirti kur kas daugiau dėmesio nei anksčiau.


Alternatyva: Taivanas. Politinei situacijai pasaulyje kaistant ir aštrėjant, Kinija gali pasirodyti mažiau patraukli šalis kelionių nuotykiams. Vis dėlto, yra Taivanas - tai vieta, į kurią pabėgo daugelis demokratinės Kinijos palaikytojų todėl čia gausu senosios Kinijos palikimo, šventyklų ir muziejų. Aktyviai už savo nepriklausomybę kovojanti šalis turi sostinę Taipėjų, kur šalia didmiesčio šurmulio yra viena geriausių gatvės maisto virtuvių pasaulyje. Taip pat saloje gausu kalnų, paplūdimių ir kitų įdomybių. Šalis gamina vos ne pusę reikalingų puslaidininkių didžiulei pasaulio kopiuterių ir išmaniųjų telefonų pramonei. Jei tik išvengs karo - šis kraštas dar labiau suklestės.


7. Japonija (vieta reitinguose – 4.4)Netolima Kinijos kaimynė – tarsi kitas tolimo Azijos regiono polius, kuriame, be viso pasakiško sakurų žydėjimo, metų laikų kaitos ir nuostabios gamtos, dar prisideda futuristinės civilizacijos grožis. Kiekvienam turistui, atvykusiam iš toliau, Japonija iš pradžių sukelia lengvesnį ar stipresnį šoką savo kitoniškumu, garsų, vaizdų ir tradicijų įvairove, miestų kultūra ir maisto pasirinkimu. Tai tiesiausias kelias apsilankyti gražioje ateityje.


6. Italija (vieta reitinguose – 4.3)Žavus ilgaaulis batas, įsitaisęs Europos pietuose, užburia gamta, maistu, jūros pakrantėmis, žmonių sukurtais senoviniais miestais, istoriniu palikimu, unikaliomis salomis. Šiaurinė šalies dalis graži kaip Šveicarija, o pietinė jau primena Graikiją, Ispaniją ar net Afrikos pakrantes. Čia ilgus amžius buvo Vakarų civilizacijos centras, čia vedė visi keliai iš Azijos, Afrikos ir kitų žemynų. Todėl Italijos grožis netelpa tik gamtos rėmuose, akys čia raibsta nuo kultūrinio palikimo ir architektūros paminklų.


5. Kanada (vieta reitinguose – 4.1)


Penktoje vietoje atsidūrusi Kanada pirmiausia pribloškia atvykėlius savo gamtos grožiu. Antroje pagal plotą didžiausioje pasaulio valstybėje telpa visas Šiaurės pusrutulio žemių grožis. Čia ežerai ir kalnai įsitaisę tarp bekraščių miškų. Šiame karštame ir šiukšlėmis vis labiau besipildančiame pasaulyje Kanada tampa tikra atgaivos oaze. Be to, pietinėje šalies dalyje įsikūrę jaukūs ir puikiai patogiam gyvenimui pritaikyti miestai – Vankuveris, Torontas ir kiti.


Alternatyva: Suomija. Tai Europos Kanada su savo miškais ir ežerais, poliariniu ratu, šiaurės pašvaistėmis, Kalėdų Seneliu ir elniais. Suomijoje atrasite idiliškų vietų pabėgti į miškus, grybauti, žvejoti, o suradus kontaktą su pačiais suomiais, dar ir linksmai praleisite laiką tradicinėje saunoje.


4. JAV (vieta reitinguose – 4.0)


JAV nurungia Kanadą tik dėl dar didesnės gamtos įvairovės. Aliaska atspindi tai, ką turi ir Kanada, o kiek visko yra dar pačiose Jungtinėse Valstijose. Bekraštės dykumos, Didysis kanjonas, auksinė Kalifornijos pakrantė, žaliuojanti Florida, žymusis Jeloustouno nacionalinis parkas – net jei turėjote stereotipinį įsivaizdavimą apie JAV kaip apie vartotojišką, dangoraižiais nusagstytą šalį, reikia pripažinti, kad tai viena įvairiausių ir įdomiausių valstybių keliautojams. Be to, JAV aplinkosaugos ir nacionalinių parkų tarnybos jau 100 metų rūpinasi, kad atvykėliai pajustų visus gamtos teikiamus malonumus. Jei ir tai jūsų neįtikino – keliaukite į Havajus.


Alternatyva: Meksika. JAV kaimynė Meksika dažnai šmėžuoja ne pačiame geriausiame kontekste - narkotikai, nusikaltimais, pabėgeliai ir t.t. Tačiau būtent Meksikoje atrasite fantastišką maistą, daugybę gamtos įvairovės, skaniąją tekilą, puikius kurortus, išskirtines tradicijas ir šventes, galiausiai ir draugiškus žmones. Tik vadovaukites sveika nuovoka bei vietos žmonių patarimais ir puikiai praleisite laiką šioje didelėje ir spalvotoje šalyje.


3. PAR (vieta reitinguose – 3.3)Internete Pietų Afrikos Respublika (PAR) yra labiausiai keliautojų minima šalis. Ji prikausto lankytojus savo gamtos įvairove, egzotiškais miestais, maistu, muzika ir rasių bei kultūrų samplaika. Daugelį amžių buvusi geografinių atradimų ir prekybos kelių smaigalyje ši šalis sutelkė tiek daug įvairių žmonių ir kultūrinio paveldo, kad šio palikimo neužgožia net ir nuolat pasitaikantys pilietiniai nesutarimai. Čia susijungia Indijos ir Atlanto vandenynai, čia iškilo PAR, visos Afrikos ir pasaulio taikos lyderis Nelsonas Mandela, čia, kaip ir Tanzanijoje, savanose laisvi laksto didžiausi žemės laukiniai gyvūnai, tik turistai turi daug geresnes galimybes keliauti, atrasti ir jaustis saugūs.

Alternatyva: Marokas. Pietų Afrikos Valstybė viename žemyno gale, tačiau daug arčiau Europos yra kiti vartai į Afriką - Marokas. Sacharos pakraštyje esanti valstybė išsiskiria savo berberiška, arabiška ir europietiška kultūra, gamtos įvairove, spalvomis ir prieskoniais. Jei PAR pasirodys per toli, visada galima pradėti nuo Maroko ir tikrai nesuklysite.


2. Prancūzija (vieta reitinguose – 2.2)Prancūzai moka save pateikti. Jie net geležinį niūrų Eifelio bokštą sugebėjo paversti žinomiausiu pasaulio turistiniu, romantikos, grožio, estetikos ir meilės simboliu. Ir be Eifelio bokšto šioje šalyje tikrai yra ką reklamuoti: Paryžiaus architektūra ir kultūrinis paveldas, kerinčios Alpės, Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros pakrantės, maisto, filosofijos, demokratijos ir estetikos kultūra... Vardyti galima nesustojant. Gal dėl to tai viena daugiausia turistų pasaulyje sulaukiančių šalių.


Alternatyva: Ispanija. Ispanija talpina savyje visą mažą žemyną - nuo snieguotų kalnų Šiaurėje iki tokių pačių aukštų kalnų Pietuose, nuo Viduržemio jūros iki Atlanto vandenyno. Tai žygeivių, dviračių ir kanojų sporto entuziastų rojus. Ispaniškas maistas ypač šiaurinėje dalyje nenusileidžia tai pačiai Prancūzijai. O Barselona, Madridas ir kiti didieji miestai pulsuoja kultūra bei renginiais. Be to, Ispanija ilgus amžius buvo arabiškoje įtakoje - o tai paliko žymų pėdsaką Pietinės šalies dalies architektūroje, istorijoje ir kultūroje.


1. Naujoji Zelandija (vieta reitinguose – 1.75)Reikia pripažinti, kad grožio sąvoką mūsų sąmonėje labai stipriai formuoja žiniasklaida ir kino industrija. Naujoji Zelandija yra labai graži šalis, turinti daugybę skirtingų kraštovaizdžių. Žmonės čia pasižymi ramiu ir laimingu gyvenimo būdu, pragyvenimo lygis aukštas, todėl tai tikrai gali atrodyti kaip vienas Rojaus kampelių.

Alternatyva: Islandija. Jei bestume tiesiai per Žemės centrą iš Islandijos atsidurtume kaip tik aplink Naująją Zelandiją. Taigi priešingoje gaublio pusėje esanti valstybė ne mažiau stebina savo gamta, kraštovaizdžiais, tyškančia lava ir ledynais. Unikalioji Islandija gali patikti, gali priblokšti savo prastais orais, bet abejingų ji nepalieka.


EXPLORWAY žurnalas

bottom of page